Torby z dywanu. Prada wkracza w nowy wymiar recyklingu wraz z kolekcją Re-Nylon

Torby i plecaki ze starych dywanów? Dlaczego nie! Na taki pomysł wpadła Prada, która ruszyła z ogólnoświatową kampanią. Mamy nadzieję, że będzie to inspiracja również dla innych – do zdecydowanie bardziej ekologicznego życia.

Macie jeszcze w domu dywan? Dla wielu z nas to już raczej relikt przeszłości i często rezygnujemy z niego w naszych wnętrzach. Nadal spotkamy go za to właśnie u naszych babć czy w kulturze dywanów, czyli Turcji. Design od lat zmierza jednak w kierunku odsłoniętych – nieprzypadkowych podłóg, a wszelkie przykrycia dla nich trafiły do przysłowiowego lamusa i nadal będą lądować… na śmietniku. Okazuje się, że wcale nie trzeba czekać, aż się rozłożą, bo można użyć ich ponownie. Tym samym materiał ów stał się doskonałym ogniwem w recyklingowym łańcuchu. Dowiodła tego Prada, która w ramach kampanii Re-Nylon wyprodukowała torby i plecaki z dywanu. Jak wam się podoba taka użyteczna moda?

źródło: www.pixabay.com

Torby z dywanu. Prada wkracza w nowy wymiar recyklingu wraz z kolekcją Re-Nylon

Re-Nylon to nie pojedyncza kolekcja, a cała kampania, bowiem Prada ma zamiar kontynuować swoją misję na rzecz ratowania zagrożonego środowiska. Marka podjęła w tym celu współpracę z National Geographic i tak na początek ze starych dywanów z Phoenix w Arizonie stworzyła 6 plecaków i toreb. Modne i przede wszystkim ekologiczne akcesoria powstały z econylu, czyli odzyskanego ze starych materiałów nylonu. Proces ten dokładnie wyjaśniają znana podróżniczka Asher Jay popularna aktorka Bonnie Wright, również zaangażowane w kampanię.

Co dalej z econylonem?

Wiadomo już teraz, że kolekcja Re-Nylon zdecydowanie się wzbogaci w kolejne elementy kolekcji. Czy będą to kolejne akcesoria, a może elementy garderoby? Przekonamy się o tym już niebawem. Prada zamierza bowiem odwiedzić kolejne kontynenty, a wśród nich z pewnością: Europę, Afrykę, Australię i Oceanię, a także Azję. Również w tych częściach świata postawi na recykling. Czy tam również w ów procesie wykorzystane zostaną dywany, czy już coś zupełnie innego? Podejrzewamy, że możemy spodziewać się kolejnych zaskakujących przykładów odzyskiwania, jakby się mogło wydawać, nieużytecznych i skazanych wyłącznie na wysypisko materiałów. Oby te działania zainspirowały inne wielkie marki, a także Ciebie i Mnie do walki o ekologię.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (140 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Kika07645  28 czerwca 2019 16:10

    Super inicjatywa, szkoda, że dalej nie widzę zdjęć 🙁

    Odpowiedz
  2. Erra Mood  8 lipca 2019 23:29

    Chętnie zobaczę jak wyglądają te torby 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany