Thermage – Druga młodość twojej skóry

Z wiekiem zmienia się wygląd każdego z nas. Niektóre zmiany, takie jak pierwsze zmarszczki, są widoczne dość szybko, bo już około 30 roku życia. Nie są one jednak tak uciążliwe jak zmiany pojawiające się w późniejszym wieku, do których zaliczyć można między innymi wyraźne zmarszczki, bruzdy, opadające powieki i zwiotczałą skórę. Zmiany w wyglądzie, spowodowane upływającym czasem, prowadzą często do frustracji i negatywnej samooceny- każdy z nas chciałby przecież wyglądać jak najdłużej młodo! Niestety w pewnym wieku, bez specjalistycznej pomocy, staje się to prawie niemożliwe.

Tajemnica urody Koreanek - sleeping pack

 

Medycyna estetyczna oferuje już skuteczne sposoby przeciwdziałania starzeniu i odmładzania skóry twarzy, jak również ciała. Wbrew pozorom nie muszą być to zabiegi chirurgiczne. Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi nieinwazyjne, których efekty można porównać do liftingu. Mowa tu między innymi o zabiegu Thermage, który wykorzystuje opatentowaną technologię wysokich częstotliwości fal radiowych (RF – radio frequency). Podczas zabiegu wytwarzane jest ciepło, które oddziałuje na głębokie warstwy tkanki skórnej i stymuluje regenerację włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra nabiera elastyczności, napina się i odzyskuje młody wygląd. Zabieg jest bezpieczny i nie wymaga okresu rekonwalescencji, a jego efekty stają się widoczne stopniowo w okresie do 6 miesięcy po zabiegu.
Thermage przeznaczony jest do zabiegów na ciało, twarz i delikatną skórę wokół oczu. Jest pierwszym i jedynym nieinwazyjnym zabiegiem zatwierdzonym przez FDA (Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków) do stosowania na powiekach. Thermage Eyes wygładza i napina skórę oraz spłyca zmarszczki wokół oczu i podnosi powieki.

Dzięki Thermage możemy ponadto wyrzeźbić linię żuchwy, napiąć skórę całego ciała, łącznie z delikatną skórą szyi, a także zredukować zmarszczki na policzkach, wokół ust i oczu. Urządzenie świetnie sprawdza się ponadto w modelowaniu ciała w okolicach ud, brzucha, ramion oraz pośladków, jak również pozwala na czasowe zmniejszenie widocznych oznak cellulitu.

Z reguły pełny efekt osiąga się już po jednym zabiegu Thermage, dlatego nie trzeba go powtarzać. Wyniki mogą utrzymywać się latami w zależności od stanu skóry i indywidualnego procesu starzenia. Poza tym może być on stosowany niezależnie od fototypu skóry przez cały rok, czyli również w okresie letnim, ponieważ w odróżnieniu od zabiegów laserowych, nie trzeba unikać po nim promieni słonecznych. Skutki uboczne są na ogół niewielkie i mogą obejmować zaczerwienienie, obrzęk, pęcherze, guzki i rzadkie przypadki nierówności skóry.
Zabieg Thermage jest zarejestrowanym znakiem towarowym. Niestety w wielu przypadkach jest on nadużywany do określania zabiegów, które wykorzystują fale radiowe. Warto więc upewnić się przed zabiegiem, czy mamy do czynienia z oryginalnym sprzętem, który zapewni nam najwyższą skuteczność już przy pojedynczym zabiegu.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (168 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...