Testy genetyczne mozesz wykonac w domu

Czy można zbadać indywidualne skłonności do chorób sercowo-naczyniowych? Czy możliwe jest określenie predyspozycji genetycznych kobiet do cellulitu? Teraz tak!

Czy można zbadać indywidualne skłonności do chorób sercowo-naczyniowych? Czy możliwe jest określenie predyspozycji genetycznych kobiet do cellulitu? Spółka Biogenetica International Laboratories wprowadziła pierwsze tego rodzaju testy genetyczne na rynku polskim: Test Cellulit, Test Fit oraz Test Kardio. Dwa pierwsze można wykonać samodzielnie w domu lub wykonać u lekarza, natomiast test Kardio dostępny jest tylko u lekarza.

DNA

Jedna ze spółek Funduszu StartMoney, Spółka Biogenetica International Laboratories, dostarcza na rynek polski testy genetyczne. Stanowią one dla pacjenta i lekarza swoistą instrukcję, przewodnik, ale przede wszystkim narzędzie umożliwiające w bardzo indywidualny sposób kierowanie zdrowiem pacjenta.

„Genetyka stała się i będzie w najbliższych latach szczególnie innowacyjną i dynamicznie rozwijającą się dziedziną nauki. Wskazują na to zarówno skokowy postęp w opracowywaniu nowych, skutecznych metod diagnostycznych, jak też rosnąca u pacjentów świadomość ich własnych potrzeb profilaktycznych – mówi Maria Głowacka z Funduszu Start Money.

Test Cellulit bada indywidualne predyspozycje genetyczne kobiet do cellulitu w różnym stopniu rozwoju. Dzięki temu testowi pacjentka dowiaduje się, jaki stopień cellulitu może się u niej rozwinąć. Ma również świadomość, czy cellulit, który już ma wynika np. z jej genetycznych predyspozycji, czy ze stylu życia i tym samym łatwiej się go pozbyć. Test Cellulit dostępny będzie w klubach fitness, gabinetach kosmetycznych oraz centrach SPA.

Test Fit jest to test metaboliczny i składa się z czterech części dotyczących indywidualnej diety, zachowań żywieniowych, zapotrzebowania na witaminy, sposobu ćwiczeń oraz najlepszej dla danej osoby aktywności fizycznej.

Test Cellulit oraz Fit można wykonać samemu w domu. W przypadku Testu Cellulit jest to wymaz z policzka, w przypadku Fit jest to ślina, którą zbiera się do fiolki. Materiał ten następnie wysyła się do Laboratorium Biogenetica i otrzymuje wyniki emailem.

Test Kardio dostarcza informacji z zakresu predyspozycji do chorób sercowo-naczyniowych (m.in. predyspozycje do nadciśnienia, migotanie przedsionków, choroba tętnic obwodowych, zawał mięśnia sercowego) oraz wrażliwości na leki najczęściej stosowane przy tego typu schorzeniach. Test Kardio dostępny będzie u lekarzy.

W najbliższym czasie na stronie internetowej spółki http://biogenoma.com/index.html dostępna będzie mapa z punktami, w których będzie można zakupić testy.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (303 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  27 marca 2014 06:49

  Medycyna idzie do przodu .

  Odpowiedz
 2. martucha180  27 marca 2014 12:15

  Niedługo będziemy robic testy genetyczne – kto do kogo pasuje.

  Odpowiedz
 3. bbo  27 marca 2014 19:34

  Najbardziej martwi mnie czy ktoś kiedyś w przyszłości nie wpadnie na pomysł, by te osoby, których geny nie są tak doskonałe, nie wyeliminować…

  Odpowiedz
 4. Hidari11  5 listopada 2016 19:56

  To nie jest żadna medycyna, tylko naciąganie ludzi. Nie ma czegoś takiego jak Test Fit , Test Cellulit, jakoby metabolizm i predyspozycje do cellulitu były zapisane w genach, które by nas skazywały na porażkę. Mamy różne geny, ale akurat te związane z metabolizmem podstawowym u zdrowych ludzi się nie różni. Niektóre geny są po prostu nieaktywne, bo je „uspaliśmy” brakiem indukcji, wysyłania sygnałów przez receptory, np. przez brak zapotrzebowania na jakieś enzymy z powodu złych nawyków, nieprawidłowego trybu życia, itp.

  Odpowiedz
 5. m258  10 grudnia 2016 20:33

  dokałdnie

  Odpowiedz
 6. Magdalena Krakowka  3 kwietnia 2017 18:53

  Postęp goni postęp 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany