Polecamy: „To czego pragniesz” – nowa powieść Katherine Center o niełatwej sztuce doceniania życia

Szukasz lektury idealnej na nadchodzące ciepłe dni? Lubisz podnoszące na duchu, optymistyczne i ponadczasowe opowieści o poszukiwaniu radości, stawianiu czoła własnym lękom i stracie, której zawsze towarzyszy nadzieja? Cenisz sobie świeże i nieprzesłodzone komedie romantyczne z wciągającą fabułą i charyzmatycznymi bohaterami, utrzymane w duchu książek Nicholasa Sparksa, Jojo Moyes czy Emily Griffin? Jeśli tak, najnowsza powieść Katherine Center to lektura obowiązkowa na Twojej prywatnej liście!

Zachwyci, wyczaruje uśmiech na twarzy i skruszy nawet najtwardsze serca. „To czego pragniesz” jest najnowszą powieścią autorki międzynarodowego bestsellera „Milion nowych chwil”. Katherine Center, absolutna mistrzyni w opowiadaniu słodko-gorzkich historii, uczy nas w niej trudnej sztuki doceniania życia. Pokazuje, że nawet w najczarniejszych momentach można odnaleźć światło, a po burzy zawsze w końcu wychodzi słońce.

to czego pragniesz

Polecamy: „To czego pragniesz” – nowa powieść Katherine Center o niełatwej sztuce doceniania życia

Samantha Casey to zadowolona z życia bibliotekarka, pracująca w Kempner School. Wizytówką tej placówki jest serdeczna i rodzinna atmosfera, panująca wśród całej szkolnej społeczności. Wszystko zmienia się jednak jak w kalejdoskopie, gdy pewnego dnia założyciel Kempner School umiera, a dalsze losy szkoły stają pod znakiem zapytania. Ku przerażeniu Samanthy następcą dawnego dyrektora zostaje jej dawny znajomy i współpracownik, Duncan Carpenter, w którym kobieta w przeszłości potajemnie się podkochiwała. Sam zapamiętała go jako uroczego i wyluzowanego mężczyznę, dla którego niegdyś potrafiła stracić głowę. Niestety jej uczucia nie doczekały się odwzajemnienia. Brak zainteresowania ze strony Duncana, którego widok każdego dnia na nowo łamał jej serce i pragnienie uniknięcia niezręcznych sytuacji skłoniły Sam do przeniesienia się do innej szkoły.

Spontaniczna decyzja otworzyła nowy rozdział w życiu bohaterki. Z szarej myszki Samantha zamieniła się w atrakcyjną kobietę, która lubi przyciągać uwagę otoczenia. Co ciekawe, zmiany zaszły też w życiu Duncana. Mężczyzna, który objął teraz posadę dyrektora, w niczym nie przypomina już człowieka, którego kochała dawniej Sam. Metamorfozie uległ nie tylko jego wygląd, ale i osobowość. Duncan wydaje się teraz wiecznie ponury i skwaszony. W dodatku ma obsesję na punkcie przestrzegania szkolnego regulaminu. Panująca na korytarzach przyjacielska atmosfera nie jest dla niego priorytetem. Dyrektor Carpenter zamierza raczej uczynić z Kempner School jedną z najnowocześniejszych placówek edukacyjnych, których najważniejszym celem będzie dbałość o bezpieczeństwo uczniów. Samantha nie może uwierzyć, że to ten sam mężczyzna, którego kiedyś znała. Momentami zdaje się jednak dostrzegać, że pod maską służbisty, gdzieś w środku, kryje się dawny Duncan – pełen wewnętrznego ciepła.

Czy kobiecie uda się pokonać mur, który wzniósł wokół siebie Duncan? Jaka przyszłość czeka tych dwoje? Czy odnajdą oni drogę do upragnionego szczęścia? Przeczytajcie!

to czego pragniesz

Premiera od wydawnictwa Muza już 21 kwietnia!

 

Katherine Centeramerykańska pisarka, absolwentka Vassar College oraz programu Creative Writing Uniwersytetu w Houston. Autorka bestsellerów opisywanych przez „New York Timesa”. Stworzyła kilka powieści, z których największą sławę zyskała jej książka „Milion nowych chwil” („How To Walk Away”), wychwalana w recenzjach dziesiątek tysięcy czytelników. Jej kolejna powieść, „To, co bliskie sercu” („Things You Save in a Fire”) trafiła do finału plebiscytu największego portalu literackiego na świecie – Goodreads Choice Awards na najlepszą książkę roku 2019 w kategorii „romans”. Katherine Center publikowała też teksty w m.in. „Vanity Fair”i „USA Today”.

 

to czego pragniesz

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (66 głosów, średnia: 4,79 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. sylwiawes  14 kwietnia 2021 10:01

  Ciekawie się zapowiada 😍

  Odpowiedz
 2. Hidari11  14 kwietnia 2021 13:11

  Może to być bardzo miła w odbiorze lektura.

  Odpowiedz
 3. marcela  15 kwietnia 2021 13:01

  Zamówię 🙂 Z nowych powieści godna uwagi jest też ,,Tajemnica Coca- Coli” wyd. Novaeres. To łatwa w odbiorze książka debiutującego polskiego pisarza. W humorystyczny sposób nawiązuje do najpilniej strzeżonego przepisu świata.

  Odpowiedz
 4. janka1312  18 kwietnia 2021 13:32

  chętnie przeczytam 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany