Tatuaż z piórkiem – co oznacza i jakie są jego najładniejsze warianty?

Tatuaż z piórkiem to jeden z najbardziej popularnych wśród kobiet motywów. Kojarzy się z lekkością, zwiewnością i efemerycznością, ale także z latem i wolnością. Jeśli zastanawiasz się, czy zdecydować się właśnie na wzór bazujący na tym motywie, sprawdź, jak jest on interpretowany, gdzie najlepiej go wytatuować i jakie są najładniejsze realizacje tego tematu!

Tatuaż z piórkiem to doskonały pomysł na dyskretny i minimalistyczny kobiecy tatuaż. Jako motyw pióro jest niezwykle elastyczne i da się urozmaicić na wiele sposobów. Taki tatuaż może być czarno-biały i kolorowy. Realistyczny, ale i fantazyjny, na przykład w formie pióra feniksa, magicznego piórka świecącego w ciemności, kolorowego i wprawionego w ruch, wbudowanego w znak nieskończoności… Możliwości są prawie nieograniczone! Mamy nadzieję, że ten artykuł stanie się dla Was inspiracją i punktem wyjścia do wykreowania własnego niepowtarzalnego rysunku!

tatuaż z piórkiem

Fot. Depositphotos_184308932_xl-2015

Tatuaż z piórkiem – co oznacza i jakie są jego najładniejsze warianty?

 

Tatuaż pióro – co oznacza?

tatuaż

giphy.com

Tatuaż z piórkiem może mieć wiele znaczeń. To skromna dekoracja ciała, idąca w parze z głęboką symboliką, dlatego wydaje się wprost stworzona dla kobiet, które nie lubią przytłaczających, „masywnych” motywów. Symbolowi pióra najczęściej przypisuje się odwołanie do wolności przez skojarzenie go z ptakiem. Może on jednak wyrażać również gotowość do lotu (czyli podjęcia nowych wyzwań czy wyruszenia w świat) i pogłębioną duchowość (skojarzenie z anielskimi skrzydłami). Mówi się, że tatuaż pióro wskazuje także na osoby kruche, delikatne, wyjątkowo wrażliwe i niewinne. Rzadziej piórko oznacza kreatywność, choć oczywiście, jeśli nadamy mu kształt pióra do pisania, jakimi niegdyś posługiwali się poeci, taki przekaz będzie naprawdę wyraźny.

Jeżeli pióra na naszym ciele układają się we wzór skrzydeł, interpretuje się to jako dążenie do wolności albo perfekcji, pozwalającej przekroczyć barierę cielesnej powłoki.

Inaczej interpretujemy natomiast tatuaże z piórem odwołujące się do symboliki indiańskiej. Piórka w pióropuszach rdzennych Indian nigdy nie były przypadkowo dobrane. Ich kształt, pochodzenie i miejsce na głowie opisywało cechy charakteru noszącej je osoby. Bogaty pióropusz był nobilitacją. Nosili go szamani, wodzowie, starszyzna i plemienni uzdrowiciele. Te pozyskane od orła były najcenniejsze. Oznaczały męstwo, honor i odwagę. Indiański tatuaż z piórkiem u mężczyzny może więc wskazywać na jego odwagę, siłę i determinację w dążeniu do celu.

 

Gdzie wytatuować sobie piórko?

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej wytatutować sobie wybrany motyw z piórem? Cóż, to oczywiście kwestia indywidualnych preferencji. Przykłady, jakie można znaleźć na instagramowych tablicach dziewcząt lubiących ten sposób ozdabiania ciała pokazują jednak, że najchętniej tatuuje się piórka pod mostkiem, na ramionach, przedramionach i przy kostce. W dyskretnej wersji pięknie prezentują się także na palcach, łopatce czy za uchem. Decyzja należy do Was!

 

Tatuaż z piórkiem – zobacz najładniejsze wzory!

W Internecie znajdziecie prawdziwe morze tatuaży z motywem piórka. Wiele z nich zasługuje na pokazanie, dlatego trudno było nam ograniczyć się do sensownej ilości inspiracji i nie popaść w przesadę. Ostatecznie wybraliśmy jednak kilka z nich. Zapraszamy po garść inspiracji!

 

Wzór z pawimi piórami na plecach

tatuaż z piórkiem

Fot. Depositphotos

Duże pióro na przedramieniu

tatuaż z piórkiem

Fot. Depositphotos

 

Tatuaż z piórkiem na udzie

tatuaż z piórkiem

Fot. Depositphotos

 

tatuaż pióro

www.unsplash.com; Mor Shani

 

Rozsypujące się piórko

tatuaż z piórkiem

wwww.unsplash.com; Emmanuel Zua

 

Dynamiczny rysunek piórka przy kostce

 

Bransoletka z piórkiem i koralikami wokół stopy

 

Tatuaż z piórkiem ujawniającym inny motyw

 

Który z powyższych tatuaży podoba się Wam najbardziej? A może widziałyście tatuaże piórka w ładniejszej wersji? Dajcie nam znać, jaką wariację najchętniej byście wybrały!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (86 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...