TOP 10 podcastów dla dzieci do nauki angielskiego i nie tylko

Podcasty są często wykorzystywane do zdobywania informacji o otaczającym nas świecie oraz nauki, na przykład języków obcych. Podcast językowy to świetny sposób na stały kontakt z językiem angielskim, dla dzieci, dorosłych i młodzieży. 

Spis treści:

Czy podcasty dla dzieci to dobry sposób na pożyteczne spędzanie czasu wolnego przez maluchy? Jak najbardziej tak! Sprawdź wpis o podcastach np. na https://www.novakid.pl/blog/angielski-od-podstaw-jak-uczyc-male-dzieci-w-domu/ i dowiedz się, dlaczego to wartościowa rozrywka dla dzieci. Zobacz nasz ranking najlepszych podcastów dla dzieci do nauki angielskiego i nie tylko! 

 

Daj się wciągnąć w świat podcastów i wybierz swój ulubiony! Słuchanie podcastów to super zajęcie, w sam raz na długie, jesienne wieczory. 

TOP 10 – Najlepsze podcasty dla dzieci 

  • Podcast “The English We Speak”

 Ta seria w tłumaczeniu na język polski to “angielski, którym mówimy”. Jest prawdziwą skarbnicą wiedzy dla uczniów języka angielskiego i pochodzi od znanego brytyjskiego nadawcy – BBC. W podcaście pojawiają się codzienne sformułowania i wyrażenia slangowe, które naturalnie występują w języku angielsku. W podcaście posłuchasz także, jak rodowici Brytyjczycy używają angielskiego w typowych sytuacjach.

  • Podcast “Dzieci czują kino”

 Podcast jest przeznaczony dla dzieci w wieku 5-8 lat, w zależności od tematu odcinka. Nieśmiałość, smutek, radość i wdzięczność – te i wiele innych zagadnień pojawiają się w kolejnych odcinkach. Znajdziesz tutaj nastrojową muzykę, ciepłe głosy i inspiracje filmowe dla najmłodszych. Pojawiają się także ćwiczenia muzyczno-ruchowe dla dzieci. Podcast pomaga najmłodszym lepiej rozumieć ich emocje, a także wprowadza w świat kultury i dobrej muzyki.


  • Podcast “English Class 101”

 W tym podcaście znajdują się odcinki do nauki angielskiego zarówno dla początkujących i zaawansowanych. Poza odgrywanymi scenkami, które zostały angrane w wolnym tempie, które sprzyja zrozumieniu, w podcaście są też segmenty z ważnymi informacjami dotyczącymi kultury krajów anglosaskich oraz omówienie nowego słownictwa i gramatyki.  

  • Podcast “Elementary Podcasts”

 Są to podcasty do nauki języka angielskiego, przygotowane przez wydawcę British Council. Targetem są głównie początkujący i średniozaawansowani uczniowie. Każdy odcinek zawiera żywe, odgrywane scenki, które odzwierciedlają typowe sytuacje, w których przydaje się język angielski. Na końcu podcastu znajduje się też omówienie. 

  • Podcast “But Why: A podcast for courious kids”

Kolejny podcast dla dzieci po angielsku, przeznaczony dla tych, którzy znają ten język na poziomie podstawowym lub średniozaawansowanym. W podcaście pojawiają się odpowiedzi na najróżniejsze pytania. Na przykład: Dlaczego najmłodsi nie mogą głosować? W jaki sposób robi się lody? Gdzie kończy się niebo? Głos zabierają także eksperci z konkretnych dziedzin. 

  • Podcast “Opowiadania przyrodnicze dla dzieci, które ciągle pytają „Dlaczego?” Bliżej Lasu” 

 Każdy odcinek zawiera potwierdzoną naukowo wiedzę opowiedzianą w fenomenalny i prosty sposób, wzbogaconą o podkład muzyczny i odgłosy zwierząt żyjących w Polsce. Na zakończenie każdego odcinka przedstawiony zostaje również prosty eksperymentem do wykonania samodzielnie w domu lub lesie. 

  • Podcast “ESL Pod”

 Podcast prowadzony jest przez doktorów lingwistyki stosowanej, którzy doskonale znają i rozumieją wszystkie zawiłości języka angielskiego. Odcinki opierają się na odgrywaniu dialogów między postaciami, a po ich zakończeniu omawiane są kluczowe słówka. Podcast jest nagrany umiarkowanym tempie, co ułatwia jego słuchanie najmłodszym uczniom. 

  • Podcast “Luke’s English Podcast”

 Luke pookazuje się w swoim podcaście nie tylko jako dyplomowany nauczyciel języka angielskiego, ale również jako znany brytyjski stand-uper. Podcast prowadzony przez Luke’a potrafi rozbawić nauką. Poza tym, materiał, omawiany w każdym odcinku jest różnorodny i często dotyczy bieżących tematów ze świata, które akurat są na topie. Jeżeli znasz język angielski w dobrym stopniu, ten podcast naprawdę szybko Cię wciągnie! 

  • Podcast “Historia Polski dla dzieci”

 Jest to historyczny podcast, w którym poza prowadzącym, udział biorą dzieci. Dziecięce komentarze i spojrzenie na historyczne fakty, świetnie uzupełniają narrację głównego historyka, prowadzącego całość. Do przesłuchania jest bardzo wiele odcinków, dzięki czemu młodzi entuzjaści historii będą mieli czego słuchać i nie zanudzą się ani przez chwilę.

  • Podcast “Ciekawostnik – czyli podcast dla dzieci, które są ciekawe świata”

Jeszcze jeden podcast skierowany do dzieci, które są małymi odkrywcami i wszystko dookoła wprawia je w ogromną fascynację. Twórcy tego słuchowiska w zabawny sposób rozwiewają wątpliwości, które w naturalny sposób nurtują młode umysły. Pojedynczy odcinek jest długi, w sam raz, aby maluch zachował koncentrację. W podcaście poruszane są najróżniejsze tematy, począwszy od zagadnień przyrodniczych, po tajemnice astronomiczne.

 

Chcesz, aby Twoje dziecko miało na co dzień więcej kontaktu z mówionym językiem angielskim? Sprawdź jak wygląda nauka angielskiego online w Novakid, gdzie dzieci w wieku 4-12 lat uczą się języka z nauczycielami native speakerami. Dowiedz się więcej o programie nauczania Novakid i zapisz pociechę na pierwsze, bezpłatne zajęcia próbne. Przekonaj się, że nauka angielskiego dla dzieci może być przyjemna i bezstresowa!


Artykuł sponsorowany

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (24 głosów, średnia: 4,79 z 5)
zapisuję głos...