Trening EMS – czyli elektrostymulacja dla zdrowia i pięknej sylwetki

Coraz chętniej i coraz częściej uczęszczamy na zajęcia sportowe i fizyczne – zarówno te organizowane w siłowniach, jak i klubach fitness. Obok oferty tradycyjnych zajęć pojawiają się także zajęcia bardziej innowacyjne, w czasie których wykorzystuje się nowoczesną technologię oraz wiedzę z zakresu fizjologii i zdrowia. Do takich należy trening EMS – wybierany zarówno przez amatorów siłowni, jak i bardziej profesjonalnych sportowców. Zapraszamy do lektury, w trakcie której przybliżymy specyfikę treningu EMS, opowiemy o tym jak wygląda jego przebieg oraz dla kogo jest dedykowany.

trening EMS

fot. ŞULE MAKAROĞLU on Unsplash.com

 

Czym jest trening EMS? – najważniejsze informacje

Specyfika treningu EMS leży w stosowanym w jego trakcie oprzyrządowaniu – którym jest elektrostymulator. Urządzenie to działa w oparciu o delikatne impulsy elektryczne, które przesyła do naszych mięśni. Zacznijmy jednak od samego początku treningu.

Trening EMS rozpoczyna się od badania składu organizmu. W jego trakcie uzyskujemy szczegółowe informacje określające jaką część naszej masy stanowią mięśnie, tkanki tłuszczowej i pozostałe poszczególne elementy. Wynik badań powinien zostać przeanalizowany przez naszego trenera, który na ich podstawie podejmę decyzje co do dalszego przebiegu treningu.

Przed treningiem trener pomoże dopasować odpowiedniej wielkości Body, tak aby elektrody idealnie przylegały do ciała.

Dalszy przebieg treningu zależy od programu przygotowanego przez naszego trenera lub fizjoterapeutę. Nie ma uniwersalnego planu treningu EMS – konkretne zestawy ćwiczeń są dobierane w zależności od predyspozycji i oczekiwań każdej konkretnej osoby.

Stymulacja elektryczna – dlaczego z niej korzystamy?

Jak zostało wspomniane – kluczowym elementem treningu EMS jest elektrostymulacja. Początkowo jest ona odczuwalna jako przyjemne mrowienie, z czasem trwania treningu i wzroście intensywności następuje kontrolowane napięcie mięśniowe. Dzięki temu możemy wykonać trening siłowy bez użycia ciężaru.

W rezultacie elektrostymulacji mięśnie wykonują bardziej efektywnie swoją pracę, kurcząc się i rozkurczając. Co równie ważne – pod wpływem stymulacji, aktywuje się cały mięsień, a nie tylko ta jego część, która odpowiedzialna jest za poruszanie organizmem. Mówiąc wprost – nawet te części mięśni, które są trudno dostępne lub ukryte wewnątrz organizmu, zostają aktywizowane do pracy siłowej.

Należy w tym miejscu podkreślić, że trening EMS, jak i elektrostymulacja są całkowicie bezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Impulsy elektryczne wysyłane przez elektrodę są bardzo podobne do tych wysyłanych przez ośrodkowy układ nerwowy do mięśni podczas tradycyjnego treningu.

Kilka sposobów jak się pozbyć oponki na brzuchu

Kilka sposobów jak się pozbyć oponki na brzuchu

Jak się pozbyć oponki na brzuchu? Każda kobieta wszak  marzy o płaskim brzuchu, niestety nie wszystkie możemy się takim pochwalić. Nie zredukujemy tkanki tłuszczowej za pomocą diety cud, ale dzięki zdrowemu odżywianiu i regularnym treningom.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (90 głosów, średnia: 4,73 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Skosa Sandra  27 lipca 2020 09:54

  Chętnie skorzystałabym z profesjonalnej opieki trenera i odbyła taki trening EMS jednak muszę być tego świadoma, że nie są to tanie przyjemności.

  Odpowiedz
  • janka1312  27 lipca 2020 19:30

   no właśnie ciekawe ile to kosztuje?

   Odpowiedz
 2. Biomedka  27 lipca 2020 09:54

  Brzmi niezwykle interesująco. 😀 Wspaniale, że wykorzystujemy wiedzę oparta na rzetelnych badaniach. ☺

  Odpowiedz
 3. https://www.intime20.pl  10 sierpnia 2020 07:01

  Sama chodzę na takie treningi i moge polecić. Widzę po nich spore efekty na plus. Tkankę mięśniową bardzo trudno jest zbudować. Nie każdy ma czas na częśte treningi na silowni, bądź oczekuje lepszych rezultatów. W tym przypadku taki trening może być niezła pomocą oraz ułatwieniem.

  Sama chodzę do takiego studia w Krakowie. Namówila mnie znajoma i jestem jej za to bardzo wdzięczna 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany