Wszystkie Twoje miłości są burzliwe? A może toksyczna osoba w związku to Ty?

Wszystkie Twoje związki przypominają sinusoidę przeplatających się szczęśliwych uniesień i kłótni? Nie potrafisz się rozstać z obecnym partnerem, choć jego zachowanie drażni Cię coraz bardziej i czujesz, że tracisz do niego sympatię? A może wina leży po Twojej stronie, chociaż nie działasz intencjonalnie? Sprawdź, jak zachowuje się w związku toksyczna osoba i spróbuj zapanować nad negatywnymi odruchami, jeśli dostrzeżesz je u siebie!

Wszystkie Twoje miłości są burzliwe? A może toksyczna osoba w związku to Ty?

Polecamy: Nasz ekspert radzi: 10 sposobów, jak zakończyć toksyczny związek

 

Spektrum toksycznych zachowań jest oczywiście bardzo szerokie i można zaliczyć do niego wiele zróżnicowanych nawyków. Postaraliśmy się jednak wyodrębnić te, które stają się udziałem największej liczby związków i oddziałują na nasze relacje w najbardziej destrukcyjny sposób

 

A oto wyróżnione przez nas symptomy:

 

1. W gniewie obrażasz partnera, wypowiadając słowa, których nie można cofnąć

To naturalne, że ludzie w związkach przeżywają nieporozumienia i kryzysy. Nie sposób wyobrazić sobie parę, która jest ze sobą od kilku czy nawet kilkudziesięciu lat i nigdy się nie pokłóciła. Jeżeli jednak podczas kłótni wypowiadasz przykre słowa tylko po to, by jak najmocniej zranić swojego partnera albo, co gorsza, używasz przekleństw i obsypujesz go przezwiskami, to znak, że podświadomie dążysz do zniszczenia Waszej relacji. 

 

2. Nigdy nie bierzesz winy na siebie ani nie przepraszasz

Przyznanie się do winy i wystosowanie przeprosin jest trudne, ponieważ wymaga odłożenia na bok wrodzonej dumy. Jeżeli więc nigdy nie widzisz problemu we własnym zachowaniu i zwykłaś przerzucać całą winę na Niego, spróbuj spojrzeć na sytuację obiektywnie, zastanawiając się, czy nie jesteś po prostu zbyt dumna, by wypowiedzieć słowo: „przepraszam”.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (96 głosów, średnia: 4,69 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. martucha180  29 kwietnia 2017 13:00

  Rozmowa to podstawa związku.

  Odpowiedz
 2. kocurek  30 kwietnia 2017 11:18

  toksyczna miłość niestety coraz częściej ma miejsce, grunt, to umieć zapanować nad swoimi emocjami, i rozmawiać w związku szczerze, i odnosić się do siebie z szacunkiem.

  Odpowiedz
 3. agasam9  30 kwietnia 2017 22:22

  obydwie strony muszą się starać i szanować – to jest recepta na szczęśliwy związek

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.