Na tej sukience odbił się niechciany dotyk męskich rąk. Szokujący eksperyment „The Dress for Respect”

Założyły sukienkę z czujnikami i poszły na imprezę. 3 uczestniczki eksperymentu przeprowadzonego w Brazylii m.in. przez Schwepps w ciągu 4 godzin doświadczyły niechcianego męskiego dotyku ponad 150 razy. To tylko dowodzi smutnego faktu, iż wielu mężczyzn traktuje kobiety przedmiotowo, a zwłaszcza te, które wychodzą potańczyć do klubu. Czas walczyć z takim myśleniem!

Gdy kobieta wychodzi potańczyć do klubu, nie zawsze, a często nawet bardzo rzadko, ma ochotę na zawieranie nowych znajomości. Zazwyczaj mężczyźni jednak tego nie rozumieją i wychodzą z założenia, że skoro wyglądamy jak milion dolarów, nie śpimy w nocy i pijemy drinki to mamy ochotę na flirt. Nic bardziej mylnego! Aby udowodnić męską napastliwość w klubach, Schwepps przeprowadził ciekawy, a zarazem szokujący eksperyment, bo naprawdę szokujące okazały się wyniki. Uczestniczki akcji założyły sukienki, które rejestrowała każdy męski dotyk w czasie imprezy. Więcej o „The Dress for Respect” w naszym artykule.

źródło: www.pixabay.com

Na tej sukience odbił się niechciany dotyk męskich rąk. Szokujący eksperyment „The Dress for Respect”

Aby pokazać gigantyczną skalę problemu, znany producent napojów Schweppes oraz agencja Ogilvy przeprowadziła eksperyment społeczny, który przerodził się w wielką akcję. Wykorzystali do tego specjalną sukienkę, którą na zlecenie pomysłodawców, specjalnie zaprojektowali naukowcy. I tak seksowny outfit stał się miernikiem obrzydliwych męskich zachowań. Imprezowicze nie mieli żadnych zahamowań, bowiem sukienka wyglądała zwyczajnie, nie wzbudzała żadnych podejrzeń

 

Sukienka z czujnikami 

Pod błyszczącym materiałem, na całej długości i szerokości zostały ukryte czujniki, które rejestrowały każdy dotyk, który się na niej odbijał. W klubie, gdzie przeprowadzano eksperyment ponad to zamontowano ukryte kamery. Dzięki temu można było dokładnie stwierdzić, który męski kontakt był zaplanowany, a nawet pełen premedytacji. Nie liczono przypadkowych dotknięć związanych m.in. z przeciskaniem się w tłumie. Nad przebiegiem akcji czuwało grono osób siedzących w specjalnie przygotowanej centrali, do której spływały wszelkie informacje i zapisy kamer czy czujników. Eksperyment przeprowadzono w Brazylii, a sukienki otrzymały w sumie trzy atrakcyjne kobiety. 

źródło: www.pixabay.com

Szokujące wyniki

Wystarczyły 4 godziny, aby panie zostały dotknięte wbrew swojej woli ponad 150 razy! Wynika z tego jasno, że nie miały spokoju aż kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. Pomysłodawcy akcji upublicznili nagranie z eksperymentu oraz wyniki właśnie po to, aby uświadomić skalę problemu. To również apel do mężczyzn. To, że kobieta jest atrakcyjna i seksownie ubrana nie jest przyzwoleniem, do niczego. Nie robi tego po to, aby komentować jej wygląd i by była zaczepiana. Jeśli jednak z jakiegoś powodu ma na to ochotę, z pewnością sama rozpocznie rozmowę lub flirt. Dopóki jednak nie wyraża zainteresowania, nikt bez jej zgody nie powinien jej dotykać!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (120 głosów, średnia: 4,69 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  30 listopada 2018 09:56

  A mnie te wyniki nie dziwią.

  Odpowiedz
 2. macierzanka  30 listopada 2018 15:30

  Ciekawy eksperyment.

  Odpowiedz
 3. Uśmiechnij się :)  3 grudnia 2018 12:12

  Kilka razy podczas imprez zauważyłam, że mężczyźni, zwłaszcza po alkoholu, nie kontrolują swoich zachowań, są natarczywi, nachalni, bardzo wylewni w okazywaniu uczuć (choć czasem nawet nieświadomie). Staram się nie chodzić do takich miejsc.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany