Torby bawełniane – przeżytek czy trend?

Ekologiczne torby stanowią obecnie jeden z najbardziej przyjaznych środowisku rodzajów opakowań. Nie zaśmiecają otaczającej nas przyrody, a także są wygodną alternatywą wobec reklamówek robionych z folii. Wszystko to dlatego, że są one produkowane z naturalnego składnika, jakim jest bawełna. Pozwalają na komfort użytkowania, funkcjonalność oraz praktyczność. Nadają się do wielokrotnego wykorzystania, a więc śmiało można stwierdzić, iż stanowią swego rodzaju oszczędność.

fot. kolaż własny redakcji ze zdjęć www.flasz.pro

Niepodatne na zniszczenia

Wszechotaczające nas torby foliowe to opakowania, które może i wiążą się z komfortem używania, ale jednak odznaczają się mniejszą odpornością na zniszczenia niż torby bawełniane. Dla przykładu, firma Flasz proponuje aż trzy rodzaje takich woreczków – bawełniane naturalne, bawełniane z nadrukiem, bawełniane kolorowe. Są one wytrzymałe, solidne, trwałe a przy tym nie ulegają rozerwaniu czy przedziurawieniu, nawet gdy niesiemy w nich ostro zakończone przedmioty, bądź ciężkie gabarytowo produkty. Obecnie można natrafić na rozległą gamę wyrobów tej kategorii, które są silnie zróżnicowane pod względem zarówno modelu, jak i odcienia, czy fasonu. Wydziela je też odmienny splot, a te z naniesionym na nie logotypem okazują się bardzo ciekawym i tanim nośnikiem reklamowym. Bawełniane worki to także element mody, który znakomicie sprawdza się w roli toreb plażowych, listonoszek czy torebek sportowych.

Estetyczne dodatki

Wykorzystanie toreb bawełnianych może być również dodatkiem modowym. Estetyczne, z kieszonkami, napami, wstążeczkami, ciekawymi wstawkami. Dodatkowo, odpowiednio usztywniane oraz z przeszyciem – to idealne akcesoria, które pozwalają pokazać nasz indywidualizm. Za pośrednictwem firmy Flasz, która koncentruje się na indywidualnym przygotowaniu projektu toreb, można zyskać wyrób spersonalizowany, w rożnych rozmiarach i z urozmaiconym nadrukiem. Za około 20 złotych zyskujemy zatem model, który z jednej strony jest wytrzymały i trwały, a z drugiej estetyczny i nadający się do wielokrotnego użytku.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (69 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. vipala  24 sierpnia 2018 10:18

  Kocham ten trend! Mam w domu całą kolekcję. Zaczęłam je stosować zanim jeszcze wytępiono bezpłatne reklamówki.

  Odpowiedz
 2. martucha180  24 sierpnia 2018 12:57

  Dla mnie norma, codzienność.

  Odpowiedz
 3. Neon  24 sierpnia 2018 13:26

  Ja jestem wielką fanką takich toreb, uważam, że nigdy zbyt wiele!

  Odpowiedz
 4. ewalub  24 sierpnia 2018 14:37

  Ja lubię, używam każdego dnia. Obecnie noszę taką zrobioną przez córcię. Jest wyjątkowa i śliczna 🙂 Zawsze starałam się unikać jednorazówek.

  Odpowiedz
 5. macierzanka  24 sierpnia 2018 18:11

  Lubię takie bawełniane torby.

  Odpowiedz
 6. Hidari11  24 sierpnia 2018 18:34

  Pomijając aspekt ekologii, takie torby są bardzo podręczne, wygodne, mocne, pojemne. Można w niej nosić zakupy, książki, itp. przez dłuugi czas.

  Odpowiedz
 7. aska68  27 sierpnia 2018 12:22

  Zdecydowanie trend, ponieważ jest ekologiczna i zastepuję torby plastykowe podczas zakupów. A często również świetna pamiątka po wakacjach lub ciekawym wydarzeniu(szkolenie, konferencja targi).

  Odpowiedz
 8. Ilona  27 sierpnia 2018 13:25

  Uwielbiam te torby i mam ich mnóstwo. Są wytrzymałe i idealne na zakupy, nie drą się tak jak foliowe, gdy włożę do nich produkty. Ile to razy podarła mi się taka foliówka, zanim odeszłam od kasy a z bawełnianymi nie ma tego problemu 🙂

  Odpowiedz
 9. Aromer0209  27 sierpnia 2018 21:00

  Niedawno kupiłam dwie torby tego typu w Biedronce mniejszą i większą. To nie tylko bardziej ekonomiczny wybór ale również fajny dodatek gdy musimy coś ze sobą nosić np. strój do pracy

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany