Thriller, obyczaj, romans – czerwcowe nowości Warszawskiej Firmy Wydawniczej

Nowości Warszawskiej Firmy Wydawniczej, czyli jak ciekawie spędzić wakacje z książką. Thrillery, romanse, powieści obyczaje i popularnonaukowe – na pewno każdy z Was znajdzie coś dla siebie!

Czerwcowe nowosci Warszawskiej Firmy Wydawniczej

 

Tytuł: Kajka

Autor: Zbigniew Laskowski

Cena detaliczna: 29,90 zł

Ilość stron: 292

ISBN: 978-83-7805-600-3

Rok wydania: 2013

Format: 144×206 mm

Oprawa: miękka

Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza

Powieść obyczajowa

Zbigniew Laskowski - Kajka

Kajka to ponad wszelką wątpliwość kobieta z klasą. Dodajmy, że jest też młoda, atrakcyjna, wykształcona i… bezpruderyjna. Słyszała te zachwyty tyle razy, od tak wielu mężczyzn, że muszą być prawdziwe. Cóż jednak oznacza to dla współczesnego Kopciuszka, uwikłanego w zgoła niebaśniową rzeczywistość korporacyjnych układów, intryg, gierek; dla dziewczyny posiadającej – co gorsza! – własne zdanie? Czy marzy ona o wyrwaniu się z tego zaklętego kręgu na białym rumaku u boku wyśnionego księcia, czy też raczej twardo stąpa po ziemi i mocno dzierży w dłoniach lejce swych losów? Czy skazana jest na porażkę, czy – wręcz przeciwnie – zdoła zawrócić bieg rwącej rzeki swego życia?

Autor z dużą znajomością rzeczy, lekkim i wartkim piórem przedziera się przez ostępy psychiki kobiet i mężczyzn, rzuca światło na rozmaite – jawne bądź głęboko skrywane – uwarunkowania ich wzajemnych relacji, szuka odpowiedzi na pytania trapiące od zawsze znawców dusz ludzkich. Pod powierzchnią dobrze skonstruowanych dialogów, gładko galopujących słów, między żartami i półsłówkami toczy się odwieczna walka dobra ze złem. Nie ma tu prostych ocen, zaszufladkowań. Sami musimy zmierzyć się z tą trudną materią i meandrując wśród rozlicznych odcieni szarości odpowiedzieć sobie na pytanie: „ile jest Olgi w Kajce”?

 

Tytuł: Narodziny zła

Autor: Dawid Waszak

Cena detaliczna: 22 zł

Ilość stron: 80

ISBN: 978-83-7805-687-4

Rok wydania: 2013

Format: 144×205 mm

Oprawa: miękka

Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza

Opowiadanie, thriller

Dawid Waszak - Narodziny zla

„Narodziny zła” to spowiedź głównego bohatera. Steve dorastał w patologicznej rodzinie, z której postanowił się jak najszybciej wydostać. Po przeprowadzce poznaje piękną kobietę, która pokazuje mu, co to znaczy naprawdę kochać, jednak splot wielu wydarzeń w jego życiu powoduje, staje się bezlitosnym mordercą.

„Narodziny zła” to debiut niezwykle mocny, któremu nie brakuje odwagi, nawet brawury, w lawirowaniu pomiędzy gatunkowymi kliszami, i dociekliwości w zgłębianiu mechanizmów rządzących ludzką psychiką. Od psychologicznego banału chroni go jednak przewrotny strumień (kilku) świadomości, od ugrzęźnięcia w pociągającym, acz płytkim świecie prozy brutalnej – umiejętność nadawania scenom z horroru drugiego dna i korzystanie z adekwatnie chropawego języka. To ciekawa gra literacka prowadzona na kilku poziomach, a jednocześnie zagadka dla odbiorców książki, którym pozostawia się ocenę głównego (a może nawet jedynego) bohatera.

 

Tytuł: Naukowe wrota do zaświatów

Autor: Tadataka Kimura

Cena detaliczna: 38 zł

Ilość stron: 182

ISBN: 978-83-7805-729-1

Rok wydania: 2013

Format: 140×200 mm

Oprawa: miękka

Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza

Li. popularnonaukowa

Tadataka Kimura - Naukowe wrota do zaswiatow

W niniejszej książce autor prezentuje, wywodzącą się z fizyki, najnowszą wiedzę o świecie pośmiertnym oraz o żyjących w nim istotach i próbuje przeanalizować ją z naukowego punktu widzenia, starając się w miarę swoich możliwości opisać ten świat przy użyciu pojęć naukowych.

Książka ta będzie bardzo interesująca nie tylko dla tych, którzy wierzą w życie po śmierci, ale potrzebują naukowego potwierdzenia, lecz także dla tych, którzy w to życie nie wierzą. Prawdopodobnie ci drudzy zmienią zdanie po przeczytaniu tej publikacji.

„Naukowe wrota do zaświatów” nawiązują do pierwszej publikacji Tadataki Kimury „Prawda duszy” (2011 r.).

 

Tytuł: Uzależnienie całkowite

Autor: Bogusław Wiłkomirski

Cena detaliczna: 42 zł

Ilość stron: 474

ISBN: 978-83-7805-739-0

Rok wydania: 2013

Format: 144×206 mm

Oprawa: miękka

Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza

Powieść: thriller

Boguslaw Wilkomirski - Uzaleznienie calkowite

W 2010 roku Estre Kaposzvares, błyskotliwy młody chemik z Budapesztu, syntetyzuje niezwykłą substancję. Jej mikrogramowe dawki działają silniej niż jakikolwiek znany narkotyk. Prowadzą do całkowitego uzależnienia.

Książka Bogusława Wiłkomirskiego to pasjonująca historia upadłego naukowca, którego pragnienie pieniędzy i przyjemnego życia prowadzi w brutalny świat postsowieckiej mafii. Ta pełna seksu i przemocy opowieść przenosi nas z rajskiej scenerii Mauritiusa, przez ulice i place Barcelony Gaudiego, aż ku egzotycznym zabytkom Taszkientu i dzikim krajobrazom niebiańskich gór Tien-szan. A Bogusław Oksymowicz, polski agent Interpolu, który podejmie walkę z narkotykowym imperium, ma w tej sprawie własne, niezapłacone rachunki…

 

Tytuł: Zemsta magnata medialnego

Autor: Sławomir Masztaler

Cena detaliczna: 30 zł

Ilość stron: 334

ISBN: 978-83-7805-607-2

Rok wydania: 2013

Format: 135×200 mm

Oprawa: miękka

Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza

Powieść: thriller

Slawomir Masztaler - Zemsta magnata medialnego

Są ludzie, z którymi nie warto zadzierać. I intrygi, których lepiej nie knuć, bo okażą się jak te dołki z przysłowia, które – pod kimś kopane – pogrążą kopiącego. Kiedy światowa finansjera próbuje skrzyknąć się przeciw medialnemu potentatowi Adalbertowi Pardochowi, ten przygotowuje im właśnie taką nauczkę. Jak z książki z przysłowiami.

Sławomir Masztaler to autor, przy którym nie grozi nuda. Sensacyjne wątki jego powieści układają się w tak misterną mozaikę fabularną, że czytelnik z otwartymi ustami będzie szukał sznurków, za które ciągnie narrator, by utrzymać całość w jednym polu akcji. Znalazło się w tej książce miejsce i na klasyczny motyw samotnego bohatera ratującego glob, i na krzywy portret świat wielkich pieniędzy, i wreszcie na elementy political fiction. Ten sensacyjny full service gwarantuje ciarki na plecach i przyspieszone bicie serca na długie godziny.

 

Tytuł: Rejs po Węgrzech

Autor: Katarzyna Kociuba

Cena detaliczna: 25 zł

Ilość stron: 124

ISBN: 978-83-7805-702-4

Rok wydania: 2013

Format: 140×205 mm

Oprawa: miękka

Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza

Powieść: romans

Katarzyna Kociuba - Rejs po Wegrzech

Węgrzy uwielbiają Polaków. Tak bardzo, że przysłowie o naszej przyjaźni znają po polsku. I chętnie je recytują, narażając się na wpadki, całkiem niezamierzone, jak: „Polak Węgier dwa bratanki, i do szklanki, i do kochanki”. W kontekście tej opowieści trzeba przyznać, że to ze wszech miar aktualna wersja. Namiętna miłość potrafi wywrócić do góry nogami życie nie mniej niż niejedna bitwa. Świadczą o tym przezabawne perypetie Polki, która zgubiła serce nad Balatonem i zdecydowała się na emigrację – pod prąd, wbrew rozsądkowi i ekonomicznym prawidłom.

„Rejs po Węgrzech” to historia oparta na faktach, pełna ciekawostek o życiu na Węgrzech. Dwie Polki przyjeżdżają na wakacje do Siófok i nawiązują gorące romanse z dwoma Węgrami. Te znajomości wcale nie kończą się wraz z latem. Dziewczyny idą na kurs języka węgierskiego, a główna bohaterka – mimo rozlicznych sercowych perypetii – stawia wszystko na jedną kartę i przenosi się na stałe na Węgry.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (179 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Brunia28  18 czerwca 2013 11:11

  thrillery moga byc ciekawe:)

  Odpowiedz
 2. Masza  20 czerwca 2013 15:44

  Parę propozycji na pewno kupię i przeczytam.

  Odpowiedz
 3. ewika  27 lipca 2013 10:06

  trzeba wspierać polskich pisarzy:)

  Odpowiedz
 4. stokrotkapolna  17 listopada 2016 03:59

  Kiedyś miałam tę przyjemność kupowania książek do biblioteki. To było najprzyjemniejsze zajęcie dla bibliotekarki,móc się zanurzyć w tych wszystkich nowościach,wydawnictwach.

  Odpowiedz
 5. blogujemytestujemy  27 lutego 2017 08:01

  Parę pozycji mnie mnie zaciekawiło

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany