Przedstawiamy trendy doniczkowe, czyli najbardziej fotogeniczne rośliny tego sezonu

Najbardziej fotogeniczne rośliny? To te, które doskonale znasz, choćby z czasów szkolnych. Dekoratorzy stworzyli gorący top 5 doniczkowych trendów. Fotografujecie swoje kwiaty?

Trendy doniczkowe to wielki powiew przeszłości. Okazuje się, że w naszych mieszkaniach coraz chętniej powracamy do dobrze znanych gatunków. Kwiaty, które idealnie sprawdzają się we wnętrzach przez niektórych dekoratorów nazywane są roślinami fotogenicznymi. Oznacza to, że pięknie prezentują się nie tylko na żywo, ale także na fotografiach. A to dziś niezwykle ważne. Kupując mieszkanie czy szukając sali na wesele, najpierw zerkamy na zdjęcia, które pojawiają się w sieci. Kwiaty mogą całkowicie zmienić nasze wyobrażenie o wnętrzu. Chcemy mieć to co najpiękniejsze, a ostatnio kusi nas zwłaszcza powrót do roślin PRL-u oraz lat  90.

źródło: www.pixabay.com

Przedstawiamy trendy doniczkowe, czyli najbardziej fotogeniczne rośliny tego sezonu

Instagram to królestwo zdjęć. I o ile obsesyjne fotografowanie swojej twarzy może prowadzić do niebezpiecznego zjawiska: efektu selfie, o tyle w uwiecznianiu kwiatków nie ma niczego niepokojącego. Dekoratorzy wnętrz wybrali te, które są najbardziej fotogeniczne i stworzyli top listę doniczkowych trendów na ten rok. Masz takie kwiaty u siebie?

1) Pilea

Mało wymagająca roślina, która zniesie prawie wszystko – w końcu królowała na szkolnych korytarzach i na klasowych parapetach. Nie tylko wniesie do wnętrz wiele pozytywnych młodzieńczych wspomnień, ale także nada mu niezbędnej subtelności: dzięki smukłym łodyżkom i delikatnym listkom.

2) Figowiec

W przeciwieństwie do pilei, figowiec jest o wiele bardziej wymagający. Pomieszczenie powinno być dobrze nasłonecznione. Nie możemy też narażać figowca na nagłą zmianę temperatury. Tylko wtedy będziemy mogły podziwiać imponujący wzrost kwiatów, a w świecie marzeń przenieść się w gorące tropiki. Dodadzą nuty egzotyki każdym wnętrzom, które pięknie ożywią.

3) Maranta

Jej utrzymanie nie jest trudne. Jednak gdy będziemy coś robić nie tak – kwiat natychmiast to zasygnalizuje widocznymi zmianami. To dobra roślina na rozpoczęcie przygody z kwiatami doniczkowymi. Imponujące kolorowe liście stworzą w mieszkaniu wyjątkowy klimat, który oddadzą z resztą również na zdjęciu.

4) Monstera

Pochodząca z gorących  lasów tropikalnych monstera to zdecydowany hit na Instagramie. Pięknie wpasowuje się w jasne wnętrza, pozują na tle śnieżnobiałych ścian. Te kwiaty lubią też przestrzenne pomieszczenia. Egzotyczna zieleń to towarzystwo dla delikatnych barw i światła – doskonałej scenerii dla nowoczesnych wnętrz.

5) Kaktusy

Pamiętacie taki okres w swoim życiu, kiedy panowała moda na kaktusy? W szkole często właśnie nimi obdarowywaliście znajomych. Rośliny nie zmarniały nawet u największych klasowych łobuzów. Nic dziwnego, wystarczy podlać je raz na dwa tygodnie, aby wprowadzić do mieszkania egzotyczny klimat i cieszyć się nim przez długi czas.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (158 głosów, średnia: 4,63 z 5)
zapisuję głos...