Trendy beauty 2020. 5 najważniejszych prognozowanych tendencji na ten rok

Jeżeli przypominacie sobie jeszcze, jak wyglądała codzienna rutyna pielęgnacyjna naszych mam, pewnie odnosicie wrażenie, że od zapamiętanego przez Was momentu minęły całe epoki. Powszechna świadomość dotycząca działania rozmaitych kosmetyków i zawartych w nich substancji, a także zabiegów pielęgnacyjnych, diet czy suplementów wzrosła od tamtej pory co najmniej kilkakrotnie. Wraz ze zmieniającym się klimatem stanęliśmy jednak także u progu ważnych konsumenckich decyzji, które narzuca nam sama natura. Jak w świetle tych przemian wyglądają prognozy ekspertów dbania o urodę na 2020 rok? Przekonajcie się same!

Trendy beauty 2020 nie pozostają w oderwaniu od światowych tendencji, obejmujących pozostałe dziedziny. Jak się na pewno domyślacie, znaczącą dla nich rolę odegrają ruchy związane z ekologią, powrotem do natury i minimalizmem. Jakie rodzaje pielęgnacji i składniki kosmetyków wysuną się na pierwszy plan? Sprawdźcie 5 najważniejszych mód, które zawładną naszymi sposobami dbania o urodę!

trendy beauty 2020

źródło: www.unsplash.com

Trendy beauty 2020. 5 najważniejszych prognozowanych tendencji na ten rok

 

1. Nowinki w dziedzinie włosów: nanoplastia, botox na włosy, peelingi do skóry głowy, laminowanie, wcierki

www.unsplash.com

Od jakiegoś czasu obserwujemy gwałtowny rozwój branży zajmującej się nowoczesnymi kosmetykami do pielęgnacji włosów. W 2020 roku będą one jednak grać pierwsze skrzypce znacznie wyraźniej niż dotąd. Będziemy korzystać z profesjonalnych fryzjerskich zabiegów, takich jak botox na włosy czy nanoplastia. Chętnie sięgniemy też po peelingi do skóry głowy i wcierki o zaawansowanym działaniu. Bez wahania zajrzymy do gabinetu trychologa i do aptecznej oferty naturalnych odżywek oraz dobrych suplementów. Wypróbujemy domowe techniki laminowania włosów, poszukamy kosmetyków z probiotykami, glinkami, złotem koloidalnym czy jagodami acai. Jednym słowem to będzie dobry czas dla naszych kosmyków!

 

2. Aromaterapia

Trendy beauty 2020

www.pixabay.com

Wszystko wskazuje na to, że powoli zaczniemy odchodzić od bezzapachowych, a nade wszystko sztucznie aromatyzowanych, kosmetyków na rzecz produktów o pięknym i naturalnym zapachu. Więcej – będziemy szukać kosmetyków zawierających olejki eteryczne i ich połączenia najnowszej generacji. W myśl tej filozofii popularne staną się produkty o kompozycjach zapachów poprawiających nastrój, wspomagających koncentrację, uzdrawiających, poprawiających wygląd czy usprawniających myślenie. Powrócimy też do popularnej niegdyś inhalacji jako metody oczyszczającej ciało i umysł.

 

3. Wegańskie kosmetyki

www.pixabay.com

Na fali rosnącej świadomości dotyczącej funkcjonowania przemysłu kosmetycznego i laboratoriów, w których powstają produkty do pielęgnacji, coraz chętniej zwracamy się ku wegańskim kosmetykom. Eksperci przewidują, że w tym roku zainteresowanie nimi obejmie szerszą grupę odbiorców, nie ograniczając się już tylko do aktywistów z ruchów walczących o prawa zwierząt. Wegańskie kosmetyki stworzone z poszanowaniem życia i zdrowia zwierzaków, pełne substancji naturalnego pochodzenia i pozbawione chemii czy alkoholu będą stale obecne w naszych łazienkowych szafkach czy kosmetyczkach.

 

4. Kosmetyki z filtrem

Trendy beauty 2020

www.unsplash.com

Dotąd zdarzało nam się lekceważyć wpływ promieni UV na stan naszej cery czy włosów. Zwracałyśmy na nie uwagę głównie latem, gdy palące promienie słońca wyraźniej dawały się we znaki skórze, grożąc poparzeniami. Wprawdzie dermatolodzy często alarmowali za pośrednictwem mediów o konieczności sięgania po kosmetyki z filtrami. Jednocześnie jednak producenci rzadko wychodzili naprzeciw realnym potrzebom odbiorczyń, dlatego tak długo musiałyśmy czekać na zmiany. W tym roku staną się one jednak odczuwalne, a na półkach drogerii znajdziemy produkty, które ochronią nas przed szkodliwym promieniowaniem, pomagając przy tym syntetyzować witaminę D.

 

5. Zero waste

Trendy beauty 2020

www.unsplash.com

W świetle nieuchronnie zbliżającej się ekologicznej katastrofy, troska o środowisko wysunie się na pierwszy plan, obejmując także trendy beauty 2020. Producenci kosmetyków skupią się nie tylko na opracowywaniu naturalnych składów, które nie szkodzą środowisku, ale także na tworzeniu opakowań, które nadają się do pełnego recyklingu.  Na fali stanie się proponowanie klientom słoiczków, które można wykorzystać jeszcze raz, w innym celu – na przykład jako pudełeczka czy miniaturowe doniczki. Modne będą wielofunkcyjne kosmetyki w kształcie sprasowanej kostki, zapakowanej w tekturę. Peelingi będą zaś tworzone prawie wyłącznie na bazie zmielonej, raz zaparzonej kawy, pestek owoców czy granulek kalcytu pozyskanego z osadu z wody pitnej. Powodem do dumy wśród internautek i przyjaciółek stanie się „denkowanie” kolejnych kupowanych kosmetyków, którym pochwalimy się na przykład na Instagramie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (133 głosów, średnia: 3,83 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Neon  28 marca 2020 16:32

    Bardzo popieram ideę zero waste i mam nadzieję, że jak najwięcej marek podłapie ten pomysł

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany