Tematy do rozmowy z dziewczyną i chłopakiem

Spis treści:

Jakie tematy do rozmowy poruszać z dziewczyną lub z chłopakiem? Jest to z pewnością problem, który nurtuje wiele osób – szczególnie podczas pierwszych kontaktów. Ciekawe tematy do rozmowy – wcześniej przygotowane w głowie uciekają, gdy spotykamy osobę, która budzi w nas emocje.

O czym rozmawiać, gdy sparaliżował nas stres i zapadła niezręczna cisza podczas konwersacji? Przygotowaliśmy dla Was poradnik, jak prowadzić ciekawa rozmowę z dziewczyną lub chłopakiem, jakie tematy poruszać a jakich absolutnie unikać! Jak pobudzić do rozmowy partnera? Jak wywołać ciekawa dyskusję, która ukaże nasze zalety i będzie interesująca? Oto porady oraz gotowe tematy do rozmowy.

Tematy do rozmowy z dziewczyną i chłopakiem

fot. Wiktor Karkocha Unsplash.com

Dla wielu dziewczyn lub chłopaków problem: o czym rozmawiać? – jest tak przejmujący,  że może doprowadzić  do kompletnej  katastrofy podczas spotkania. Niezręczna cisza jest nawet gorsza niż słabe teksty na podryw. Może być jeszcze gorzej: dziewczyna zadaje pytanie, chcąc sprowokować ciekawy temat do rozmowy – po którym ON zaczyna czuć się jak na rozmowie kwalifikacyjnej albo przesłuchaniu do roli męża na ślubie, który już zdążyła zaplanować. W jego oczach można zobaczyć strach i chęć ucieczki, a przecież czasami dziewczyna na pewno miałaby ochotę na drugie spotkanie, a może kolejne i kolejne…. Poznajcie pytania i tematy do rozmowy, które pomogą przełamać pierwsze lody na  spotkaniu i nie wystraszą chłopaka lub dziewczyny.

O czym rozmawiać z chłopakiem lub dziewczyną na początku spotkania, jak rozpocząć ciekawy temat?

Wspólny czas powinniście wykorzystać na poznanie siebie nawzajem, oczywiście małe flirtowanie od czasu do czasu podkręci atmosferę. Zadawanie pytań to także bardzo dobry sposób na uspokojenie nerwów. Przenosi uwagę na Twojego partnera, a Ty w tym czasie możesz wziąć kilka głębszych wdechów i się uspokoić. Wybierz coś, co Was łączy – wspólny przyjaciel, pub w którym się poznaliście czy czat online, gdzie do siebie zagadaliście – to dobry tematy na początek  i od tego zacznijcie.

Im bardziej pozwolisz pytaniom, by pojawiły się naturalnie, tym bardziej swobodnie  będzie się czuł w Twoim towarzystwie chłopak lub dziewczyna. Sekretem udanej rozmowy jest przeplatanie pytań z ciekawostkami na swój temat. Kiedy będziesz zadawać kolejne pytania powinny one być związane z informacjami, którymi właśnie się podzieliliście.

O czym rozmawiać z chłopakiem lub dziewczyną

Jordan Bauer Unsplash.com

Rozmowa z chłopakiem lub dziewczyną – na co zwrócić uwagę

Oto pozytywny i negatywny przykład wymiany zdań:

Ty: „Gdzie chodziłeś do szkoły?”

On: „W Szczecinie. Jestem ze Stargardu, a nie chciałem wyjeżdżać daleko od domu.”

Ty (prawidłowy sposób na kontynuowanie rozmowy): „O super, mam kilku znajomych, którzy również zdecydowali się na przeprowadzkę do Szczecina. A jak wyglądało Twoje życie w Stargardzie?”

Ty (kiepska odpowiedź): „A, ok. Czym się zajmujesz?”

W czasie rozmowy próbuj włączać swoje pytania rozmowy, tak by ciągle się ona rozwijała, a nie sprawiaj wrażenia, jakbyś każde kolejne pytanie było  odhaczane na wcześniej przygotowanej liście. Jeśli zadasz pytanie, które równocześnie będzie żartem, humorystyczną wstawką bądź ukrytym flirtem, otrzymasz nie tylko odpowiedź, ale także otworzysz drzwi do ciekawej dyskusji na dany temat.

Tematy do rozmowy – gotowe pomysły

Oto lista  pytań, które staną się zaczątkiem ciekawego tematu do rozmowy i pozwolą Wam zejść z udeptanej ścieżki konwersacyjnej.

1. „Ten drink (danie, kawa itp.) przypomina mi Portugalię. Nie wiem dlaczego – nie byłam tam od czasów licealnej wycieczki. Czy też Ci się zdarza, że coś zwykłego kojarzy się z przeszłością?”

Taki typ pytań może zaprowadzić Was gdziekolwiek. Co więcej może to być nawet ciekawsze niż sama odpowiedź.

2. „Co stało się z tymi świetnymi kinowymi seansami? Jaką największą ilość filmów zobaczyłeś w ciągu jednego dnia?”

Takie pytania najpierw przekażą mu informację na Twój temat, więc rozmowa zdecydowanie mniej będzie przypominać wywiad z przyszłym pracodawcą, a pokaże, że się przed nim otwierasz. W ten sposób zadając mu lekkie, przyjemne pytanie o jego przeszłość, zapraszasz go do zrobienia tego samego, ale dajesz mu możliwość pokierowania rozmową w kierunku innego tematu.

3. „Ta scena (z filmu, który obydwoje widzieliście), kiedy pływali nocą w oceanie, przypomina mi kąpiele bez ubrań na obozach, na które jeździłam jako dziecko. Brakuje mi takich rzeczy. A czy Tobie kiedykolwiek się zdarzają takie przygody?”

To ryzykowne pytanie zawinięte w anegdotę z nutką flirtu. Wplatanie pikantnych treści do uroczych wspomnień, to zabawna podkładka do rozmowy i dobre sposób na poznanie faceta, poza wspólną kolacją i filmem.

Jeśli Twoje motto to „zawsze przygotowana” i chcesz zapamiętać jak najwięcej pytań, upewnij się, że są one uniwersalne i w każdej chwili możesz wtrącić je do rozmowy:

4. „Jak się znalazłeś w (wstaw miasto)?”

5. „Czy masz swojej ulubione miejsca na wieczorne wyjścia?”

6. „Jak Ci się podobało dorastanie z trzema siostrami?”

7. „Jakie jest Twoje ulubione danie, ze wszystkich które miałeś okazję spróbować?”

8. „Gdzie zawsze chciałeś pojechać na wakacje?”

9. „Którą pracę najgorzej wspominasz?”

10. „Co Cię najbardziej irytuje?”

(Mamy nadzieję, że na spotkaniu udało Ci się tego uniknąć.)

11. „Jaka była najlepszą radą, jaką otrzymałeś w życiu?”

12. „Gdzie byś pojechał, gdybyś mógł wybrać dowolne miejsce na świecie?”

13. „Co lubisz robić w wolnym czasie?”

14. „Wolisz długie siedzenie w nocy czy wczesne wstawanie rano?

15. „Twoja najgorsza randka?”

Temat do rozmowy, który spowoduje, że oczarujesz drugą osobę – podziel się tajemnicą!

Tematy do rozmowy

freestocks Unsplash.com

Nie chodzi o to, byś zdradzała swoje najintymniejsze sekrety, ale umożliwiła mu poznanie się i okazała zaufanie. Możesz opowiedzieć o swoich planach na przyszłość, o miejscu, do którego marzysz wyjechać w podróż, koncercie, na który chcesz się wybrać, czy zabawną anegdotę z przeszłości. To pokaże mu jaką osobą jesteś.
Unikaj jednak zbytniego ekshibicjonizmu, łatwo przekroczyć granicę i skupić całą uwagę na sobie, lub powiedzieć zbyt wiele. Unikaj w tematach swoich eks, nie pokazuj zdjęć swojego starszego brata kulturysty, czy kota. Pozwól mu się zrewanżować jego historią. Twoja otwartość pomoże mu nabrać do Ciebie zaufania.

Tematy, których należy unikać podczas pierwszego spotkania

W rozmowie omijaj temat byłych dziewczyn i pytań o przyszłość, takich jak opisanie idealnej partnerki. Pozostań w teraźniejszości i podejdź do wszystkiego na spokojnie. Większość mężczyzn na pierwszej randce czuje się jak na przesłuchaniu, więc oszczędź mu ciężkich tematów i dociekliwych pytań. Nawet jeśli bardzo chcesz coś wiedzieć, poczekaj aż pojawi się w rozmowie naturalnie, bez wymuszania. Faceci nie lubią czuć presji i wyczuwają ją z daleka.

Na kolejnych spotkaniach przyjdzie czas na omawianie swoich byłych. Jak to robić – oto poradnik

Jak rozmawiać o przeszłych związkach?

Jak rozmawiać o przeszłych związkach?

W niemal każdym związku pojawiają się pytania o byłych parterów. Jak rozmawiać o przeszłych związkach i czy w ogóle warto? Zobacz także: Czy Twój partner jest wierny ? – 5 sygnałów alarmowych Jak rozmawiać o przeszłych

 

Tematy do rozmowy, dzięki którym ocenisz czy warto planować następne spotkanie

Duża cześć poruszanych tematów podczas rozmowy ma za zadanie poznanie drugiej strony. Warto poruszyć kilka tematów, by wysondować jakie jest nastawienie do dziewczyny czy chłopaka, jakimi wartościami kieruje się w życiu, do czego dąży.

Poniższy artykuł pozwoli ci poznać o czym można rozmawiać, jeśli chcesz zgłębić tę tematykę:

O co pytać na randce? 8 pytań dzięki którym dowiesz się czy warto zaczynać związek

O co pytać na randce? 8 pytań dzięki którym dowiesz się czy warto zaczynać związek

O co pytać na randce?  Warto wiedzieć, bo już podczas pierwszej randki jesteśmy w stanie zweryfikować, z kim tak naprawdę mamy do czynienia, bowiem wstępne, nawet najbardziej błyskotliwe teksty na podryw mogą być mylące. Oczywiście,

O czym można pisać z kolegą, jeśli przygotowujesz się do spotkania on-line?

Spotkanie on-line wymusza nieco inne tematy do rozmowy. Plusem takiego spotkania na odległość jest fakt, że nie musisz natychmiast reagować!  Czasami spontaniczna reakcja na czyjeś słowa – bez przemyślenia, może okazać się błędem, którego nie zdołasz naprawić. Na jakie tematy pisać?

Podpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule:

Jakie pytania zadać mężczyźnie na randce on-line?

Jakie pytania zadać mężczyźnie na randce on-line?

Portale randkowe cieszą się coraz większą popularnością. Na co dzień jesteśmy zabiegani, nie mamy czasu na nowe znajomości i takie rozwiązanie wydaje się być idealne. Nie mamy też czasu na przypadkowe znajomości kiedy szukamy kogoś

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (119 głosów, średnia: 4,63 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Biomedka  22 sierpnia 2020 13:07

  U mnie tematy przychodzą naturalnie. 🙂

  Odpowiedz
 2. Skosa Sandra  22 sierpnia 2020 20:41

  Najważniejsze być wyluzowanym, a tematy same się znajdą.

  Odpowiedz
  • janka1312  23 sierpnia 2020 12:52

   dokładnie, najlepiej nic nie planować i naturalnie prowadzić rozmowę 🙂

   Odpowiedz
 3. Zuzka  26 sierpnia 2020 18:49

  Jestem wygadaną osobą, więc mam o czym rozmawiać z innymi. Jak się umówiłam na randkę z chłopakiem to okazało, że mamy ze sobą dużo wspólnego. Obydwoje lubimy adrenalinę, przygody i podróże. Zgadaliśmy się o locie w leszczyńskim aerotunelu i o tym długi czas rozmawialiśmy, wymieniając się spostrzeżeniami co do lotu. Uważam, że jak jest dwoje sztywnych ludzi to gadka nigdy nie będzie się kleić… I jedna i druga osoba będzie czekała jak ta koszmarna randka się skończy.

  Odpowiedz
 4. m258  23 listopada 2020 08:52

  każdy powinien mieć swoje tematy…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany