Trend Portuguese girl – kolorowa odpowiedź na „Parishian girl”. Czy wyprze konkurencję?

Za sprawą serialu „Emily w Paryżu” moda inspirowana stylem głównych bohaterek hitu Netflixa zagościła w garderobie wielu kobiet. Francuski styl emanuje wysmakowanym uczuciem stylu będącym połączeniem elegancji z pewnego rodzaju nonszalancją. Jak się jednak można było tego spodziewać i ten trend zostanie wyparty przez nowy, inny, bardziej świeży. Dziś powiemy Wam jak wystylizować się na mieszkankę Lizbony. Oto nadchodzi nowy modowy trend Portuguese Girl, który ma szansę stać się hitem tej wiosny i lata!

Spis treści:

trend portuguese girl

Fot. Freepik, kolaż redakcji

Na czym polega fenomen trendu Portuguese Girl?

Trend Portuguese girl pozwala wyrazić siebie w mało tendencyjny sposób, po swojemu i według własnych zasad a nie sztywnych reguł. Choć pojawił się już w zeszłym roku, także i w tym został okrzyknięty jednym z ważniejszych hitów sezonu. W stylu portugalskiej dziewczyny cechą charakterystyczną jest przede wszystkim śmiałe łączenie barw. Nie ma tu mowy o stonowanej kolorystyce. W cenie jest odwaga modowa, która wyrażona jest nie tylko w umiejętnym łączeniu kolorów, ale także wzorów i faktur. Co ciekawe – nie ma tutaj ściśle określonych zasad. W cenie jest zatem spontaniczność, modowa fantazja i chęć eksperymentowania. Zasada jest prosta- im bardziej coś do siebie nie pasuje, tym lepszy efekt można uzyskać. Całość jednak ma być spójna i nie przesadzona. Efekt nie ma być przerysowany jak w przypadku trendu auntiecore. Liczy się zatem wyczucie smaku, stylu i umiar.

kobieta w kolorowej stylizacji

Fot. Dilerka01, freepik

 

trend portuguese girl w stylizacji

Fot. halayalex, freepik

Jak się ubierać w stylu „Portuguese girls”?

Wiemy już, że w trendzie „Portuguese girl” chodzi o zabawę modą i kolorami. Czy jednak są jakieś elementy, które można by pokrótce opisać jako wyznacznik tego stylu? Oczywiście, że tak! Chcąc wykreować efekt podobny do tego w jaki sposób robią to mieszkanki ciepłej Portugalii wystarczy spojrzeć na zdjęcia z tego obszaru świata prezentujący miejski styl. Znajdziemy tutaj nie tylko kolorowe szydełkowe sweterki czy sukienki, ale także vintagowe koszule czy szerokie spodnie. Poszczególne elementy garderoby bardzo często zdobią ciekawe wzory i motywy dodające całości wyjątkowego uroku i oryginalności. Nie brakuje tutaj także nietuzinkowych akcesoriów np. torebek o niecodziennym kształcie, ciekawych okularów przeciwsłonecznych czy ozdób do włosów. Trend Portuguese Girl to także śmiałe łączenia printów i faktur. Bluzka w zwierzęcy wzór w zestawieniu z lakierowanymi butami w kolorze czerwonym nie wypada tu kiczowato. Wręcz przeciwnie! Podobnie jak letnia sukienka ubrana do włochatej futerkowej kurki w odważnym kolorze i sandałów do skarpetek.

kobiety w kolorowych ubraniach

Fot. svetlanasokolova, freepik

trend portuguese girl w modzie

Fot. halayalex, freepik

dziewczyna w ciekawej stylizacji

Fot. EyeEm, freepik

Kolorystyczne kody receptą na sukces stylizacji Portuguese girl

Trend Portuguese girl to celebracja indywidualizmu. To idealna propozycja dla miłośniczek oryginalności, która przykuwa spojrzenia pozwalając się wyróżnić. Choć z pozoru w stylizacji Portuguese Girl nic do siebie nie pasuje to jednak całość wygląda spójnie. Jak to możliwe? Okazuje się, że sekretem są kolorystyczne kody. Wystarczy więc powtórzyć na konkretnych elementach garderoby taki sam kolor. Taki zabieg sprawia, że nawet jeśli zestawimy ze sobą kratę z kropkami czy kwiatami całość nadal wygląda bardzo spójnie.

kobieta w kolorowej sukience

Fot. halayalex, freepik

letnia miejska stylizacja

Fot. svetlanasokolova, freepik

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (14 głosów, średnia: 4,64 z 5)
zapisuję głos...