TOP 3 szampony odbudowujące do włosów

Pielęgnacja włosów polega przede wszystkim na technice ich mycia i odżywiania, aby nie niszczyć ich fizycznej struktury. Włos, a konkretnie jego łodyga, jest tkanką martwą, więc gdy ulegnie zniszczeniu bardzo trudno jest go odbudować. Elseve szampon odbudowujący wraz z innymi kosmetykami do włosów zniszczonych i porowatych poradzi sobie nawet z włosami zniszczonymi częstym rozjaśnianiem i farbowaniem. Odżywka do włosów nawilżająca stosowana po każdym myciu szamponem nawilży włosy, aby wyglądały lepiej, gdy będą odbudowane właściwie dobranymi kosmetykami.

TOP 3 szampony odbudowujące do włosów

 

 

Odżywka do włosów nawilżająca – kiedy stosować?

Każda odżywka do włosów niezależnie od tego do jakiego ich typu jest przeznaczona, zawierać będzie humektanty, czyli składniki nawilżające. Wynika to stąd, że każdy włos potrzebuje nawilżenia – również ten przetłuszczający się lub farbowany. Odżywka do włosów nawilżająca ma za zadanie utrzymać stały jednakowy poziom nawilżenia we włosach, czyli doprowadzić je do stanu, w którym będą się dobrze prezentowały, będą gładkie i błyszczące.

 

Szampony odbudowujące – ranking TOP 3 najlepsze:

  1. Farouk Chi – jest to szampon z keratyną, czyli białkiem wchodzącym w skład włosa. Dzięki cząsteczkom odbudowującym jest on w stanie uzupełnić naturalny poziom keratyny, sprawiając, że stają się one widocznie grubsze i mocniejsze. Nawilżające olejki jojoba i arganowy powodują natomiast, że szampon blokuje uciekanie wilgoci z łodygi włosa, zapobiegając też ich łamliwości. Odpowiednia odżywka do włosów nawilżająca stosowana razem z tym szamponem może dać bardzo korzystne efekty.
  2. Elseve szampon odbudowujący Dream Long – zawiera roślinną keratynę, która wnika w strukturę włosów i odbudowuje je, czyniąc mniej podatnymi na złamania i bardziej wzmocnionymi. Kompleks witamin odżywia włosy i zapobiega ich niszczeniu, a olejek rycynowy przy regularnym stosowaniu wspiera wzmocnienie włosów i wspomaga ich porost.
  3. Radical – szampon do włosów bardzo zniszczonych zawiera ekstrakty z miłorzębu i skrzypu polnego, dające efekt wzmocnienia i regeneracji, a do tego keratynę, która odbudowuje łodygę włosa.

 

Jak wybrać właściwy szampon i odżywkę?

Warto wybrać dobrej marki szampon, na przykład Elseve szampon odbudowujący, a do niego dopasować silnie nawilżającą, rewitalizującą odżywkę. Zastosowane razem powinny dać ciekawe efekty, szczególnie przy częstym, systematycznym używaniu. Warto dostosowywać szampony i odżywki do swoich aktualnych potrzeb, zamiast przyzwyczajać je do jednej marki i jednego składu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (56 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany