TOP zabieg medycyny estetycznej: HIFU niechirurgiczny lifting twarzy

Zabieg HIFU – zwany „liftingiem bez skalpela” to zabieg, który napina skórę i zmniejsza jej wiotkość w sposób bezinwazyjny i bez nagłej zmiany rysów twarzy. Zabieg HIFU wykorzystuje skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości.

W artykule tym przedstawiamy najlepszy zabieg na twarz, którego działanie jest podobne do liftingu twarzy – ale wykonuje się go bez interwencji chirurga plastycznego.

Poprosiliśmy o opinie eksperta – lek. medycyny Gabriela Rucińskiego – dyplomowanego i certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej i anti-aging, kardiologa, specjalistę chorób wewnętrznych z Kliniki Bellamed w Elblągu.

HIFU Niechirurgiczny lifting twarzy

Zabieg HIFU – dlaczego warto się zdecydować?

Nawet osoby szczupłe, aktywnie uprawiające sport i stosujące zdrową dietę oraz specjalistyczną pielęgnację, z wiekiem obserwują utratę jędrności w newralgicznych miejscach, takich jak owal twarzy, szyja, ramiona. Likwidacja obwiśnięć za pomocą skalpela chirurgicznego jest kosztowna i potencjalnie ryzykowna. Dlatego warto zdecydować się na zabieg, który napina skórę i zmniejsza jej wiotkość w sposób bezinwazyjny. Takie zabiegi znajdziemy w gabinetach medycyny estetycznej, które w swojej ofercie posiadają szeroki wachlarz opcji dotyczących liftingu twarzy. 

HIFU - lifting twarzy bez skalpela

Zabieg HIFU – opinie i rozmowa z naszym ekspertem

KM: Panie Doktorze na jaki zabieg się zdecydować i na co zwrócić uwagę podejmując decyzję o zrobieniu liftingu twarzy?

Lek. med. G. Ruciński:   Jeżeli naszym celem jest osiągniecie naturalnego efekt liftingu, bez nagłej zmiany rysów twarzy – co jest cenną alternatywą dla liftingu chirurgicznego – lub z różnych powodów nie chcemy zdecydować się na interwencję chirurga plastycznego, to należy poszukać zabiegów liftingu przy pomocy ultradźwięków.

Skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości robią furorę w medycynie estetycznej, ponieważ ujędrniają i napinają nie tylko skórę, lecz także tkanki podskórne. SMAS, czyli system podskórno-mięśniowo-rozcięgnowy jest jednym z najważniejszych podpór dla rysów twarzy.

Szukajmy więc zabiegów wykorzystujących technologię HIFU 2 – High Intensity Focused Ultrasound drugiej generacji. Ultradźwięki drugiej generacji docierają bowiem podczas tego zabiegu  do warstwy podskórnej i napinają tkanki aż na poziomie SMAS, na którym działają właśnie chirurdzy plastycy, wykonujący liftingi chirurgiczne.

KM: Rozumiem – szukamy urządzenia, które ujędrni i zagęści skórę twarzy przy użyciu  – mówiąc kolokwialnie – ultradźwięków. Wiem jednak, że istnieje wiele aparatów tego typu na rynku. Gdy już zdecydowałyśmy  się na metodę liftingu twarzy bez skalpela, to teraz należy wybrać najlepsze urządzenie. Co Pan doktor radzi?

Lek. med. G. Ruciński:   Mój  wybór pada  na zabieg przy wykorzystaniu aparatu BTL HIPRO w technologii HIFU 2 – najgłębszy lifting niechirurgiczny.HIFU - lifting twarzy bez skalpela

 

KM: Dlaczego akurat aparat BTL HIPRO?

Lek. med. G. Ruciński:   Zabieg BTL HIPRO w technologii HIFU 2 w rejonie twarzy daje efekt napięcia skóry, poprawia owal, likwiduje tzw. chomiki, będące efektem wiotczenia policzków. Jest alternatywą dla chirurgicznego liftingu opadających brwi i dolnych powiek. BTL HIPRO stosuje się również dla wygładzenia zmarszczek wokół ust i oczu oraz na czole.

KM: Jak działa BTL HIPRO?

Lek. med. G. Ruciński:   W przeciwieństwie do laserów, częstotliwości radiowej oraz innych technologii, HIFU 2 omija naskórek, aby dostarczyć energię w optymalnej temperaturze na ściśle określoną głębokość. Fale przechodzą bezinwazyjnie przez wierzchnie warstwy i ogniskują (skupiają) się punktowo dopiero wewnątrz skóry właściwej lub na poziomie SMAS, w zależności od potrzeb na głębokości 1.5 mm, 3 mm, 4.5 mm.

Dochodzi do podgrzania tkanek do temperatury 65-75 ℃ i punktowej koagulacji włókien kolagenowych, które skracając się, dają pierwszy, natychmiastowy efekt lekkiego liftingu na poziomie, stanowiącym fundament skóry.

Właściwy efekt liftingu, napięcia skóry i odmłodzenia rysów, następuje po 2-3 miesiącach od zabiegu i wynika z procesu regeneracji i naprawy tkanek, która polega na tworzeniu przez fibroblasty nowych włókien kolagenowych. Stopniowy efekt liftingu jest szczególnie cenny, gdy zależy nam aby otoczenie odebrało metamorfozę w sposób naturalny, prawie niezauważalny z dnia na dzień. 

KM: Co oznacza ów tajemniczy termin HIFU? Czy jest się czego obawiać?

Lek. med. G. Ruciński:  HIFU, czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową o dużym natężeniu, stosuje się w medycynie od lat 90-tych XX. wieku, zwłaszcza w leczeniu niezłośliwych i złośliwych nowotworów prostaty, pęcherza moczowego i nerek. Technologia jest dobrze znana i sprawdzona – podobnie jak USG wykorzystuje ona bezpieczną falę akustyczną. O ile w USG ultradźwięki odbijają się od badanego organu, a następnie tworzą na ekranie obraz diagnostyczny, o tyle w technologii HIFU2 fali ultradźwiękowej nadano inną częstotliwość, powodującą podgrzanie tkanek. Efekt termiczny występuje punktowo, praktycznie tylko na końcu stożka skupionej fali.

KM: Jak wygląda ten zabieg?

Lek. med. G. Ruciński:   Zabieg polega na aplikacji serii liniowych impulsów, które precyzyjnie na wybranej głębokości podgrzewają tkanki, dając efekt ujędrnienia i napięcia. Pacjentka czuje delikatne ukłucia w momencie emisji impulsów, ich nasilenie jest jednak niewielkie w porównaniu do zabiegów HIFU starszej generacji.

KM: Jak długi jest okres rekonwalescencji po zabiegu?

Lek. med. G. Ruciński:   Po zabiegu pacjentka może wrócić do normalnej aktywności. Czasami występuje zaczerwienienie skóry, które trwa maksymalnie godzinę i może zostać przykryte makijażem. Delikatna tkliwość obszaru zabiegowego ustępuje po kilku dniach. Pierwszy efekt ujędrnienia skóry występuje bezpośrednio po zabiegu, ostateczny ocenia się po 2-3 miesiącach.

KM: Jak często należy wykonywać zabieg? Czy należy stosować zabieg w seriach?

Lek. med. G. Ruciński:   Zabieg jest na tyle skuteczny, że nie wymaga stosowania serii. Efekty utrzymują się przez ok. 2 lata.

KM: Jakich efektów możemy oczekiwać po zabiegach na twarz z wykorzystaniem aparatu BTL HIPRO?

Lek. med. G. Ruciński:  Proponuję pacjentkom ten zabieg przy takich defektach urody jak: wiotczenie podbródka, utrata owalu twarzy, opadające policzki („chomiki”), opadające brwi, zmarszczki na czole i wokół ust („zmarszczki palacza”), bruzdy nosowo-wargowe. Dzięki temu zabiegowi odmłodzimy skórę, zarysujemy linię żuchwy, uzyskamy odmłodzony owal twarzy.

Urządzenie to zapewnia spektakularne efekty zwłaszcza, gdy skóra charakteryzuje się dużą wiotkością. Uzyskujemy naturalny efekt liftingu, bez nagłej zmiany rysów twarzy, czego zwykle chcemy uniknąć. 
BTL HIPRO daje gwarancję bezinwazyjności –  zabieg  nie przerywa ciągłości naskórka.

KM: Czy trzeba się specjalnie przygotować do tego zabiegu?

Lek. med. G. Ruciński:   Zabieg nie wymaga od pacjentki specjalnych przygotowań.

KM: Kiedy możemy wykonać ten zabieg? Czy pora roku lub nasz wiek determinują nas w jakiś sposób?

Lek. med. G. Ruciński:  Nie ma ograniczeń wiekowych a także związanych z porą roku: zabieg można wykonywać także w okresach silnego nasłonecznienia. 

KM: Jak długo trwa zabieg?

Lek. med. G. Ruciński:   BTL HIPRO zapewnia dosyć szybką procedurę – standardowy zabieg trwa od 15 do 60 minut. 

Wydaje mi się, że wiem już wszystko i przyznam, że brzmi to zachęcająco. Dziękuję bardzo za rozmowę.


O naszym ekspercie

Gabriel Ruciński – dyplomowany i certyfikowany lekarz medycyny estetycznej i anti-aging, kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych

Właściciel Kliniki Bellamed. Absolwent Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej w Warszawie. Pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. Sprawuje opiekę nad pacjentami w czasie i po zabiegach. Wykonuje m.in. zabiegi likwidacji zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego oraz innych wypełniaczy. Zajmuje się leczeniem i opieką nad pacjentami z otyłością. Posiadaną wiedzę wciąż doskonali biorąc udział w licznych kursach i sympozjach w Polsce i zagranicą.

 

 

Klinika Bellamed, Studzienna 33-34A Elbląg (Stare Miasto)     
www.bella-med.pl
rejestracja telefoniczna: 600 511 512
email: rejestracja@bella-med.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (329 głosów, średnia: 4,10 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. karr96  26 kwietnia 2017 07:23

  Ja nigdy bym się nie zdecydowała na ingerencję w moje ciało

  Odpowiedz
  • Aldona81  26 kwietnia 2017 09:17

   Ja też. Najzwyczajniej bym się bała.

   Odpowiedz
   • martucha180  26 kwietnia 2017 18:16

    Ja tak samo. Taką natura mnie stworzyła i taką zostanę.

    Odpowiedz
 2. A. czy  26 kwietnia 2017 10:02

  Wszystko jest dla ludzi – jesli ktoś tego potrzebuje lub czuje taką potrzebę nie mam nic przeciwko, byle tylko nie przesadzić z tymi zabiegami 🙂

  Odpowiedz
 3. martucha180  26 kwietnia 2017 18:17

  Ale po co ingerować i poprawiać ciało? Czy nie można się zestarzeć z godnością.

  Odpowiedz
  • Aldona81  26 kwietnia 2017 19:39

   No właśnie. Zestarzeć z godnością. Piękna myśl 👍

   Odpowiedz
   • Marta  18 grudnia 2018 12:16

    A co ma godność do pomagania urodzie? Mi się to pojęcie kojarzy bardziej z postępowaniem zgodnie ze swoimi wartościami i zachowaniem klasy w każdej sytuacji, serio wygląd to nie jest najważniejsza rzecz na świecie, żeby do tego sprowadzać „starzenie się z godnością” 😉 Ja korzystałam z wcześniej wymienionego gdzieś w komentarzach ultraformera w Cosmetologicy i nie mam z tym żadnego problemu, że przyjemniej mi się patrzy w lustro z twarzą o ładnych zachowanych rysach niż na opadające policzki, to chyba logiczne.

    Odpowiedz
 4. stokrotkapolna  26 kwietnia 2017 22:33

  Nie dla mnie.

  Odpowiedz
 5. Majko  11 maja 2017 21:40

  Ja jestem zdania, że nie ma nic złego w zabiegach medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej. Ja w zeszłym roku zdecydowałam się na zabieg korekcji nosa w klinice dr Olender. Garbaty nos był moim kompleksem, a dr Olender mnie skutecznie z niego wyleczyła. Wszystko wyszło świetnie 🙂

  Odpowiedz
 6. efffciaa  15 maja 2017 10:24

  Dzięki medycynie estetycznej możemy świetnie wyglądać , jednak zanim wejdziemy do kliniki medycyny estetycznej musimy mieć w kieszeni pokaźny majątek 🙂

  Odpowiedz
 7. Ula  23 sierpnia 2017 14:32

  Ja byłam w SC Beauty Clinic w Sosnowcu na zabiegu SMAStherapy i jestem bardzo zadowolona. SMAS to nieoperacyjny lifting, który daje natychmiastowy efekt jak po liftingu operacyjnym. Polecam wszystkim kobietkom!

  Odpowiedz
 8. blebleble  3 września 2017 16:56

  Ula, wypad z tą żałosną reklamą!

  Odpowiedz
 9. Ula  27 marca 2018 19:00

  HIFU to żadna ingerencja w ciało a zabieg kosmetyczny który poprawia owal twarzy. Byłam dzisiaj na tym zabiegu w dobrym gabinecie w Warszawie. Bezpośrednio po zabiegu widzę delikatny efekt liftingu żuchwy. Efekt tuż po oceniam na 20%. Czekam na dalsze działanie liftingujące.

  Odpowiedz
 10. Alinamaj09  17 maja 2018 12:30

  Dokładnie – ja też się obawiałam tego typu zabiegów, ale nie było powodów – rzeczowa, profesjonalna konsultacja „przed”, zaś „po” zdecydowany efekt na twarzy – skoraa mniej obwisła, bardziej ujędrniona. W Clinica Cosmetologica to naprawdę znają się na rzeczy!! Kontaktowałam się z nimi poprzez ten nr tel: 791 604 604

  Odpowiedz
 11. MAŁGOŚKA  20 czerwca 2018 11:45

  Alinamaj09 – dzięki za polecenie, cieszę się, że ten zabieg jest już w Gdańsku 🙂

  Odpowiedz
 12. Apple  21 czerwca 2018 15:53

  A co to za ingerencja? Przecież taki zabieg np. laserem to zadna ingerencja to nie operacja
  Alinamaj dzięki za info na pewno zadzwonie ale najpierw na konsultacje
  Bo kusi mnie to Hifu strasznie…

  Odpowiedz
  • Arleta  25 czerwca 2018 12:54

   Mnie też kusiło i byłam na powiekach..Zapłaciłam niemało ale to co to urządzenie potrafi zrobić w kilka minut to jest kosmos. Nie wiem jak to dokładnie działa ale trochę jak jakaś kapsuła czasu 😉

   Odpowiedz
   • Apple  27 czerwca 2018 12:19

    Gdzie byłaś?? Bo wolałabym już do kogoś sprawdzonego skoczyć, jeśli już 😀 i ile kosztowały powieki??

    Odpowiedz
    • Lonia  19 lipca 2018 10:29

     Ja bylam w Clinica Cosmetologica w Gdańsku, tam na Aniołkach co jest ten salon. Możesz wejść na ich stronę i zobaczyć cennik 🙂 Naprawdę spoko jest bo ja akurat zrobiłam szyję (mam 40 lat a wiadomo ze krem nie działa za bardzo na szyje)

     Odpowiedz
     • Daria  21 stycznia 2019 10:11

      No bo krem ma nawilżać a jak już się zrobiły zmarszczki to ich nie zlikwiduje. Ale nawet po zabiegu lepiej używać kremu, to będą sie dłużej efekty utrzymywać.

 13. Natalia z Clinica Cosmetologica  26 czerwca 2018 15:45

  HIFU to świetny nieinwazyjny zabieg, dzięki któremu w łatwy sposób już po jednym zabiegu możemy osiągnąć efekt liftingu owalu twarzy, pozbyć się niechcianego podwójnego podbródka, pozbyć się nadmiaru skóry, spłycić zmarszczki czy zredukować miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej. Efekty zauważalne sa po miesiącu od zabiegu i stopniowo zwiększają się do 3 miesięcy.

  Odpowiedz
 14. Zosia  27 czerwca 2018 14:21

  Witam Pani Natalio, a jak to wygląda cenowo? 🙂 Sama się zastanawiam nad tym zabiegiem (mam 45 lat), a słyszałam dobre opinie o klinice, którą Pani reprezentuje. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
 15. Joanna  3 lipca 2018 21:49

  Skoro niektore z was chca starzec sie z godnoscia,to po co np.farbuja siwiejace sie wlosy???

  Odpowiedz
 16. Yeli  20 lipca 2018 16:27

  Joanna, uważasz, że dbanie o siebie nie jest równoznaczne z starzeniem się z godnością? 🙂
  Sama byłam na zabiegu HIFU w Clinica Cosmetologica i jestem bardzo zadowolona, bo lepiej się czuję psychicznie, czuję się bardziej pewna siebie 🙂

  Odpowiedz
  • Miłka  3 stycznia 2019 15:39

   No tak bo najlepiej o siebie nie dbać, po 40 nie wychodzić z domu i ubierać się jak babulinka żeby nikogo nie gorszyć swoim wyglądem 😀 Makijaż to też już jest przesada bo w końcu się odmładzamy 😀 Ciekawe, czy tu czasami jeszcze zaglądasz i jak się utrzymują Twoje efekty po takim czasie. Na ile w ogóle starcza taki zabieg, ktoś wie?

   Odpowiedz
   • agnieszka p  28 stycznia 2019 08:57

    to pewnie zależy jak będziesz o siebie dbać itp. (filtry to podstawa!!!!) ale 2 lata to na spokojnie, przynajmniej patrząc po mnie ;]] więc myślę że się opłacało

    Odpowiedz
 17. Marika  27 lipca 2018 09:01

  Dziewczyny sama chciałabym wybrać sie na zabieg hifu ale mam tutaj dwa dylematy:
  zapisać się do Yasumi
  czy zapisać się do Clinica cosmetologica…..
  Dobre opinie sa na temat pierwszego i drugiego ośrodka jednak dziwią mnie trochę rozbiezności cenowe. Czemu w clinica cosmetologica jest dużo drożej?

  Odpowiedz
  • Ula  28 grudnia 2018 14:06

   Marika podejrzewam, że to kwestia sprzętu. W Cosmetologicy pracuje się na ultraformerze, który jest nowszy i silniejszy, a co za tym idzie siłą rzeczy będzie droższy. Poczytaj sobie o tym urządzeniu, ja bym raczej nie oszczędzała w tej kwestii.

   Odpowiedz
 18. Lumi  27 lipca 2018 09:42

  W clinica cosmetologica jest ultraformer III a to najnowocześniejsze urządzenie do hifu. W yasumi jest med lift, a jest to starsza generacja. Zabieg tutaj i tutaj nazywa sie hifu jednak w jednej kliinice jest inne hifu, a w tej drugiej inne i daja rózne rezultaty. Ja bym na Twoim miejscu nie oszczedzała i wybrała się jednak na ultraformer.

  Odpowiedz
 19. Justyna_za  27 lipca 2018 10:35

  Zgadzam się z Lumi, tak się składa że ja jestem już po zabiegu i mogę podziwiać efekty. To jest bezcenne, uczucie gdy wiesz, że trafiłaś w dobre ręce i pod najlepsze maszyny. Na Twoim miejscu Marika zadzwoniłabym i umówiła się chociaż na darmowe konsultacje: 791 604 604 . Z tego co widziałam to mają teraz niezłą promke na zabieg, także nie jest aż tak drogo.

  Odpowiedz
 20. Marika  27 lipca 2018 11:01

  Rożnica jest duża? Ale czy na tyle duża aby płacić 2 razy więcej za zabieg?

  Odpowiedz
 21. lumi  27 lipca 2018 11:38

  No duża. W przypadku ultraformera III mozesz wybrać sie na jeden zabieg i widzisz duże rezultaty na plus. W przypadku urządzeń starszych generacji musisz iść na kilka zabiegów aby zobaczyć taki sam efekt, tak więc na moje oko nie jest to żadna oszczedność a jedynie strata kasy i czasu. To tak jak porównywać ipl do vectusa.I to i to jest depilacja laserową.Z tym, że vectus usuwa włoski na stałe i daje dobre rezultaty. A ipl nie usuwa ich na zawsze tak wiec moim zdaniem nawet nie ma sobie nim głowy zawracać. Idz tam gdzie mają lepsze urządzenie! Nie jest to tani zabeg, tak weic przynajmniej wybierz się tam gdize zrobią Ci go dobrze.

  Odpowiedz
  • Ann  28 lutego 2019 10:03

   @lumi, porównanie trochę nie powiem z czego wzięte aczkolwiek na pewno nietrafione do końca, bo ipl faktycznie depiluje światłem ale laser to nie jest xd a sprzęt do hifu to sprzęt do hifu, służy do tego samego, więc opiera się na takiej samej technologii, różnica w mocy, precyzji itp. a to jest mega ważne, żeby efekty były widoczne. zrobisz za słabo, nic nie będzie widać, zrobisz na tkankach nie z tej głębokości to tak samo. resztę to już sobie każdy sam może odpowiedzieć. ja jestem za ultraformerem z tych powodów.

   Odpowiedz
 22. Marika  27 lipca 2018 12:17

  Wykonywałam w clinica cosmetologica zabieg na podniesienie powieki. Zależało mi na otwarciu oka i na podniesieniu łuku brwiowego. I powiem Ci, że po zabiegu efekty widać gołym okiem. Podoba mi się szczególnie działanie na skórę pod oczami. Jest grubsza, mniej zwiotczała. Nie jest tak cienka i nie widać na niej żyłek. Mogłam nawet zrezygnować z korektora, który podkreślał u mnie zmarszczki. Jest naprawdę dobrze.

  Odpowiedz
  • Kakalina  30 lipca 2018 09:37

   a ja usunęłam w końcu swoje bruzdy nosowe, zabieg naprawdę fajnie się u mnie sprawdził, nie był jakiś super bolesny, wręcz przeciwnie, nawet nie potrzebowałam znieczulenia. Super zabieg, odpowiedni na wiele „problemów”. Też robiłam w clinica cosmetologica na skłodowskiej-curie 3, bo mieszkam w Gdańsku.

   Odpowiedz
 23. Bożenalina  2 sierpnia 2018 11:01

  ja też mieszkam w Gdańsku (chcę poddać się zabiegowi na poprawienie owalu twarzy), mamy w 3mieście szeroki wybór klinik, co zadecydowało akurat o wyborze akurat clinica cosmetologica? na co zwracacie uwagę przy wyborze odpowiedniego dla was miejsca?

  Odpowiedz
  • Iza  20 grudnia 2018 13:07

   Nie wiem jak inne dziewczyny, ja po prostu tę klinikę już trochę znałam, bo korzystałam już wcześniej z ich usług i jak do tej pory mnie nie zawiedli 🙂 Lokalizacja (Aniołki) mi pasuje, bo mam po drodze z pracy, a z tego co czytałam sprzęt mają trochę lepszy niż np. w takim Yasumi, więc nie eksperymentowałam. Bardzo zwracam uwagę właśnie na to, na czym się pracuje i czy pracownicy są w stanie się na ten temat wypowiedzieć, wytłumaczyć jak działa, nie wpychać na siłę tych samych zabiegów wszystkim. Poza tym taki standardzik, czystość, atmosfera.

   Odpowiedz
 24. Kamka  6 sierpnia 2018 07:59

  Hej dziewczyny tak się składa, ze zamierzałam się zapytac włalśnie o ten zabieg. Zależy mi na usunieciu zmarszczek w okolicach czoła oraz oczu. Oraz pogrubienu skóry bo jest naprawdę cienko ( aż widac mi zylki). Zastanawiałam sie właśnie nad botoksem i nad ultraformerem.Co bedzie Waszym zdaniem lepszym rozwiązaniem? A i czy trzeba wybrac sie na dwa zabiegi czy wystarczy jeden? Czy zabieg jest wykonywany przez lekarza czy przez kosmetologa?

  Odpowiedz
 25. Marika  6 sierpnia 2018 08:44

  Myśle, że ultraformer będzie znacznie lepszy niż botoks. Botoks parliżuje mięśnie ale nie jest w stanie pogrubic skóry w tych okolicach. Ultradźwięki jakie wydaje ultraformer powodują, że produkuje się o wiele więcej kolagenu w tych okolicach i dzęki temu skóra staje się grubsza, bardziej jędrna.Po 15 roku życia skóra ogólnie przestaje produkować kolagen i ten zabieg sprawia, że nowe porcje kolagenu zostają wytworzone bez znaczenia w jakim wieku jesteś. Zreszta nalepiej dopytaj się na miejscu w klinice. Nie wiem skąd jesteś ale jeśli chcesz się wybrać do Gdańska do klinika kosmetologica to jest tam pierwsza konsultancja za darmo.

  Odpowiedz
  • Gosia  5 października 2018 16:29

   A jak się można na taką konsultację umówić? Jestem szczerze zainteresowana skorzystaniem z Ultraformera – słyszałam, że już po pierwszym zabiegu są super efekty. Zresztą widziałam je u mojej kuzyki – no niesamowicie się zmieniła!

   Odpowiedz
   • Tamara  17 października 2018 15:11

    Widzę, że nie pojawia się odpowiedź wiec spieszę z pomocą. 😉 Ogólnie rzeczy biorąc trzeba tylko zadzwonić pod numer 791 604 604.
    A co do samego zabiegu to ptwierdzam – miałam straszne chomiki. Już po 1 zabiegu widać było znaczną różnicę po tygodniu, a po 3 miesiącach już w ogóle zniknęły :O

    Odpowiedz
    • Malwina  9 listopada 2018 11:39

     A jak myślisz, jak długo taki efekt może się utrzymywać? poczytałam o tym ultraformerze i hifu i rzeczywiście brzmi to naprawdę dobrze, szczególnie jak spojrzę na swój podwójny podbródek… Tylko jeśli to ma po jakimś czasie wrócić do pierwotnego stanu, to nie wiem… 🙁

     Odpowiedz
     • Marzena  23 listopada 2018 12:10

      Byłam na zabiegu ultraformerem właśnie już ponad dobry rok temu i muszę stwierdzić, że jestem bardzo zadowolona. Robiłam na uda i skóra tam zupełnie nie straciła na jędrności. Nadal są piękne. 🙂 A robiłam tylko 1 raz ten zabieg!

     • Adela  7 stycznia 2019 12:00

      Malwinka to zależy od wielu rzeczy jak będziesz o siebie dbać (myślę o jakichś kremikach porządnych, unikaniu opalania) to efekt będzie dłuższy 😀 ale to zależy od wielu rzeczy, też takich na które nie mamy wpływu np. GENETYKA. Tak czy inaczej dwa lata na spokojnie a wydaje mi się, że w większości przypadków (w tym moim ;-)) raczej więcej.
      Aaaa no i to, że coś wraca do wcześniejszego stanu to nie znaczy że zabieg jest słaby tylko my się cały czas starzejemy i tego nie da się zatrzymać. Wiadomo że tego kolagenu będzie coraz mniej.

 26. malgo93  25 października 2018 22:38

  Jak lifting, to tylko w warszawskim SC Beauty! 🙂 Miałam to szczęście trafić do nich na zabieg SMAStherapy. Jestem pod wrażeniem tego, co udało się na mojej buźce uzyskać po jednym zabiegu. 🙂

  Odpowiedz
 27. Kalinka  10 grudnia 2018 09:36

  Do Elbląga trochę daleko, ale widzę, że chwalicie tu bardzo Clinica Cosmetologica w Gdańsku zresztą już mi się gdzieś ta nazwa obiła o uszy… oni chyba mają ultraformer 3, ktoś wie czym to się różni? I jak wygląda sam zabieg – osoby bardziej wrażliwe na ból też dadzą radę wytrzymać?

