Torebki od Alexandra McQueena – przerażająco piękne

Są tacy, którzy uważają, że Lee McQueen zapoczątkował nową erę futuryzmu, odkrywając zarazem jego drugie dno, w którym niewątpliwie znajduje się wyższa ideologia. Jego pierwszym sukcesem była kolekcja Jack the Ripper. Szczyt sławy osiągnął po samobójczej śmierci w swoim londyńskim apartamencie. Miał wówczas 41 lat.

fot. alex-holyoake-unsplash.com

Kochał prowokować w sposób niezwykły. Był homoseksualistą. Cierpiał na bezsenność i depresję, a zatem skąd czerpał się jego fenomen-   „Śmierć go fascynowała, flirtował z nią” takimi słowami, wspominał McQueena, Karl Lagerfeld i bezwątpienia to śmierć, stała się największą muzą mistrza high fashion. Teatralne pokazy Lee, przesycone artyzmem i nowatorstwem w projektach, wabiły gwiazdy hollywoodzkiego kina.

McQueen – charakterystyczne torebki

McQueen znany jest z charakterystycznych, niebotycznie wysokich butów,  w których Lady Gaga występowała w klipie Bad Romance, drwiąc zarazem z grawitacji. W wizjonerskich projektach Alexandra, możemy odszukać fascynację Italią -umiłowanym krajem McQueena. Ten chuligan mody z prawdziwym pietyzmem zaprojektował kolekcję ekscentrycznych kopertówek, które  czynią furorę na polskich salonach. Te małe dzieła sztuki zaskakują swoistym pragmatyzmem i geniuszem w kunszcie – doskonale pasując do każdej kreacji – także sukienki małej czarnej.

Torebki te są prowokująco kobiece. To ekstrawagancja z pazurem, do której z pewnością zmieścimy puder, kartę kredytową i ulubione perfumy. Fenomenem McQueena jest lakierowana kopertówka o metalicznej skórze union jack, współgrająca ze złotymi nitami, wysadzana kryształami Swarovskiego i uwieńczona uchwytem w kształcie czaszki. Na uwagę zasługuję również czarne, satynowe pudełko z elementami haftu w stylu  chinoiserie, oraz mieniąca się blaskiem głowa samuraja.

McQueen – wizjoner

Alexander McQueen, to ikona świata mody, którego wpływ na przemysł jest niepodważalny. Jego kreatywność, ekstrawagancja i zdolność do łamania konwencji diametralnie zmieniły spojrzenie na modę. Jako założyciel marki o swoim nazwisku, stworzył kolekcje, które były jednocześnie prowokacyjne i przełomowe. Jego przedstawienia na wybiegach były widowiskowe i niezwykłe, często nacechowane kontrowersjami, przyciągając uwagę mediów i publiczności.

McQueen był znany z eksperymentowania z formą i materiałem, tworząc kreacje, które przenikały granice konwencjonalnego piękna. Jego niezwykłe kreacje często nawiązywały do mrocznej strony ludzkiej natury, łącząc elementy romantyzmu z surową estetyką. Jego wkład w modę rozciąga się od innowacyjnych struktur i zdobień, po wykorzystanie technologii w projektowaniu ubrań.

McQueen odegrał kluczową rolę w kształtowaniu współczesnej mody, nie tylko przez swoje indywidualne projekty, ale także poprzez wpływ na kolejne pokolenia projektantów, którzy czerpali inspirację z jego niekonwencjonalnego podejścia. Jego dziedzictwo ciągle przetrwa w branży modowej, kontynuując inspirację i odwagę, którą wprowadził do świata mody.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (238 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...