Teneryfa – wyspa, gdzie nie ma czasu na nudę!

Szukając miejsca na idealny urlop, coraz częściej zastanawiamy się nad wyjazdem na Wyspy Kanaryjskie. Teneryfa jest jedynym z najchętniej wybieranych kierunków. Jak spędzić tam czas?

Szukając miejsca na idealny urlop, coraz częściej zastanawiamy się nad wyjazdem na Wyspy Kanaryjskie. Teneryfa jest jedynym z najchętniej wybieranych kierunków, co zawdzięcza między innymi przepięknym plażom oraz urokliwym zatoczkom, lecz także wielu innym atrakcjom, które wprawią w zachwyt niejednego turystę. Jak możemy spędzać czas na Teneryfie?

Latarnia morska Sardina del Norte i baseny otaczające zachodnie wybrzeże Wyspy Kanaryjskiej

fot. Freepik

Czas na plażowanie

Jeśli uwielbiamy ciepłą, słoneczną pogodę, piaszczyste plaże i czystą wodę, na wyspie czuć się będziemy jak w raju. Z pewnością nie zabraknie dla nas miejsca na którejś z rozległych, pięknych plaż, a jeśli trochę się postaramy, zapewne uda nam się odnaleźć małą, urokliwą zatoczkę – wprost idealną na romantyczny wieczór tylko we dwoje. Na Wyspach Kanaryjskich panują również doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, tak więc możemy spróbować swoich sił w windsurfingu czy… podziemnym alpinizmie! Warto wybierając się na Wyspy Kanaryjskie przejrzeć oferty typu all inclusive (wszystko w cenie) – wiele interesujących znajdziemy na stroniach internetowych biur podróży – np. www.fly.pl. Cena za osobę będzie uzależniona między innymi od daty wyjazdu czy wybranej kategorii hotelu.

Niezwykła przyroda

Ta piękna wyspa stwarza nie tylko okazję do beztroskiego plażowania, lecz również do poznawania najpiękniejszych miejsc na świecie. Na Teneryfie znajduje się chociażby najwyższy szczyt w Hiszpanii – Pico del Teide. Jest on wciąż aktywnym stożkiem wulkanicznym, który ostatnio wybuchł w 1909 roku. Pico del Teide mieści się na terenie Parku Narodowego del Teide, będącego jedną z największych atrakcji przyrodniczych Teneryfy. Oprócz słynnych szczytów zachwyci nas także egzotyczna fauna i flora, nie mówiąc już o zapierających dech w piersiach rozległych krajobrazach. Na wyspie warto zobaczyć także Loro Park, będący niezwykle nowoczesnym ogrodem zoologicznym – obejrzymy tam między innymi największe na świecie akwarium oraz wiele egzotycznych gatunków zwierząt.

Aktywny wypoczynek

Jeśli zamiast wylegiwania się na plaży wolisz spróbować swoich sił uprawiając sporty wodne, to Teneryfa będzie świetnym miejscem do rozwijania tej pasji. Odpowiedni sprzęt, miejsca oraz instruktorów odnajdą tutaj osoby na każdym etapie nauki, a sprzyjająca pogoda uczyni ją niezwykle przyjemną. Koniecznie odwiedzić trzeba również Siam Park Tereneryfa – jeden z najwspanialszych parków wodnych na świecie. Także miłośnicy bogatego nocnego życia nie będą rozczarowani – ta wyspa nigdy nie zasypia! Warto wybrać się tu na karnawał, aby przeżyć przygodę swojego życia.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (197 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...