DIY: modna i pojemna torba na zakupy. Zobacz jak uszyć ją w 15 minut! Masz więcej czasu i maszynę? Stwórz perfekcyjny shopper!

Już dawno zapomniałaś o plastikowych reklamówkach? Bardzo dobrze! To twój wielki ukłon w stronę środowisk, ale także – mody (pod warunkiem, że pakujesz zakupy do interesującej torby). Możesz ją uszyć własnoręcznie: od prostego materiałowego worka, po elegancką shopperkę. Tkaniny bez problemu zamówisz przez internet. Możesz też wykorzysta stary materiał – Matka Ziemia będzie jeszcze bardziej z ciebie dumna.

Każdego dnia robisz zakupy: jednego dnia większe, innego mniejsze. Ruszasz to na targ warzywno-owocowy, to do marketu, to na wyprzedaże do galerii handlowej. Kupiłaś i co dalej? Gdzie to wszystko schować? Na pewno nie do plastikowych siatek i reklamówek! Te, zważając na trudne położenie naszego środowiska, już dawno przestały być trendy. Poza tym z takim szeleszczącym dodatkiem zepsujesz nawet najbardziej pomysłowy zakupowy look. Bądź ekologiczna, a przy okazji modna i uszyj swój własny shopper na zakupy! Okazuje się, że to wcale nie takie trudne.

DIY: modna i pojemna torba na zakupy

DIY: modna i pojemna torba na zakupy. Zobacz jak uszyć ją w 15 minut! Masz więcej czasu i maszynę? Stwórz perfekcyjny shopper!

Aby uszyć swoją torbę na zakupy najpierw musisz zaopatrzyć się w materiał. Bez problemu zamówisz go w internecie lub nadasz drugie życie jakiejś tkaninie z przeszłości. I tak na profesjonalne shopperki proponujemy żakard, wodoodporny papier, lniane płótno, sztuczną skórę, laminaty, skaj i folię transparentną. W tym sezonie możesz pamiętać, aby materiały zdobione były modnymi deseniami, takimi jak np. zwierzęcy print, grochy czy kwiaty. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na zabawne i kolorowe wzory – odpowiednie do zakupów, jakie będziesz w nich nosić. Jeśli chcesz wykonać prosty worek, wybieraj przede wszystkim materiały cienkie – łatwiej dostosują się do prostszego szycia. Nie wymagają podszewki czy wkładu usztywniającego, który powinien już pojawić się w profesjonalnym shopperze.

Do szycia najlepiej sprawdzi się maszyna jednak nie jesteś w owej posiadaniu, szyj ręcznie . Oczywiście w tym przypadku musisz zaopatrzyć się z lżejsze materiały i trochę więcej się napracować. W efekcie twoja shopperka będzie jednak bardziej przypominała worek. Mimo to będzie modnie i ekologicznie! Przepis na taką właśnie torbę, do uszycia w 15 minut znajdziesz poniżej!

 

Jeden ze sposobów na szybkie uszycie shopperki z lnianego materiału:

  1. Wycinamy z materiału prostokąt na torbę o wymiarach 45 cm x 94 cm, a następnie zszywamy boki. Można to zrobić podstawowym zygzakiem na maszynie. Ręcznie? Obszywasz skraje obszywając je na zasadzie pętelki
  2. Zawijamy górne  krawędzie do wewnątrz na głębokość około 3 cm i zszywamy
  3. Wycinamy dwa paski na uszy o wymiarach: 65 x5 cm. Zaprasowujemy „uszy” na ok. 1 cm do wewnątrz i również podszywamy, a następnie trzeba je przyszyć do wewnętrznych krawędzi torby

 

Shopperki bardziej profesjonalne (TUTORIAL)

 

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (122 głosów, średnia: 4,66 z 5)
zapisuję głos...