TOP 10 sposobów na to jak pozbyć się cellulitu

Skórka pomarańczowa, czyli cellulit to chyba najbardziej popularny mankament urody, z którym walczy większość kobiet. Dobra wiadomość jest taka, że bitwę z nią można wygrać. Podpowiemy Wam jakich sposobów na pozbycie się cellulitu można użyć, aby w potyczce z nim odnieść spektakularne zwycięstwo.

Spis treści:

Cellulit to nic innego jak nieestetyczne nierówności na ciele pod postacią wgłębień i dołków będących wynikiem nierównomiernego rozmieszczenia komórek tłuszczowych. Ponoć każdy, niezależnie od płci boryka się z tym problem w większym lub mniejszym stopniu. Jego nasilenie jest zależne od wielu czynników takich jak np. wahania wagi, wiek, brak ruchu, zaburzenia hormonalne czy nawet stres. Nieestetyczna „skórka pomarańczowa” jest często dla kobiet (i nie tylko!) źródłem wielu kompleksów, zwłaszcza w czasie sezonu letniego, kiedy odkrywa się więcej ciała. Co zatem robić, aby się pozbyć cellulitu lub mu przeciwdziałać? Jak powinna wyglądać profilaktyka, by go uniknąć? Mamy odpowiedź!

cellulit na nogach

Jak się pozbyć cellulitu zmieniając styl życia?

Czasami klucz do sukcesu tkwi w małych zmianach. Dlatego warto przyjrzeć się swoim nawykom żywieniowym i poświęcić odrobinę więcej czasu na sport, żeby szybko zobaczyć efekty.

Odpowiednia dieta

O tym, że odpowiednia dieta to połowa sukcesu w walce z nadwagą każdy wie. Jednak cellulit dotyczy także nierzadko osób szczupłych. Odpowiednie do walki ze „skórką pomarańczową” menu powinno więc być dobrze zbilansowane, a posiłki regularne. Produktami, które na stałe powinny zagościć na talerzu są owoce i warzywa oraz ryby. Z menu powinien zaś zniknąć cukier, słodzone napoje, słone przekąski, fast foody, tłuste mięsa i słodycze. Należy też zredukować lub całkowicie wyeliminować spożycie soli, bo wpływa ona na zatrzymywanie wody w organizmie. Mądrym krokiem w drodze do pozbycia się cellulitu będzie też rezygnacja z używek takich jak alkohol czy kawa, które niekorzystnie działają na obieg limfy.

Aktywność fizyczna

Systematyczny ruch nie tylko poprawi kondycję i podkręci metabolizm, a więc przyczyni się do polepszenia zdrowia, ale także wysmukli sylwetkę spalając zbędny tłuszcz, a stąd już szybka droga do pozbycia się nieestetycznych nierówności na skórze. W walce z cellulitem szczególnie polecane są takie aktywności jak: skakanie na skakance, pływanie, jazda na rowerze czy aerobik. Transport warto zamienić na piesze wycieczki. Wpłynie to nie tylko na sylwetkę, ale też na zdrowie.

jogging

Dbanie o nawodnienie

Dla prawidłowego nawodnienia organizmu zaleca się wypijanie ok. 2 -2,5 litrów wody dziennie. Takie działanie nie tylko wpływa na szybsze usuwanie toksyn i poprawia przemianę materii, ale także pozwala na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Do tego pomaga walczyć z cellulitem, zwłaszcza jego odmianą „wodną” będącą efektem nagromadzenia płynu w organizmie. Co więcej do walki z cellulitem poleca się także systematyczne picie zielonej herbaty.

Sposoby na to jak pozbyć się cellulitu w domu

Pielęgnacja skóry

Dobrze odżywiona skóra jest jędrniejsza i wygląda zdrowo. W codziennej pielęgnacji nie możemy więc zapominać o jej nawilżeniu. Na rynku jest naprawdę pokaźny wachlarz produktów, które powstały z  myślą o walce z nierównościami skóry. Obok wymienionych wyżej działań należy pamiętać o tym, że stanowią one jedynie element uzupełniający w walce z cellulitem. Zazwyczaj zawierają one w swoim składzie zieloną herbatę, wyciąg z alg morskich czy żeń-szenia, borowinę, cytrynę, olejek z pestek winogron, imbir, kofeinę czy nawet papryczkę chili. Mogą mieć postać balsamów lub żeli o działaniu chłodzącym lub lekko rozgrzewającym. Warto zatem włączyć je w rytuały pielęgnacyjne i oczywiście nie zapominać o regularności. Najlepiej aplikować je na skórę energicznymi, kolistymi ruchami. Nałożenie kosmetyku warto poprzedzić peelingiem z kawy. Mało kto wie, że wypijana do posiłku „mała czarna” to także świetny kosmetyk. Domowy peeling przygotowany na jej bazie potrafi zdziałać cuda. Mieszankę przyrządza się ze zmielonej kawy połączonej z oliwą z oliwek, jogurtem lub ulubionym żelem, opcjonalnie z cukrem i cynamonem.

Codzienne masaże

Masaż rollerem z gumowymi wypustkami czy drewnianą szczotką świetnie pobudzi krążenie w tkankach. Ważne jednak, aby sam proces był wykonywany prawidłowo. Ruchy w tym masażu zawsze wykonujemy zawsze w kierunku od dołu do góry, czyli w kierunku serca. To bardzo ważne, bo takie działanie pozwala usprawnić lepszy przepływ limfy. Najbardziej bolesny ze sposobów na to jak pozbyć się cellulitu jest masaż bańką chińską. Systematycznie wykonywany pozwala jednak trochę „uodpornić” się na ten chwilowy dyskomfort. Sam zabieg przynosi doskonałe efekty, więc warto odrobinę pocierpieć, by pozbyć się nieestetycznych nierówności skóry. Równie świetnie sprawdzi się także naprzemienny prysznic. Najpierw silnym strumieniem wody masujemy zaatakowane cellulitem obszary ciała przy użyciu zimnej wody, a potem ciepłej. Taki zabieg doskonale poprawia krążenie w tkankach.

masaż antycellulitowy

Systematyczne szczotkowanie ciała

Taki zabieg poprawia mikrokrążenie, a do tego pozwala usunąć martwe komórki naskórka co ułatwia działanie aplikowanych kosmetyków. Skóra jest pobudzona do działa, a więc substancje zawarte w balsamach czy żelach antycellulitowych mają szansę wniknąć głębiej, by skutecznie eliminować problem. Taki suchy masaż ma także działanie detoksykacyjne.

Jak pozbyć się cellulitu pod okiem specjalisty?

Jeśli proste sposoby nie wystarczają warto zwrócić się o pomoc do specjalisty, który doradzi przy użyciu jakich metod skutecznie pozbyć się cellulitu. Oto kilka opcji, po jakie można sięgnąć w gabinecie kosmetycznym:

Drenaż limfatyczny

Jest to uciskowy masaż, który ma za zadanie pobudzić obieg limfy. Przy zastosowaniu takiej techniki dochodzi do odprowadzenia nadmiaru nagromadzonego płynu ustrojowego. Drenaż limfatyczny jest więc rekomendowany w walce z celluliutem, ale także w profilaktyce przeciwobrzękowej czy przy modelowaniu sylwetki. Dzięki niemu metabolizm i transfer tłuszczy zostanie „podkręcony”, poprawie ulegnie motoryka układu chłonnego, a obrzęki staną się mniej widoczne. Sam zabieg nie należy do najprzyjemniejszych. U niektórych osób mogą pojawić się miejscowe zaczerwienienia skóry czy nawet drobne siniaki, jednak z czasem znikają.

drenaż limfatyczny

Endermologia

To nic innego jak masaż podciśnieniowy wykonywany przy użyciu specjalnego urządzenia. Wyposażony jest on w głowicę w pracującymi rolkami, które dosłownie zasysają skórę do środka. Zabieg pobudza do pracy fibroplasty, które odpowiadają za produkcję kolagenu i kolastyny, czego efektem jest ujędrniona, oczyszczona z toksyn skóra. Skórka pomarańczowa ulega widocznej redukcji, a obrzęki znikają. Osoba poddawana zabiegowi endermologii musi wcześniej założyć specjalny przylegający do ciała kostium. Sam zabieg trwa ok. 30 minut i dla uzyskania najlepszych efektów powinien być powtarzany w 10-15 seriach.

endermologia

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (29 głosów, średnia: 4,79 z 5)
zapisuję głos...