Tatuaże na palcach i wewnątrz dłoni – nowy hit wśród miłośników ozdabiania ciała

Moda na tatuaże trwa! Zamiast dużych, kolorowych wzorów na ramieniu czy łopatce coraz chętniej decydujemy się jednak na minimalistyczne, maleńkie wzory przedstawiające symbole lub zarysy wybranych przedmiotów. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się tatuaże na palcach, a nawet… we wnętrzu dłoni. W tym sezonie zapowiadają się na największy hit w ozdabianiu ciała, dlatego jeśli jesteście miłośniczkami tej sztuki, koniecznie obejrzyjcie inspiracje, jakie dla Was przygotowaliśmy!

Spis treści:

Tatuaże damskie na palcach i wewnątrz dłoni to ciekawe rozwiązanie dla kobiet, które pragną coś zamanifestować. Jak przekonacie się, przeglądając poniższe zdjęcia, mogą one stanowić wyraz miłości, przypominać o więzach przyjacielskich, upamiętniać ważne daty, akcentować życiowe motta albo sugerować, co pasjonuje ich właścicielkę. Zajrzyjcie do naszej galerii, która – niczym skrzynia pełna skarbów – przeniesie Was do nieskończonego świata inspiracji na tatuaże damskie! 

Tatuaż na damskiej dloni,

Tatuaż na damskiej dloni, fot. Shashi-Chaturvedula – unsplash

Tatuaże na palcach i wewnątrz dłoni – nowy hit wśród miłośników ozdabiania ciała

Tatuaże na palcach ręki to popularny sposób na wyrażenie siebie wśród kobiet. Często są to małe, delikatne projekty, które mogą ukazywać różne symbole, takie jak serca, nieskończoność, gwiazdy, czy nawet litery i krótkie słowa. Ze względu na ograniczoną przestrzeń, tatuaże na palcach są zazwyczaj proste i minimalistyczne.

Tatuaże na palcach to dobry początek dla tych z Was, które nie odważyły się dotąd na większy, trwały malunek – jak na przykład ma to miejsce przy tatuażu na udach.  Zajmują niewiele miejsca, są skromne i częstokroć żartobliwe. W dodatku bez problemu można ukryć je przed wścibskim wzrokiem. Co więcej, świetnie prezentują się na zdjęciach i potrafią zastąpić biżuterię, dzięki czemu wstając z łóżka o poranku możemy czuć się „ustylizowane”.

Napis FREE wytatuowany na palcach

Napis FREE wytatuowany na palcach fot. cottonbro, pexels

Popularne miejsca do tatuowania na dłoni

Popularne miejsca na tatuaż na palcu to boki palców, przestrzeń pomiędzy palcami, a także bezpośrednio na palcach w miejscach, które są mniej widoczne, jak np. wnętrze palca. Tatuaże na palcach mogą szybko blednąć ze względu na częstą ekspozycję na czynniki zewnętrzne i naturalne złuszczanie się skóry. Dlatego często wymagają poprawek, aby utrzymać ich estetyczny wygląd. Wybór tuszu i salonu tatuażu, który specjalizuje się w precyzyjnych i małych tatuażach, jest kluczowy dla osiągnięcia najlepszego efektu. Tatuaże na palcach są również łatwe do ukrycia, co jest korzystne dla osób pracujących w środowiskach, które mogą nie akceptować widocznych tatuaży.

Młoda wesoła kobieta z tatuażem

Drobne tatuaże na palcach, fot. Drobotdean, Freepik

Tatuaże gwiazd na palcach

Ten rodzaj tatuaży szczególnie upodobały sobie młode gwiazdy muzyki, filmy czy modelingu. Mają je Lindsay Lohan (która wylansowała modę na napis „csiii” na boku palca), Cara Delevigne (z lwem na palcu i własnymi inicjałami na wewnętrznym boku dłoni) czy Rihanna (z „ażurowymi” tatuażami w hinduskim stylu). Trend ten nie ominął też męskiego grona aktorów i piosenkarzy. Tatuaże na palcach znajdziemy u Johnny’ego Deppa, Davida Beckhama i Lenny’ego Kravitza.

Trwałość tatuaży wykonywanych na dłoniach

Niestety należy wziąć pod uwagę, że tatuaże na dłoniach są najmniej trwałe ze wszystkich. W końcu są one jedną z najmocniej eksploatowanych części ciała, najczęściej też zanurzamy je w wodzie. Na skutek mechanicznych czynności, naskórek na palcach ulega nieustannemu ścieraniu się, dlatego tego rodzaju tatuaże muszą być często poprawiane.

Najciekawsze tatuaże na palcach i wewnątrz dłoni – galeria zdjęć

Tatuaże dla dziewczyn: Tatuaż z sercem

Tatuaż z sercem na palcu, fot. Kelly Sikkema, Unsplash

Liczne drobne tatuaże damskie na palcach

Tatuaże na palcach, fot. David Fanuel, Unsplash

Tatuaż ze stalówką

Tatuaż ze stalówką, fot. Kelly Sikkema, Unsplash

Tatuaż na dłoni dla par

Tatuaż na dłoni dla par, fot. pixabay.com

Damski Tatuaż z motylem

Tatuaż z motylem, fot. Msroster786, Freepik

Co sądzicie o tatuażach na dłoni? Czy zdecydowałybyście się na podobną ozdobę?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (186 głosów, średnia: 4,17 z 5)
zapisuję głos...