Torebki od Alexandra McQueena ? przerażająco piękne

Są tacy, którzy uważają, że Lee McQueen zapoczątkował nową erę futuryzmu, odkrywając zarazem jego drugie dno, w którym niewątpliwie znajduje się wyższa ideologia. Jego pierwszym sukcesem była kolekcja ?Jack the Ripper?. Szczyt sławy osiągnął po samobójczej śmierci w swoim londyńskim apartamencie. Miał wówczas 41 lat.

 

Kochał prowokować w sposób niezwykły. Był homoseksualistą. Cierpiał na bezsenność i depresję, a zatem skąd czerpał się jego fenomen?   ?Śmierć go fascynowała, flirtował z nią? ? takimi słowami, wspominał McQueena, Karl Lagerfeld i bezwątpienia to śmierć, stała się największą muzą mistrza ?high fashion?. Teatralne pokazy Lee, przesycone artyzmem i nowatorstwem w projektach, wabiły gwiazdy hollywoodzkiego kina.

McQueen znany jest z charakterystycznych, niebotycznie wysokich butów,  w których Lady Gaga występowała w klipie ?Bad Romance?, drwiąc zarazem z grawitacji. W wizjonerskich projektach Alexandra, możemy odszukać fascynację Italią ? umiłowanym krajem McQueena. Ten ?chuligan mody? z prawdziwym pietyzmem zaprojektował kolekcję ekscentrycznych kopertówek, które  czynią furorę na polskich salonach. Te małe dzieła sztuki zaskakują swoistym pragmatyzmem i geniuszem w kunszcie. Są prowokująco kobiece. To ekstrawagancja z pazurem, do której z pewnością zmieścimy puder, kartę kredytową i ulubione perfumy. Fenomenem McQueena jest lakierowana kopertówka o metalicznej skórze ?union jack?, współgrająca ze złotymi nitami, wysadzana kryształami Swarovskiego i uwieńczona uchwytem w kształcie czaszki. Na uwagę zasługuję również czarne, satynowe ?pudełko? z elementami haftu w stylu ? chinoiserie?, oraz mieniąca się blaskiem głowa samuraja.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (149 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. iza  3 marca 2011 09:49

    ta z flagą boska!!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany