Te błędy mogą zniszczyć każdy związek! Sprawdź, czy je popełniasz!

Spis treści:

Wielu psychologów zgodnie twierdzi, że nie ma czegoś takiego jak związek idealny. W każdym związku zdarzają się gorsze momenty. Czasami jednak podświadomie niszczymy nasze relacje nie zdając sobie z tego sprawy. Sprawdź, jakie rzeczy wpływają na związek i jakich błędów możemy uniknąć, żeby stworzyć trwałą relację na długie lata.

co niszczy związek PX

7 błędów, które niszczą związek

Czasami popadamy w codzienną rutynę i traktujemy związek jako coś oczywistego. Zapominamy, że musimy dbać o naszą relację i partnera, żeby nie wygasła między nami iskra i żebyśmy oboje byli szczęśliwi. Oto błędy, które najczęściej są przyczyną rozpadu związków!

Po czym poznać, że Twój chłopak chce Ci się oświadczyć? 9 sygnałów, których nie możesz przegapić!

Po czym poznać, że Twój chłopak chce Ci się oświadczyć? 9 sygnałów, których nie możesz przegapić!

Oświadczyny to jeden z tych momentów, na które część z nas czeka całe życie. Wyobrażamy sobie romantyczną scenerię, idealny moment i niesamowity klimat. Po czym poznać, że Twój chłopak chce Ci się oświadczyć? I że już zbliża się ten moment? Mężczyźni zazwyczaj ukrywają przed swoimi partnerkami planowanie zaręczyn, ale jest kilka sygnałów, które podpowiedzą Ci, że już niedługo możesz spodziewać się pierścionka!

1. Razem, a jednak osobno

Spędzanie ze sobą wspólnego czasu to bardzo ważna kwestia dla każdej pary. Niestety, wiele związków spędzając ze sobą czas jest razem, ale jakby osobno. Brak wspólnych przeżyć, to duży błąd w relacji. Pary, które jakościowo dobrze spędzają wspólny czas są o wiele bardziej szczęśliwe niż pary, które w tym czasie np. leżą na kanapie, ale zajmują się swoimi sprawami (np. są z nosem w komórce). Jeśli lubicie razem odpoczywać, to nic złego. Spędzanie czasu na kanapie przed dobrym filmem i serialem też może mieć dobry wpływ na związek, ale ważne, żebyście byli w tym obecni. P.S. Czasami zamiast włączyć kolejny serial, warto wybrać się na spacer lub dla odmiany zagrać w jakąś nową grę.

co niszczy związek

2 Rutyna i przyzwyczajenie

Tak, najwięce związków zabija przyzwyczajenie. Nie można brać za pewnik, że partner już zawsze będzie z nami i przestać się starać. Jeśli mamy jakiś podział obowiązków domowych, może warto czasami wyręczyć partnera? Pomagajmy sobie nawzajem i staramy się zaczarować naszą codzienność.

3. Nieokazywanie uczuć

Czasami zapominamy o tym, czasami wydaje nam się, że jak na co dzień będziemy okazywać swoją wrażliwą stronę, to będziemy wydawać się słabsi. Jeśli będziecie unikać okazywania uczuć i wrażliwości, możecie mieć problem z budowaniem prawdziwej relacji i z zaufaniem. Okazywanie sobie czułości, wrażliwości pozwala Wam pogłębić relację.

4. “My”, zamiast “ja”

To również bardzo częsty błąd wśród par. Wchodząc w związek zapominamy o tym, że jesteśmy osobnymi jednostkami, które razem tworzą związek. Będąc w związku starajcie się szanować swoje granice. Dbajcie o swój rozwój o swój osobno spędzany czas, o swoje pasje. To bardzo ważne dla dobra Was i związku.

co niszczy związek błędy PX

5. Niedbanie o siebie

Zdarza się, że gdy jesteśmy w związku zapominamy o tym, jak ważne jest dla nas czucie się dobrze w swojej skórze. Stopniowo rzadziej zaglądamy na siłownię, do kosmetyczki, ubieramy stare dresy “po domu”, rezygnujemy z niektórych kosmetycznych, czy urodowych rzeczy. Nie chcemy sugerować, że to najważniejsze w życiu, ale jeżeli wcześniej dbaliście o siebie, o swoją kondycję, sylwetkę i wygląd, to nie zapominajcie o tym. To, że jesteście w związku, nie znaczy, że trzeba sobie odpuścić.

6. Niskie poczucie własnej wartości

Niska samoocena sprawia, że osoby boją się odrzucenia do tego stopnia, że są w stanie wiele zrobić dla partnera. Nie wierzą w to, że są wartościowi i wystarczający dla partnera. Poczucie bycia gorszym w związku to pierwszy krok ku rozpadowi związku.

błędy, które niszczą związek PX

7. Brak dyskusji i konfliktów

Pewnie wiele par, które się nie kłóci uważa, że są parami idealnymi. Tymczasem brak poważnych rozmów i dyskusji może świadczyć o braku zaangażowania w relację. Konflikty i kłótnie rozładowują napięcie i zachęcają do komunikacji oraz rozmów na poważne tematy.

Popełniacie któryś z tych błędów?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (40 głosów, średnia: 4,85 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. agasam9  22 stycznia 2022 12:42

    trzeba być razem, ale zachować odrobinę przestrzeni tylko dl siebie

    Odpowiedz
  2. Marcelka  31 stycznia 2022 07:26

    U nas po ślubie to były kłótnie o mycie garów i o odkurzanie. Rozwiązaliśmy je kupując zmywarkę i irobota, Teraz zdarza nam się pokłocić o inne rzeczy, ale to już mniej. Jest dobrze, bo mój mąż jest mniej uparty niz ja i potrafi zawsze przyjśc i załagodzić spór 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany