Toksyczni znajomi. Znaki zodiaku, którym zdarza się zachowywać w niezdrowy sposób

Nikt z nas nie jest wolny od wad, które w określonych okolicznościach przybierają na sile i zatruwają innym życie. Negatywne cechy niektórych osób potrafią być jednak wyjątkowo dojmujące, gdyż dają się odczuć bardzo często, w powtarzalnych sytuacjach. Które znaki zodiaku należą do najbardziej toksycznych znajomych? Wskazała je nasza portalowa wróżka, Fortunata!

Toksyczni znajomi to osoby, które potrafią zamienić spędzony wspólnie czas w prawdziwe piekło. Narzekają, krytykują i obrażają się za każdy drobiazg, stawiając się w roli ofiary, podczas gdy to ich towarzysze cierpią najbardziej. Kto miewa skłonności do toksycznych zachowań, przy których mamy ochotę na zawsze zamknąć za nim drzwi do naszego domu? Zdradzają to znaki zodiaku!

toksyczni znajomi

źródło: www.unsplash.com; Brooke Cagle

Toksyczni znajomi. Znaki zodiaku, którym zdarza się zachowywać w niezdrowy sposób

 

Baran

toksyczni znajomi

www.pixabay.com

Barany to wyjątkowo trudne osobowości, które w życiu skupiają się przede wszystkim na sobie. Wybuchowe i agresywne, potrafią pieklić się o drobiazgi i długo okazywać komuś swój żal. Zdarza im się manipulować ludźmi, a nawet ich zastraszać. By osiągnąć zamierzony cel nie cofną się prawie przed niczym. Bystry zmysł obserwacji pomaga im typować w otoczeniu osoby emocjonalne czy o delikatnej psychice. Ze swoich spostrzeżeń robią częstokroć następnie bardzo zły użytek.

Rak

toksyczni znajomi

www.pixabay.com

Raki to osoby, którym doskonale wychodzi budowanie dobrego wrażenia. Na pozór wydają się więc przyzwoite i pomocne. W rzeczywistości są jednak wyjątkowo przewrażliwione na swoim punkcie i obrażają się z byle powodu. Lubią pomagać, lecz za pomoc tę oczekują bezbrzeżnej wdzięczności. Co gorsza wyciągają dłoń do tych, którzy często zupełnie tego nie potrzebują ani nie chcą. Wszystko dlatego, że Raki są przekonane o swojej racji i chcą za wszelką cenę narzucić ją innym.

 

Panna

tokyczni znajomi

www.pixabay.com

Każdy, kto zetknął się z Panną wie, że to najbardziej krytyczny ze wszystkich znaków zodiaku. Nieustannie ocenia i – nieproszony – wygłasza swoje osądy w każdej możliwej sprawie. Jej brutalnie szczere prawdy zwykle są przesycone niemiłymi, a nawet niegrzecznymi i bezczelnymi komentarzami. Słuchając Panny można odnieść wrażenie, że dosłownie szuka dziury w całym, byle tylko sobie pomarudzić. Jak to mówią „jeszcze się taki nie narodził, który by jej dogodził”. I choć nie robi tego w złej wierze, a raczej z myślą o konstruktywnych poradach, prędzej czy później Panna traci znajomych, zniechęconych nieprzyjemnymi uwagami.

 

Skorpion

znak zodiaku

www.pixabay.com

Skorpiony to prawdziwie mroczne natury. Uwielbiają zgrywać ofiary i występować w roli drama queen. Ich depresyjne skłonności obierają otoczeniu radość i pozytywne wibracje. Co więcej, skutecznie demotywują innych do działania. Potrafią bowiem w przekonujący sposób wyjaśnić, dlaczego dany plan nie ma sensu, wmówić, że prawdziwa miłość nie istnieje, a w ludziach nie ma jakichkolwiek iskierek dobra. Toksyczni znajomi często są właśnie spod tego znaku.

 

Ryby

toksyczni znajomi

www.pixabay.com

Choć Ryby wydają się otwarte, pomocne, miłe i wrażliwe, to wyjątkowo toksyczni znajomi. Delikatni i przeczuleni na swoim punkcie, czują się urażeni już jednym zdaniem, które wypowiesz nie po ich myśli. Zranione, gniewają się wyjątkowo długo i nie potrafią zrobić pierwszego kroku w kierunku załagodzenia konfliktu. Co gorsza, Ryby bywają podatne na wpływ otoczenia. Słuchają plotek i kierują się nimi w swoich późniejszych ocenach. Obdarzone niskim poczuciem własnej wartości, oczekują nieustannych pochwał i zachwytów. Dopiero w ich świetle rosną im skrzydła.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (35 głosów, średnia: 4,57 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agasam9  10 kwietnia 2021 20:32

  że niby ja? toksyczna? 😉

  Odpowiedz
 2. Hidari11  11 kwietnia 2021 06:57

  Jak to kiedyś Albert Camus ujął, kto nosi w sobie dżumę, może tą dżumą chuchnąć w twarz innych. Trzeba więc zadbać o zdrowie psychiczne każdego obywatela, a mam wrażenie, że na stan psychiki mało kto zwraca uwagę. Powinny być jakieś zajęcia w szkole, nawet podstawowej, o emocjach, empatii, by w życiu dorosłym każdy potrafił zapanować nad impulsami, złym nastawieniem, itp.

  Odpowiedz
 3. Blodka  12 kwietnia 2021 10:56

  Myślę, że toksyczność nie wynika ze znaku zodiaku a po prostu z charakteru człowieka. Niestety są tacy ludzie, którzy widzą tylko czubek własnego nosa i tylko swój tok myślenia uważają za jedyny i słuszny. Są też tacy, którzy ciągle narzekają, wiecznie im źle , co by się nie działo, to będzie jakieś „ale”. I chyba tacy ludzie najbardziej działają mi na nerwy i po spotkaniu z takimi ludźmi czuję się wyczerpana.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany