Tatuaże napisy – jakie hasła i sentencje są najmodniejsze wśród dziewczyn?

Tatuaże w formie napisów lub obrazków mają chyba tyle samo zwolenniczek, co przeciwniczek. Te z nas, które nie kojarzą ich z więziennym kontekstem czy infantylnymi malunkami na ciele w stylu pierwszych tatuaży sprzed kilkudziesięciu lat, coraz częściej traktują swoje ciało jak prywatny dziennik, w którym obok miniaturowych dzieł sztuki, takich jak rysunki czy kolaże, zapisuje się motywujące motta, ulubione cytaty, ważne daty czy miłosne wyznania. Nowa moda wyniosła na piedestał spersonalizowane tatuaże napisy, coraz częściej zastępujące teraz misterne obrazki.

Spis treści:

Tatuaże napisy mają współcześnie pewną przewagę nad tatuażami rysunkami. Otóż, jeżeli osoba, która ma nosić tatuaż wyrazi takie życzenie, ważne dla niej przesłanie, motto, wyznanie, data czy ulubiony cytat będą wytatuowane jej własnym charakterem pisma, a przez to jeszcze bardziej spersonalizowane. Taki wzór tatuażu może powiedzieć o nas więcej niż powtarzający się wszędzie gotowy obrazek, przypominać nam o najważniejszych celach czy postanowieniach i co najważniejsze – może mieć bardzo dyskretny charakter, dzięki czemu łatwo ukryjemy go przed wścibskim wzrokiem osób, z którymi nie chcemy się nim dzielić. Chociaż widoczne tatuaże napisy na nadgarstku także są w modzie. Poznajcie damskie tatuaże z napisami

Tatuaże napisy na nadgarstkach

Norma Contreras Unsplash.com

Tatuaże napisy – jakie hasła i sentencje są najmodniejsze wśród dziewczyn?

Świat tatuaży rządzi się takimi samymi prawami jak świat mody czy kosmetyków – podobnie jak one przeżywa swoje mody, jest wrażliwy na aktualne trendy (niedawno wszyscy mówili o pachnących tatuażach, tatuażach z suszonych kwiatów czy tatuażach między piersiami) i pogrążony w nieustannych poszukiwaniach. Jedni traktują go bardzo poważnie, upamiętniając za pomocą tatuaży najważniejsze wydarzenia i osoby w swoim życiu, a nawet odwzorowują zabawne i nieco karykaturalne rysunki swoich dzieci, inni bawią się, tatuując sobie ulubione postaci z kreskówek, bazgroły z zeszytów, nieudane wierszyki, loga ulubionych marek, słynne sparodiowane hasła z reklam i rymowanki.

Tatuaż napisy na przedramieniu

Agathè Yosefina Unsplash.com

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się tatuaże napisy – wykonywane zarówno w ojczystym języku tatuującej się osoby, jak i w językach angielskim i chińskim oraz tych, nieużywanych na co dzień. Na ciele goszczą także tatuaże napisy hebrajskie czy łacińskie a nawet język elfów wymyślony przez J. R. R. Tolkiena. Moda ta została rozpropagowana głównie przez gwiazdy i celebrytki, które chętnie pozują do zdjęć, prezentując ten rodzaj tatuaży, wykonywany na pamiątkę albo wyłącznie dla zabawy. Większość z nas kojarzy z pewnością rozległe tatuaże na plecach Angeliny Jolie, przedstawiające – obok planszy z magiczną miłosną formułą stworzonej podobno przez artystę-szamana z Bangkoku – współrzędne geograficzne miejsc, w których przyszły na świat wszystkie adoptowane przez aktorkę dzieci.

Wiele dziewcząt zainspirowały tatuaże napisy (np. słowo „karma” na palcu i długa sentencja na wewnętrznej części przedramienia), przeplatające się na ciele Miley Cyrus z licznymi drobnymi rysunkami, częstokroć wykonywanymi jedną linią:

 

Tatuaż napisy na udzie

Huha Inc. Unsplash.com

Pamiętacie także pewnie tatuaże napisy na ciele Lindsay Lohan, z których szczególnie jeden (napis „Ćśś…”) na palcu był chętnie naśladowany przez miłośniczki trwałego ozdabiania ciała.

Obecnie cały świat śledzi kolejne tatuaże, jakie wymyśla dla siebie Cara Delevingne – supermodelka, aniołek Victoria’s Secret, a od niedawna także aktorka. W magazynach i na stronach internetowych często powielane są zdjęcia jej tatuażu z zabawnym hasłem na stopie:

Co ciekawe, trend handwritten, który niedawno wkroczył do salonów tatuażu i szturmem zdominował wszelkie tatuaże oparte na przekazie hasłowym, również zaczął funkcjonować w nawiązaniu do ulubionych gwiazd tatuującej się osoby. Fani tatuażu wpadli bowiem na pomysł, by prosić swoich idoli, a nawet autorów konkretnego cytatu o odręczne zapisanie go swoim charakterem pisma i zaczęli przychodzić z gotowymi zapiskami do tatuatorów. To rozwiązanie wydaje się nawet lepsze od autografów składanych na ciele, o które niegdyś walczyły ze sobą najbardziej zagorzałe groupies. Spośród podobnych historii, szczególnie głośno było o Alanis Morissette, fance serialu „Dziewczyny”, która napisała do Leny Dunham (jego reżyserki) z prośbą o odręczne zapisanie tytułu jednego z odcinków: „All adventorous woman do”. Dunham spełniła prośbę dziewczyny, przesyłając jej karteczkę z trzema rodzajami odręcznego zapisu tytułu.

Coraz częściej przyjaciółki lub zakochane pary decydują się na łączone tatuaże słowne, których sens staje się uchwytny dopiero w momencie, gdy dwoje właścicieli tatuażu spotka się i połączy oba człony motta. Jest to zarazem zabawne, jak i romantyczne, ponieważ zakłada, że związek tych dwóch osób będzie trwał wiecznie. Dwa z przykładowych tatuaży tego typu znajdziecie w poniższym zestawieniu!

Najmodniejsze tatuaże napisy w różnych językach

tatuaż napisy szyja

Trevor Buntin on Unsplash

tatuaż napisy przedramię

Daniel Gomez on Unsplash

tatuaż napis na przegubie

Curology on Unsplash

tatuaż napis japoński na ramieniu

Sincerely Media on Unsplash

tatuaż dla zakochanych

Tatuaż dla par, fot. EyeEm, freepik

Sentencja w formie tatuażu pod pachą

Tatuaż pod pachą w formie napisu, fot. EyeEm, Freepik

dyskretny tatuaż

Tatuaż z datą, fot. EyeEm, Freepik

wytatuowany napis

Sentencja wytatuowana na wewnetrznej części przdramienia, fot. EyeEm, Freepik

Tatuaż z napisem Feith

Tatuaż „Wiara” na nadgarstku kobiety, fot. EyeEm, Freepik

Napisy z wytatuowanym życiowym motto

„Nie prześpij życia, żyj swoimi snami (marzeniami)”

 

„To Ty wybierasz, kim chcesz być”

 

„Żyj życiem, które kochasz, kochaj życie, którym żyjesz”

Tatuaż z miłosnym wyznaniem

 

„Jesteś każdym powodem, każdą nadzieją i każdym marzeniem, jakie kiedykolwiek miałam”


„Kiedy na Ciebie spojrzałam, moje życie nabrało sensu”

 

Tatuaże napisy z zabawnymi hasłami

„Klub miłości własnej”

 

„Jutro popełnię lepsze błędy”

„Ćśśśśś”

 

Tatuaże z sentencjami o sobie samej

 

„Nigdy ofiara, zawsze wojowniczka”

 

Ulubiony cytat wytatuowany w widocznym miejscu na ciele

 

„Nawet księżyc – władca mórz i nocny iluminator, ma swoje kratery”

„Bez ciemności nigdy nie zobaczylibyśmy gwiazd”

 

„Tu wszyscy są szaleni”

 

Moda na tatuowanie osobistych motywacyjnych haseł czy ulubionych bon-motów wydaje się elementem kwitnącego w ostatnich latach trendu na epatowanie osobistym przekazem, zapisywanym na koszulce, bluzie, nieśmiertelniku, naszyjniku, kubku, zeszycie, breloczku, a nawet na piżamie czy pościeli. A czy Wy macie swoje ulubione hasło, ważną datę czy wierszowany sekret, który chciałybyście sobie kiedyś wytatuować? Jeżeli tak, jak by ono brzmiało? Jesteśmy niezwykle ciekawi Waszych komentarzy!

Kochasz tatuaże? Zajrzyj po więcej tatuażowych inspiracji:

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (248 głosów, średnia: 4,13 z 5)
zapisuję głos...