Techno-nowinki w fitnessie

Dbanie o kondycję, świadome odżywianie się i regularne uprawianie sportu wymaga przede wszystkim silnej woli. W pokonywaniu słabości wspierają nas trenerzy personalni, dietetycy i przyjaciele, z którymi wspólnie podejmujemy kolejne wyzwania fitnessowe. Współcześnie jednak coraz częściej na pomoc przychodzą nam też nowinki technologiczne.

Techno-nowinki w fitnessie

Obecnie fitness przechodzi bardzo dynamiczny rozwój. Nieustająco rozwijane są programy treningowe, powstają nowe gadżety i przyrządy, które mają pomóc nam osiągnąć wymarzony wygląd i kondycję. Mierzą one efekty naszej fizycznej aktywności, tworzą plany ćwiczeń, podpowiadają kolejne kroki dostosowane do naszych indywidualnych warunków i potrzeb. Rynek udostępnia nam wiele rozwiązań ułatwiających aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. Dzięki temu bycie w formie jest jeszcze łatwiejsze.

 

Bieg ze smartfonem

Modzie na techno-nowinki w fitnessie sprzyja dynamiczny rozwój aplikacji na urządzenia mobilne. Dzięki Endomodo, Runtastic czy Sports Tracker nasz smartfon rejestruje między innymi prędkość, spalone kalorie oraz czas uprawiania sportu. Kiedy biegniemy lub jedziemy na rowerze, po każdym pokonanym kilometrze poinformuje nas o tempie i dystansie. Umożliwi też obejrzenie mapy naszego treningu, poznanie polecanych tras w okolicy, a także, po zintegrowaniu z dodatkowym urządzeniem, pomiar i kontrolę tętna. Dzięki aplikacjom możemy też gromadzić wyniki treningów, analizować je, a nawet chwalić się nimi na Facebooku. Aplikacje pozwalają nam też śledzić wyniki przyjaciół i podpowiedzą, jak ich pokonać.

Coraz bardziej popularne są też aplikacje fitnessowe na konsole do gier i telewizory z oprogramowaniem „smart”. Wykorzystując ich potencjał możemy zarówno wziąć udział w grupowych zajęciach online, jak i stworzyć swój własny program treningowy, który zrealizujemy pod okiem wirtualnego trenera. Bezprzewodowe kontrolery ruchu dołączone do konsoli pozwalają dodatkowo zmienić nasze lokum w salę gimnastyczną, w której z powodzeniem możemy odbyć na przykład sesję zajęć z zumby. Serwisy takie pozwalają jednak nie tylko na ćwiczenia w domowym zaciszu. Wspierają też nasze wysiłki o utrzymanie dobrej kondycji poza nim. Dzieje się tak dzięki możliwości ich zintegrowania z wyżej wspomnianymi aplikacjami mobilnymi.

 

Nowocześnie w klubie

Po nowinki technologiczne sięgają również coraz częściej kluby fitness. Odpowiadają tym samym na rosnące zapotrzebowanie ze strony klientów. Dobrym przykładem jest MYZONE – przyrząd w postaci paska, który monitoruje naszą aktywność fizyczną, mierząc nie tylko spalone kalorie, ale także tętno i wysiłek, za który każdorazowo po ćwiczeniach otrzymujemy MYZONE Punkty.

Urządzenie bezprzewodowo przesyła dane o przebytym treningu. Posiada również układ pamięci pozwalający na zapamiętanie nawet 16 godzin aktywności fizycznej. Jego dużym plusem jest to, że dostępne jest zarówno w naszym klubie, jak i w plenerze. To rozwiązanie motywuje, bo nagradza za każdą minutę spędzoną zdrowo i aktywnie – mówi Alicja Liczba, Dyrektor Marketingu i PR sieci klubów fitness Fabryki Formy. Warto dodać, że każda osoba korzystająca z MYZONE ma dostęp do strony internetowej, na której można wyświetlać aktualne wyniki ćwiczeń oraz planować przyszłe programy treningowe. Możliwe jest również otrzymywanie raportu mailowego dotyczącego wszystkich aktywności. MYZONE analizuje nasz trud włożony w dbanie o dobrą formę i mobilizuje nas do dalszej pracy. Dzięki temu podnosi też na pewno świadomość dotyczącą treningów. – Ćwiczenia z MYZONE najlepiej zacząć od badań wydolnościowych i konsultacji z trenerem personalnym. Urządzenie ma wspomagać trening i zwiększać nad nim kontrolę. Oczywiście cały czas znacząca jest rola trenera, układającego ćwiczenia, ale też motywującego do ich regularnego wykonywania – dodaje Alicja Liczba.

Nowoczesne przyrządy, technologie, aplikacje na telefon, z którymi możemy ćwiczyć i zdrowo się odżywiać pomagają w osiąganiu zamierzonych celów. Choć nic na pewno nie zastąpi naszej silnej woli i konsultacji z trenerem personalnym i dietetykiem, to jednak połączenie różnych sposobów motywacji przybliży nas do sukcesu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (137 głosów, średnia: 4,27 z 5)
zapisuję głos...