Te dwie dziewczyny udowadniają, że klasa i styl nie mają rozmiaru! Zobacz jak te same ubrania prezentują się na różnych sylwetkach

Nie raz już na naszym portalu pokazywałyśmy Wam, że piękno i moda nie mają rozmiaru. Każda z nas może wyglądać stylowo bez względu na to, jaki rozmiar nosimy. Wystarczy dobrać ubrania w swoim rozmiarze. Nie wciskajmy się na siłę w jak najmniejszy rozmiar. Dopasujmy ubrania do swojej sylwetki. Zarówno XS, jak i XL może wyglądać spektakularnie w tych samych ubraniach!

“Vanity sizing”, czyli dlaczego rozmiar rozmiarowi nie jest równy

“Vanity sizing”, czyli dlaczego rozmiar rozmiarowi nie jest równy

Przez lata wielkie koncerny modowe i prasa narzucały nam idealny wizerunek kobiecego ciała. W głowach wielu z nas rozmiar idealny, to rozmiar 34/36. Zdarza się, że tradycyjny rozmiar 38/40 jest już traktowany jako “Plus size”. I chociaż coraz głośniej mówimy o “body positive”, to wciąż wiele osób koniecznie chce się zmieścić w jak najmniejszy rozmiar, co namiętnie wykorzystują firmy odzieżowe. Przez 10 lat Twoje ciało się zmieniało, a Ty wciąż nosisz spodnie w tym samym rozmiarze? Prawdopodobnie, jak wiele z nas, jesteś ofiarą “vanity sizing”.

Moda na każdy rozmiar

Na pewno widzicie, że świat mody to bezwzględne miejsce, w którym królują szczupłe i wysokie modelki. Wiele blogerek, projektantów i influncerek stara się walczyć z tym kanonem. Podobną działalność w Internecie prowadzą dwie przyjaciółki – Denise Mercedes oraz Marią Castellanos. Dziewczyny wzięły sprawy we własne ręce i walczą z kultem szczupłego ciała i jednego słusznego kanonu piękna. Na TikToku regularnie pojawiają się ich filmiki z cyklu “Styl, nie rozmiar”, w którym Denise i Maria pokazują, że można dobrze wyglądać w każdym rozmiarze!

Denise jest aktywistką w kwestii ciałopozytywności. Jest modelką. Aktywnie i skutecznie udowadnia, że w branży mody nie liczy się rozmiar. Współpracowała z wieloma znanymi na świecie markami odzieżowymi. Na TikToku obserwuje ją ponad 3,5 miliona osób, a jej filmiki zostały polubione już ponad 60 milionów razy.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (34 głosów, średnia: 4,62 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agasam9  29 stycznia 2022 14:31

  taki artykuł podnosi wiele osób na duchu 🙂

  Odpowiedz
 2. arunia  30 stycznia 2022 00:24

  Nie do końca się z tym zgadzam… Wiele zależy też od rodzaju ubrania jaki również od figury kobiety. Uważam, że nie wszystkie ubiory nadają się dla kobiet puszystych, jak i odwrotnie, dla kobiet bardzo szczupłych, bo np. za bardzo podkreślają sylwetkę zamiast maskować jej niedoskonałości.

  Odpowiedz
 3. Aga  5 lutego 2022 20:48

  Ładne stylówki owszem nie wszystko pasuje kobietom o bujnych kształtach oraz szczupłym. Trzeba dobrać odpowiedni strój

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany