Ten zabieg skłoni Twoją skórę do regeneracji – odkryj mezoterapię Nucleofill

Skóra twarzy codziennie narażona jest na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Szkodzą jej zarówno smog, dym papierosowy, nadmierne opalanie, jak i nieodpowiednia dieta. Nic więc dziwnego, że pierwsze oznaki starzenia pojawiają się właśnie na twarzy. Na szczęście są skuteczne metody na szybką regenerację i odmłodzenie, na przykład mezoterapia Nucleofill – zabieg, który inicjuje produkcję kolagenu oraz dostarcza antyoksydanty bezpośrednio do skóry.

mezoterapia Nucleofill

 

Mezoterapia igłowa – uruchomienie odnowy kolagenu

Mezoterapia igłowa to bezpieczny zabieg iniekcyjny stosowany w leczeniu różnego rodzaju niedoskonałości skórnych, takich jak zmarszczki, utrata jędrności, blizny potrądzikowe czy przebarwienia. Sekret ogromnej skuteczności mezoterapii igłowej tkwi między innymi w tym, że iniekcja pobudza regenerację skóry twarzy. Mikrouszkodzenia są swoistym aktywatorem dla fibroblastów (komórek skóry) do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, czyli włókien białkowych, które odpowiadają za jej prawidłowe napięcie oraz jędrność.

Ponadto podczas mezoterapii do skóry dostarczane są wybrane substancje odżywcze, nawilżające i odmładzające w postaci specjalnych koktajli. Bezpośrednie ich wprowadzenie przy pomocy zastrzyków sprawia, że składniki aktywne natychmiast docierają w źródło problemu i wykazują maksymalne działanie, w przeciwieństwie do kosmetyków aplikowanych na skórę powierzchniowo.

Czym charakteryzuje się mezoterapia Nucleofill?

Mezoterapia Nucleofill to rodzaj mezoterapii igłowej z zastosowaniem innowacyjnego preparatu na bazie polinukleotydów – naturalnych substancji odmładzających o skuteczności potwierdzonej naukowo.

Zabieg wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Na pierwszej wizycie specjalista poznaje potrzeby i oczekiwania pacjenta oraz wyklucza przeciwwskazania, do których należą m.in. aktywne stany zapalne, obrzęki, zaczerwienienia czy zażywanie leków spowalniających krzepnięcie krwi. Jeżeli nie ma żadnych przeszkód, mezoterapię Nucleofill można przeprowadzić już na konsultacji wstępnej.

Zabieg nie jest bolesny i nie wymaga zastosowania znieczulenia. Lekarz wprowadza preparat przy pomocy bardzo cienkiej igły w kilku punktach na twarzy. Odczuwane jest w tym czasie delikatne mrowienie, jednak wrażenie to szybko mija. Po zabiegu można od razu wrócić do wykonywania codziennych czynności. Po mezoterapii Nucleofill może pojawić się lekki obrzęk i drobne siniaczki w miejscach wkłuć, ale objawy te bardzo szybko ustępują, odkrywając piękną, zrewitalizowaną skórę.

Efekt regeneracji skóry twarzy

Nucleofill kompleksowo pielęgnuje skórę, a efekty jego działania są długotrwałe. Regeneracja i odmłodzenie twarzy odbywa się na trzech poziomach:

  1.     Lifting – podczas mezoterapii Nucleofill dochodzi do stymulacji fibroblastów, prowadzącej do wzmożonej produkcji kolagenu typu 1 oraz elastyny. W procesie tym  fibroblasty dojrzewają w miofibroblasty, czego efektem jest rewitalizacja skóry, redukcja zmarszczek oraz ujędrnienie.
  2.     Antyoksydacja – polimeryczne makrocząsteczki preparatu Nucleofill charakteryzują się zdolnością do natychmiastowego usuwania wolnych rodników powstałych na skutek stresu oksydacyjnego. Zabieg niweluje szkodliwe działanie długotrwałego stresu, dymu papierosowego czy zbyt intensywnej ekspozycji skóry na słońce. Poszarzała i zmęczona cera odzyskuje młodzieńczy blask.
  3.     Nawilżenie skóry – polinukleotydy posiadają grupy hydrofilowe, które wiążą wodę i umożliwiają głębokie nawodnienie tkanek. Efektem jest doskonale nawilżona i jędrna skóra o równomiernym kolorycie.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami medycyny estetycznej z Kliniki Miracki w Warszawie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (50 głosów, średnia: 4,80 z 5)
zapisuję głos...