  Odpowiedz
  • anioleq  14 grudnia 2018 09:02

   Hej Kalinka ja się nie orientuję za bardzo w takich technicznych aspektach, z tego co wiem, to jest po prostu sprzęt nowej generacji o wysokiej mocy, trochę nowszy od tego, który mają w Yasumi. Dlatego można go używać z sukcesem nie tylko to kosmetycznych poprawek, ale też w bardziej wymagających przypadkach 🙂 A jeśli chodzi o ból to ja na szczęście nie jestem za specjalnie wrażliwa, ale nie wydaje mi się, żeby sam zabieg był bardzo bolesny. Jedynie później skóra może być trochę zaczerwieniona i taka jakby obrzęknięta, ale to powinno zejść tego samego dnia.

   Odpowiedz
 28. Lisaaa  9 sierpnia 2019 00:31

  jeśli chodzi o takie bezinwazyjne liftingi to według mnie nie ma lepszego niż ultraformer III. Sama się na niego zdecydowałam w Klinice Alluresthetique pod Łodzią. Skóra po zabiegu jest mega ujędrniona a przy tym to co dla mnie jest dużym plusem – nie ma potrzeby rekonwalescencji 🙂

  Odpowiedz
 29. Gonia  16 sierpnia 2019 01:44

  Jesli chodzi o lifting to zdecydowalam się na biomimetyczny u doktora Kępy. Dzięki temu skóra uzyskała fajną jędrność, policzki podniosły się, twarz nabrała ciepłego przyjemnego wyrazu 🙂 fajnie, że sa takie mało inwazyjne sposoby na poprawę wyglądu i nie trzeba sięgać po skalpel 🙂

  Odpowiedz
 30. anetkabbb  18 sierpnia 2019 14:18

  Opinie są podzielone i podejrzewam, ze to to zależy od rodzaju ingerencji w ciało. Dla mnie preparat Radiesse jaki dostałam w gabinecie Piotra Romańczuka jest wystarczający i nie rozumiem dlaczego w takiej sytuacji powinnam się poddać operacji?

  Odpowiedz
 31. Ola  19 października 2019 16:52

  HIFU to całkowicie bezpieczny zabieg. Ja wykonywałam go w Beauty Spot w Gdyni i jestem mega zadowolona. Nie dość, że skóra wygląda na wypoczętą, to w końcu pozbyłam się drugiego podbródka!

  Odpowiedz
 32. Ulka  14 listopada 2019 14:20

  Efekt zabiegu mnie zachwycił. Bałam się bardzo skalpelu, ale kiedy odkryłam, że można zrobić to bez niego, od razu się zdecydowałam. Zabieg przeprowadziłam w profesjonalnej klinice we Wrocławiu. Personel był bardzo miły, a mi udzielono wszystkich informacji. Bałam się, że to nie zadziała, a tu taki szok. Bardzo polecam Esderm, ponieważ mam to, czego chciałam. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 33. Werka  2 grudnia 2019 23:15

  jeśli chodzi o takie nieinwazyjne liftingi to chyba nici wchłanialne dają najlepsze rezultaty i mówie to z własnego doświadczenia. Jestem po takim zabiegu w Beauty Kingdom i efekt jest widoczny niemal od razu a przy tym niemal od razu można wrócic do codziennych obowiązków 🙂

  Odpowiedz
 34. Aneta  16 grudnia 2019 09:43

  Byłąm na tym zabiegu w gabinecie Esderm we Wrocławiu. Jestem zaskoczona efektem bo nie spodziewałam się, aż takiej zmiany. Nie jest to inwazyjne, nic nie boli.

  Odpowiedz
 35. Pula  23 grudnia 2019 14:55

  Pierwszy raz z HIFU spotkalam się gdy odwiedziłam ESDERM we Wrocławiu. Po konsultacji został mi polecony ten zabieg i jestem z niego bardzo zadowolona

  Odpowiedz
 36. Agnieszkawerty  29 maja 2020 18:20

  Zabieg jest przede wszystkim bezpieczny i bardziej komfortowy
  Osobiście zdecydowałam się na niego w Tlc Clinic w Ostrołęce.
  Efekty szybkie i robiące wrazenie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany