Tatuaże napisy – jakie hasła i sentencje są najmodniejsze wśród dziewczyn?

Tatuaże mają chyba tyle samo zwolenniczek, co przeciwniczek. Te z nas, które nie kojarzą ich z więziennym kontekstem czy infantylnymi malunkami na ciele w stylu pierwszych tatuaży sprzed kilkudziesięciu lat, coraz częściej traktują swoje ciało jak prywatny dziennik, w którym obok miniaturowych dzieł sztuki, takich jak rysunki czy kolaże, zapisuje się motywujące motta, ulubione cytaty, ważne daty czy miłosne wyznania. Nowa moda wyniosła na piedestał spersonalizowane tatuaże napisy, coraz częściej zastępujące teraz misterne obrazki.

Tatuaże napisy mają współcześnie pewną przewagę nad tatuażami rysunkami. Otóż, jeżeli osoba, która ma nosić tatuaż wyrazi takie życzenie, ważne dla niej przesłanie, motto, wyznanie, data czy ulubiony cytat będą wytatuowane jej własnym charakterem pisma, a przez to jeszcze bardziej spersonalizowane. Taki wzór tatuażu może powiedzieć o nas więcej niż powtarzający się wszędzie gotowy obrazek, przypominać nam o najważniejszych celach czy postanowieniach i co najważniejsze – może mieć bardzo dyskretny charakter, dzięki czemu łatwo ukryjemy go przed wścibskim wzrokiem osób, z którymi nie chcemy się nim dzielić. Chociaż widoczne tatuaże napisy na nadgarstku także są w modzie. Poznajcie damskie tatuaże z napisami

Tatuaże napisy na nadgarstkach

Norma Contreras Unsplash.com

Tatuaże napisy – jakie hasła i sentencje są najmodniejsze wśród dziewczyn?

Świat tatuaży rządzi się takimi samymi prawami jak świat mody czy kosmetyków – podobnie jak one przeżywa swoje mody, jest wrażliwy na aktualne trendy (niedawno wszyscy mówili o pachnących tatuażach, tatuażach z suszonych kwiatów czy tatuażach pod pachą) i pogrążony w nieustannych poszukiwaniach. Jedni traktują go bardzo poważnie, upamiętniając za pomocą tatuaży najważniejsze wydarzenia i osoby w swoim życiu, a nawet odwzorowują zabawne i nieco karykaturalne rysunki swoich dzieci, inni bawią się, tatuując sobie ulubione postaci z kreskówek, bazgroły z zeszytów, nieudane wierszyki, loga ulubionych marek, słynne sparodiowane hasła z reklam i rymowanki.

Tatuaż napisy na przedramieniu

Agathè Yosefina Unsplash.com

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się tatuaże napisy – wykonywane zarówno w ojczystym języku tatuującej się osoby, jak i w językach angielskim i chińskim oraz tych, nieużywanych na co dzień. Na ciele goszczą także tatuaże napisy hebrajskie czy łacińskie a nawet język elfów wymyślony przez J. R. R. Tolkiena. Moda ta została rozpropagowana głównie przez gwiazdy i celebrytki, które chętnie pozują do zdjęć, prezentując ten rodzaj tatuaży, wykonywany na pamiątkę albo wyłącznie dla zabawy. Większość z nas kojarzy z pewnością rozległe tatuaże na plecach Angeliny Jolie, przedstawiające – obok planszy z magiczną miłosną formułą stworzonej podobno przez artystę-szamana z Bangkoku – współrzędne geograficzne miejsc, w których przyszły na świat wszystkie adoptowane przez aktorkę dzieci.

Wiele dziewcząt zainspirowały tatuaże napisy (np. słowo „karma” na palcu i długa sentencja na wewnętrznej części przedramienia), przeplatające się na ciele Miley Cyrus z licznymi drobnymi rysunkami, częstokroć wykonywanymi jedną linią:

Tatuaż napisy na udzie

Huha Inc. Unsplash.com

Pamiętacie także pewnie tatuaże napisy na ciele Lindsay Lohan, z których szczególnie jeden (napis „Ćśś…”) na palcu był chętnie naśladowany przez miłośniczki trwałego ozdabiania ciała.

Obecnie cały świat śledzi kolejne tatuaże, jakie wymyśla dla siebie Cara Delevingne – supermodelka, aniołek Victoria’s Secret, a od niedawna także aktorka. W magazynach i na stronach internetowych często powielane są zdjęcia jej tatuażu z zabawnym hasłem na stopie:

i inicjałami na krawędzi dłoni:

 

Co ciekawe, trend handwritten, który niedawno wkroczył do salonów tatuażu i szturmem zdominował wszelkie tatuaże oparte na przekazie hasłowym, również zaczął funkcjonować w nawiązaniu do ulubionych gwiazd tatuującej się osoby. Fani tatuażu wpadli bowiem na pomysł, by prosić swoich idoli, a nawet autorów konkretnego cytatu o odręczne zapisanie go swoim charakterem pisma i zaczęli przychodzić z gotowymi zapiskami do tatuatorów. To rozwiązanie wydaje się nawet lepsze od autografów składanych na ciele, o które niegdyś walczyły ze sobą najbardziej zagorzałe groupies. Spośród podobnych historii, szczególnie głośno było o Alanis Morissette, fance serialu „Dziewczyny”, która napisała do Leny Dunham (jego reżyserki) z prośbą o odręczne zapisanie tytułu jednego z odcinków: „All adventorous woman do”. Dunham spełniła prośbę dziewczyny, przesyłając jej karteczkę z trzema rodzajami odręcznego zapisu tytułu.

Coraz częściej przyjaciółki lub zakochane pary decydują się na łączone tatuaże słowne, których sens staje się uchwytny dopiero w momencie, gdy dwoje właścicieli tatuażu spotka się i połączy oba człony motta. Jest to zarazem zabawne, jak i romantyczne, ponieważ zakłada, że związek tych dwóch osób będzie trwał wiecznie. Dwa z przykładowych tatuaży tego typu znajdziecie w poniższym zestawieniu!

Zobaczcie najmodniejsze tatuaże napisy z całego świata

tatuaż napisy szyja

Trevor Buntin on Unsplash

tatuaż napisy przedramię

Daniel Gomez on Unsplash

tatuaż napis na przegubie

Curology on Unsplash

tatuaż napis japoński na ramieniu

Sincerely Media on Unsplash

Życiowe motto

 

„Nie prześpij życia, żyj swoimi snami (marzeniami)”

 

„To Ty wybierasz, kim chcesz być”

 

„Bądź tu i teraz”

„To była piękna walka… I nadal trwa”

 

„Ciesz się z małych rzeczy”

 

„Żyj życiem, które kochasz, kochaj życie, którym żyjesz”

Miłosne wyznanie

 

„Jesteś każdym powodem, każdą nadzieją i każdym marzeniem, jakie kiedykolwiek miałam”

 

„Jesteś moim słońcem”


„Kiedy na Ciebie spojrzałam, moje życie nabrało sensu”

 

(Kocham Cię jak…) „Na księżyc i z powrotem”

 

„Kocham Cię” – „Ja Ciebie bardziej”

Zabawne hasło

 

„Klub miłości własnej”

 

„Jutro popełnię lepsze błędy”

„Ćśśśśś”

 

„Normalni ludzie się mnie boją”

 

„Podwójny kłopot” (przyjacielski tatuaż)

O sobie samej

 

„Wdycham przyszłość, wydycham przeszłość”

 

„Ona jest sztuką”

 

„Nigdy ofiara, zawsze wojowniczka”

„Jestem w sam raz”

 

„Ma ogień w duszy i wdzięk w sercu”

 

Ulubiony cytat

 

„Nawet księżyc – władca mórz i nocny iluminator, ma swoje kratery”

„Bez ciemności nigdy nie zobaczylibyśmy gwiazd”

 

„Tu wszyscy są szaleni”

„Ale czym jest człowiek w mieście duchów”

„Jak rzadkie i piękne jest istnienie”

 

Moda na tatuowanie osobistych motywacyjnych haseł czy ulubionych bon-motów wydaje się elementem kwitnącego w ostatnich latach trendu na epatowanie osobistym przekazem, zapisywanym na koszulce, bluzie, nieśmiertelniku, naszyjniku, kubku, zeszycie, breloczku, a nawet na piżamie czy pościeli. A czy Wy macie swoje ulubione hasło, ważną datę czy wierszowany sekret, który chciałybyście sobie kiedyś wytatuować? Jeżeli tak, jak by ono brzmiało? Jesteśmy niezwykle ciekawi Waszych komentarzy!

Kochasz tatuaże? Zajrzyj po więcej tatuażowych inspiracji:

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (223 głosów, średnia: 4,09 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  16 stycznia 2018 09:30

  Super! Zwłaszcza ten na stopie!

  Odpowiedz
 2. ewalub  16 stycznia 2018 09:56

  Tatuaż na stopie! O rety, ależ to musiało łaskotać 🙂 Mnie chybaby musieli uśpić 🙂

  Odpowiedz
 3. Kika07645  16 stycznia 2018 10:41

  Podobają mi sie tatuaże ale raczej nie odważę sie sobie zrobić

  Odpowiedz
 4. Anett13  16 stycznia 2018 11:00

  A ja nawet lubię tatuaże, ale chyba wolę rysunki od napisów, napisu bym sobie chyba nie zrobiła…

  Odpowiedz
  • Joanna007  16 stycznia 2018 20:00

   Jestem tego samego zdania- już wolałabym rysunek niż napis.

   Odpowiedz
   • Anett13  16 stycznia 2018 20:15

    Tatuaż – napis, to mi sie zawsze kojarzy z takim np – kocham Zdzicha 😉

    Odpowiedz
 5. sylwiawes  16 stycznia 2018 12:53

  Świetne 🙂

  Odpowiedz
 6. hml  16 stycznia 2018 13:34

  Mam parę tatuaży i jeszcze parę w planach, ale nigdy nie zrobiłabym sobie napisu… Żadnego… Takie jest moje osobiste zdanie.

  Odpowiedz
 7. macierzanka  16 stycznia 2018 17:10

  Podobają mi się tylko malutkie tatuaże.

  Odpowiedz
 8. luna341  16 stycznia 2018 17:38

  A co zrobią jak napisy wyjdą z mody ?

  Odpowiedz
 9. Aromer0209  16 stycznia 2018 18:32

  Takie małe tatuaże zrobione ładną pochyłą czcionką są bardzo efektowne, ale już takie wielkie napisy w bardzo widocznym miejscu nie wyglądają tak efektownie. Takie sentencje lepiej dobrze przemyśleć, by nie żałować po czasie zawartej w niej treści.

  Odpowiedz
 10. Hidari11  16 stycznia 2018 19:26

  Jest tyle wspaniałych sentencji i aforyzmów, że bym się nie umiała zdecydować. Zabrakłoby mi skóry ciała, gdybym chciała umieścić na sobie wszystkie bliskie mi cytaty.

  Odpowiedz
 11. agasam9  16 stycznia 2018 23:59

  Trzeba to dobrze przemyśleć, bo to co dzisiaj wydaje nam się mądre, za parę miesięcy może wydawać się infantylne i głupie i będziemy mieli problem 🙂

  Odpowiedz
 12. Uśmiechnij się :)  17 stycznia 2018 00:14

  Głupie te „życiowe” sentencje, ale rozumiem, że dla danej osoby mogą mieć głębszy sens. Mam w planie tatuaże, głównie małe rysunku, ale mam też kilka ulubionych haseł. Kwestia tego, żeby nie zacząć wyglądać jak brudnopis 😉

  Odpowiedz
 13. bozenadrozdz  17 stycznia 2018 12:39

  Na wstępie umówmy się – żaden ze mnie hardkor czy znawca. Nie mam nawet rękawa, choć to pewnie kwestia najbliższych kilku lat. Póki co noszę dwa tatuaże. Pierwszy, zrobiony przed 14 laty. Drugi – dwa dni temu. Różnica jest taka, ze pierwszy z nich wygląda jak gówno, drugi – jak dzieło sztuki. Dlaczego? Bo dziś już wiem, że do trwałego malowania ciała trzeba po prostu dojrzeć. A przede wszystkim, mieć pełną świadomość tego, co się robi.

  Odpowiedz
  • bozenadrozdz  17 stycznia 2018 12:39

   Cofnijmy się w czasie. Mam 16 lat, siedzę sama w domu, oglądam MTV i własnoręcznie, na kostce, wyparzoną igłą i atramentem, dziaram. Chcecie wiedzieć, co?

   Odpowiedz
   • bozenadrozdz  17 stycznia 2018 12:40

    #1. TATUAŻ JEST NA CAŁE ŻYCIE

    Niby oczywista oczywistość, ale nawet Johnny Depp o tym zapomniał, kiedy tatuował sobie imię VINONA na ramieniu czy innym pośladku. To chyba najgorsze, co można zrobić – uwierzyć, że osoba, z którą jesteś dziś, będzie już na całe życie…

    Odpowiedz
    • bozenadrozdz  17 stycznia 2018 12:40

     Ludzie zbyt łatwo ulegają modzie. A później mnożą się kolejki do wypalania tribali, Marlenek i kolorowych motylków na dupie. Sęk w tym, że tatuażu nigdy do końca się nie pozbędziesz. Wypalanie to koszt rzędu 200-300 zł za sesję.

     Odpowiedz
     • bozenadrozdz  17 stycznia 2018 12:40

      Na efekty czekasz od 3 do 7 miesięcy. Czasami wystarczą trzy sesje. Czasami dwanaście to za mało. Zwłaszcza, jeśli tatuaż jest kolorowy. Anyway, ślad i tak zostaje. Możesz więc chodzić, jak wyprany w perwolu, ewentualnie pokryć starą dziarę nową.

 14. Joanna007  17 stycznia 2018 12:56

  Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam czytać komentarze bozenadrozdz- albo dodawane buźki, albo zwykłe „ok”, „super” ale ileż treści to wnosi! Czasem się rozpisuje dodając komentarze w odpowiedzi na swój własny komentarz- więcej pkt- ambitnie! Treść tych komentarzy „zaczerpnięta” jest z innych artykułów, ale gdyby nie to, nigdy byśmy na nie nie natrafiły, a tak człowiek może przeczytać coś „mądrego”.

  Odpowiedz
 15. kasia87g  18 stycznia 2018 08:52

  niektóre tragedia

  Odpowiedz
 16. Marzena  20 stycznia 2018 13:12

  Wolę oglądać sentencje w formie tatuażu niż na fb, gdzie ludzie dodają selfi i jakiś „głęboki” cytat.

  Odpowiedz
 17. blogujemytestujemy  23 stycznia 2018 15:08

  Nie podobają mi się tatuaże

  Odpowiedz
 18. MarciaMarcia  31 stycznia 2018 09:57

  Jest co oglądać! Wole tatuaże zmywalne, moda przemija…

  Odpowiedz
 19. arancia  5 lutego 2018 15:09

  Takie tatuaże z napisami, jakimiś wartościowymi cytatami są całkiem ok, ale sama bym się na żaden tatuaż nie zdecydowała, nawet gdyby był nie wiadomo jak piękny.

  Odpowiedz
 20. Ewa  13 kwietnia 2018 19:21

  Jeżeli miałabym swobie zsrobić tatuaż , to byłby malutki, nie chciałabym ,by rzucał się w oczy

  Odpowiedz
 21. Jadzia  8 sierpnia 2019 13:34

  Ja od nastolatki chciałam mieć tatuaż ale nie jakiś zwykły tylko taki, który miałby dla mnie duże znaczenie. Teraz po około 20 latach jestem umówiona do studia na projekt. Prawdopodobnie będą to imiona moich dzieci na linii życia, drobnym pismem na przedramieniu. Dla czego? Po moim ostatnim małżeństwie nie mam nawet zdjęcia z USG ale nie chcę upamiętniać tylko to jedno dziecko którego nie dane było mi tuliće ramionach, bo kocham wszystkie moje dzieci. Może będzie to tylko ryzunek, kontur symbolizujący moje dzieci. Liczę na pomoc tatuażysty w wykonaniu projektu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany