Tatuaże na blizny – galeria pomysłów na to, jak zatuszować nieestetyczne szramy!

Nieestetyczne blizny to przykra „pamiątka” po wydarzeniach, o których zazwyczaj wolelibyśmy zapomnieć. Na szczęście istnieje sprytny sposób, by zamaskować ich istnienie albo… obrócić je w żart. Wystarczy przykryć lub wkomponować bliznę w pomysłowo zaprojektowany tatuaż!

Tatuaże damskie na blizny zyskują rosnącą popularność już od kilku lat. Jakiś czas temu furorę na Instagramie robiły te, które zamieniają rozstępy po ciąży w bajeczną tęczę. Barwne rysunki na klatce piersiowej coraz częściej wybierają także kobiety po masektomii. Na fali tego pomysłowego trendu w ozdabianiu ciała postanowiliśmy pokazać Wam dziś szersze spektrum możliwości, jakie daje ta technika. Zobaczcie najciekawsze rozwiązania stworzone przez tatuażystów!

Clem Onojeghuo Unsplash.com

Tatuaże na blizny – galeria pomysłów na to, jak zatuszować nieestetyczne szramy!

Tatuaże na blizny wykonuje się na dwa sposoby. Pierwsza i najbardziej popularna metoda polega na dobraniu takiego wzoru i kolorystyki, by jak najlepiej przykryć szpecące ciało szramy. W tym przypadku najlepiej sprawdza się akwarelowa stylistyka, duży format, wyraziste odcienie tuszu i kształty o trójwymiarowym charakterze, które ukryją wypukłości na skórze. Druga to natomiast rodzaj zabawy z konwencją, w której w żartobliwy sposób czyni się bliznę integralną częścią rysunku. W tej wersji wszystko zależy przede wszystkim od kreatywności i poczucia humoru artysty oraz przyszłego właściciela tatuażu. Pomysłów jest oczywiście tyle co blizn! Rozległy bliznowiec może na przykład udawać łunę światła, łąkę, na której stoją bohaterowie tatuażu albo szkielet ryby. Wiele osób dorysowuje do niego końcówkę błyskawicznego zamka, upodabnia go do łodygi kwiatu albo gałęzi drzewa. Popularne są ponadto wodorosty (ze względu na swój plastyczny, nieregularny kształt), liny i ciągi połączonych z sobą kształtów, takich jak układy planet czy kompozycje z kwiatów. Okrągłe blizny po oparzeniach dobrze imitują zaś bąbelki. Co więcej, można je zamalować barwnymi, kolistymi kształtami, na przykład mandalami. Przekonajcie się same!

 

Zobacz najciekawsze tatuaże na blizny:

https://www.instagram.com/p/Bj7GvEBHQlt/ https://www.instagram.com/p/BrmgtTVA5ro/ https://www.instagram.com/p/Bnb99VCltYV/ https://www.instagram.com/p/Bl64wbNhYLP/ https://www.instagram.com/p/BnJc_qxn4TM/
https://www.instagram.com/p/BkZ_Qakh9tf/ https://www.instagram.com/p/Bkim8g5Aksu/ https://www.instagram.com/p/Bn9MqLcAL9m/ https://www.instagram.com/p/BrM_Turh6P8/ https://www.instagram.com/p/BpCaq-lgGC4/

Co sądzicie o tym sposobie maskowanie śladów po ranach? Czy któraś z tatuażowych „mistyfikacji” zrobiła na Was szczególne wrażenie? Nam podoba się przede wszystkim myśl, że dzięki takiej ozdobie można odciąć się od przeszłości, a przynajmniej ograniczyć ilość niewygodnych pytań. Nie mówiąc już o przezwyciężeniu kompleksów!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (143 głosów, średnia: 4,31 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  19 stycznia 2019 10:30

  Jak coś brzydkiego można zamienić w coś niezwykłego i pięknego.

  Odpowiedz
 2. kosovitz  19 stycznia 2019 15:47

  Tyle, że blizna sama w sobie może prowadzić do raka, a oni jeszcze w nią pakują tusz. Pogratulować.

  Odpowiedz
  • Magdalena  21 stycznia 2019 20:56

   Zgadzam się, tatuaże/tusze to straszna toksyna, której organizm już nigdy się nie pozbędzie bo nie ma jak. Pogratulować ….

   Odpowiedz
 3. blogujemytestujemy  20 stycznia 2019 15:22

  Tatuaże podobają mi się jedynie u kogoś, ja sama nigdy bym się na tatuaż nie zdecydowała.Niestety przez ostatni miesiąc sama noszę bliznę po operacji, ale zaczęłam smarować je maścią na blizny, podobno bardzo dobra i sprawdzona, więc zobaczymy

  Odpowiedz
 4. Magdalena  21 stycznia 2019 20:54

  Straszne, słabo się robi…

  Odpowiedz
 5. Jaworka  31 stycznia 2019 13:06

  Ciekawy pomysł dla odważnych sama bym sobie czegoś takiego nie zrobiła mimo że mam kilka blizn

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany