Tatuaże geometryczne nie tylko dla miłośniczek matematyki. Efektowne wzory z trójkątem, kwadratem i kołem

Trójkątny lis, a może kompozycja kwiatowa w kole? Co powiesz na geometryczny tatuaż, który w salonach panie wykonują sobie coraz częściej? Trend jest niezwykle kobiecy, bo pełen artyzmu. Możesz zdecydować się zarówno na duży malunek, jak i ledwo widoczny, bowiem figury w każdej wersji prezentują się ciekawie.

Jeśli figury geometryczne dotąd przywoływały niemiłe wspomnienie lekcji matematyki, teraz na pewno się to zmieni. Geometria w sztuce, również w sztuce tatuowania prezentuje się niezwykle imponująco. Na tyle, że tatuaże wzory geometryczna z każdym dniem zyskują na popularności. Mogą być motywem samym w sobie lub dodatkiem do innej wizji. W końcu wszystko zależy od osoby, która oddała się w ręce tatuatora.

Tatuaże geometryczne nie tylko dla miłośniczek matematyki. Efektowne wzory z trójkątem, kwadratem i kołem

Jeśli marzysz o swoim własnym oryginalnym tatuażu, ale nie masz jeszcze konkretnej wizji, może umieścisz ją pomiędzy geometrycznymi figurami? Inspiracji nie będziesz musiała długo szukać, bowiem jest to obecnie bardzo popularny trend w świecie tatuażu. Często jest bezpośrednim nawiązaniem do sztuki abstrakcyjnej, a na taką ozdobę ciała decydują się przede wszystkim panie. A te nie są zgodne co to jednej wersji geometrycznego tatuażu, czy też co do jego kolorów. Zdarzają się bowiem zarówno imponujące biało-czarne szkice, jaki całe różnobarwne kompozycje.  Takie malunki na ciele mogą być też jednocześnie wyrazem prostoty i kunsztu artysty. 

Zobacz najmodniejsze geometryczne wzory:

1) Z kwiatami

Motywy roślinne umieszczone w figurach geometrycznych, takich jak trójkąt czy kwadrat, to jedne z najczęstszych pomysłów, z których czerpią tatuażyści. Panie chcą na swoim ciele widzieć przede wszystkim symbol miłości czyli dobrze wszystkim znaną różę. I co ciekawe, wcale nie musi być ona skąpana w czerwieni.

2) Ze zwierzętami

Zwierzęta na tatuażach geometrycznych nabierają dość niecodziennych, bo właśnie kwadratowo-trójkątnych kształtów. Wyglądają jakby zerkały na nas z zupełnie innego wymiaru.

3) Wizja świata

Zakreślona niczym cyrklem planeta na której żyjemy, albo ziemia i niebo umieszczone w trójkątnej wizji to tylko nieliczne pomysły na ukazanie naszego świata w tatuażu.

4) Większe kompozycje

Niekiedy geometria staje się przestrzenią dla większych tatuaży. Wiele z nich wygląda jakby przenikało się kilka obrazów, dodatkowo naszkicowanych ołówkiem. Ale zdarzają się też kolory, podobnie jak jedynie geometryczne wstawki w większym dziele autora.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (149 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...