Tatuaż ze znakiem nieskończoności – najciekawsze pomysły na ten fascynujący, metaforyczny wzór!

Charakterystyczna pozioma „ósemka” to jeden z najpopularniejszych motywów spotykanych wśród permanentnych malunków. Wybierają ją miłośnicy tatuażu należący do obu płci i umiejscawiają w rozmaitych strefach ciała. I choć wiele osób decyduje się na oryginalne odwzorowanie symbolu, niektórzy tworzą jego fantazyjne i bardziej złożone warianty, które mogą nieść głębsze, spersonalizowane treści. Sprawdźcie, co oznacza tatuaż ze znakiem nieskończoności i poznajcie ciekawe pomysły na inspirowane nim wzory!

Tatuaż ze znakiem nieskończoności wykorzystuje matematyczny symbol zaproponowany przez Johna Wallisa w siedemnastowiecznym traktacie „De sectionibus conicis”. Uważa się, że inspiracją do jego stworzenia była grecka litera omega, która (jako ostatnia w alfabecie) stała się metaforą końca. Z uwagi na swój skromny, a zarazem wiele mówiący kształt, symbol ten jest dziś chętnie wybierany jako motyw delikatnych kobiecych tatuaży. Jeśli jesteście ciekawe, jaką formę przybiera w rozmaitych interpretacjach, zajrzyjcie do naszego zestawienia tatuaży zainspirowanych hasłem „zawsze”. 

tatuaż ze znakiem nieskończoności

źródło: www.unsplash.com; Matheus Ferrero

Tatuaż ze znakiem nieskończoności – najciekawsze pomysły na ten fascynujący, metaforyczny wzór!

Symbol nieskończoności istniał już w starożytnym Egipcie pod postacią Uroborosa – węża, który zjada własny ogon, wyginając się w charakterystyczny kształt ósemki. Do dzisiejszych czasów przetrwał jednak przede wszystkim dzięki matematycznym oznaczeniom. Jako atrakcyjny wizualnie i metaforyczny okazał się wyjątkowo chwytliwy, co zaowocowało jego przeniesieniem na biżuterię, nadruki na ubraniach i oczywiście do wzorów tatuaży.

Jak go interpretować? Jako początek i koniec czasu, symbol cyklu życiowego i niewyczerpującej się energii. W zależności od konkretnego projektu może oznaczać także niekończące się uczucie przyjaźni czy miłości, pasję nie do złamania, przysięgę, której będziemy się trzymać aż do końca. Wreszcie – wiarę w reinkarnację i nadzieję na odrodzenie. Zanim więc zdecydujecie się na wykonanie tatuażu zawierającego „leniwą ósemkę”, zastanówcie się, czym będzie ona dla Was. Szukacie odpowiedniego pomysłu? Oto najciekawsze opcje, na jakie udało się nam natrafić!

 

11 pomysłów na tatuaż ze znakiem nieskończoności:

 

Tatuaż z symbolem nieskończoności i imieniem na stopie

tatuaż ze znakiem nieskończoności

pixabay.com

 

Miniaturowy symbol nieskończoności na palcu

tatuaż ze znakiem nieskończoności

unsplash.com; Rodolfo Sanches

 

Znak nieskończoności ukryty w podpisie

tatuaż ze znakiem nieskończoności

pixabay.com

 

Wyraźny symbol nieskończoności na nadgarstku

unsplash.com; Matheus Ferrero

 

Znak nieskończoności z inicjałami i otoczką w kształcie serca

tatuaż ze znakiem nieskończoności

unsplash.com; Shane

 

Znak nieskończoności z księżycem, słońcem, nutami i osobistymi zapiskami

tatuaże

unsplash.com; Romina Bm

 

Znak nieskończonej miłości

 

 

Tatuaż ze znakiem nieskończoności i kwiatami

 

Symbol nieskończoności jak nić zawiązana na supeł

 

Strzała zagięta w znak nieskończoności

 

Wąż zawijający się w „ósemkę”

 

Który z nich podoba się Wam najbardziej? 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (45 głosów, średnia: 4,64 z 5)
zapisuję głos...