Tatuaże jak akwarela – tatuowanie ciała niczym ślad po pociągnięciu pędzla. Zobacz subtelne pomysły na damski tatuaż

Tatuaże symbolizują często jakiś etap w naszym życiu: narodziny dziecka, utratę bliskiej osoby czy zmianę stanu cywilnego. Jest często wyrazem naszej miłości, hołdem dla podziwianej osoby bądź swobodną ekspresją naszych fascynacji i zainteresowań. Poprzez tatuaż niekiedy wyrażamy samych siebie. Co innego pojawi się na ciele zdyscyplinowanej sportsmenki, a co innego u awangardowej mamuśki trojga dzieci.

Jeśli szukasz właśnie pomysłu na tatuaż, ale niebyt podoba Ci się ich graficzna forma – postaw na kolor. Dzięki temu wybrany przez Ciebie wzór nabierze lekkości i subtelności. Inspirowany obrazkami malowanymi farbami wodnymi, podkreśli Twoją artystyczną naturę i zamiłowanie do impresji. Wybierz tatuaże jak akwarela, bez czarnej ramy wyznaczającej granice rysunku i z efektem rozlewającej się farby. Zobacz tatuaże damskie, które złapią Cię za serce i estetycznie zachwycą!

Tatuaż akwarela

Źródło: www.pixabay.com

Tatuaże jak akwarela – tatuowanie ciała niczym ślad po pociągnięciu pędzla. Zobacz subtelne pomysły na damski tatuaż

Szukasz symbolicznej formy, by wyrazić swoją indywidualność i światopogląd? Zdecyduj się na tatuaż! Nie musi on zajmować całego przedramienia czy łydki. Nie musisz też decydować się na nic mocnego i agresywnego w wyrazie. Są takie tatuaże, które mają w sobie dużo lekkości niczym akwarelowe obrazki. I nie bez powodu mówi się o nich tatuaże akwarelowe, bowiem ich wykonanie przywodzi na myśl technikę malarską, operującą rozwodnioną plamą farby.

Tatuaż akwarela

Źródło: www.pixabay.com

Taki tatuaż przypadnie do gustu miłośniczkom sztuki, artystycznym duszom rozmiłowanym w subtelnościach akwarelowej plamy. Zwiewne, lekkie kolory jakby bez kontroli malującego rozlewają się, tworząc barwną impresję. Nie wymaga on tak dokładnego konturowania jak w tradycyjnym tatuażu, czarna kreska pojawia się symbolicznie, jest linearna, cienka. Bywa że czarny atrament jest kontrą dla finezyjnej barwności plam, co tworzy dość oryginalny i wyrazisty wzór.

Zobacz inspirujące pomysły na tatuaże jak akwarela

Jeśli zdecydujesz się na tatuaż, który wygląda jak akwarela zyskasz na swoim ciele małe dzieło sztuki. Utalentowany tatuażysta stworzy malunek wielowarstwowy, pełen gradacji i wdzięku. Upewnij się zatem wcześniej, że trafisz do prawdziwego fachowca i…artysty – bowiem wykonanie takiego tatuażu wymaga nie lada umiejętności.

https://www.instagram.com/p/B53I_1IoDbp/ https://www.instagram.com/p/B5z1mjipO2-/
https://www.instagram.com/p/B6BfjOcgr9P/ https://www.instagram.com/p/B5-2PSXlI3g/

 

Galeria pomysłów na damski tatuaż

Ponadto akwarelowy tatuaż blaknie nieco szybciej niż tradycyjny, ale w każdym przypadku po jakimś czasie trzeba poprawić wzór, by odzyskał pierwotną wyrazistość.

 

Czy znalazłaś coś dla siebie? A może jesteś zwolenniczką graficznego, minimalistycznego tatuażu? Podziel się koniecznie z nami swoją opinią!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (127 głosów, średnia: 3,89 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Skosa Sandra  21 grudnia 2019 15:22

    Ciekawy styl.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany