Tatuaż z morskim motywem – ozdoba idealna na plażę albo wakacyjny rejs!

Wybierając się na plażę chcemy prezentować się oryginalnie i pięknie. Nie jest to jednak łatwe zadanie, gdyż – obok trudności z ukryciem mankamentów naszej figury, które w świetle słońca, w stroju kąpielowym stają się bardziej widoczne niż kiedykolwiek – musimy wziąć pod uwagę wygodę i dostosowanie do specyficznych warunków panujących na plaży. Wysokie temperatury i słona morska woda nie sprzyjają noszeniu biżuterii, a intensywnie kolorowe ubrania łatwo tracą swój blask. W tej sytuacji najlepszą ozdobą staje się… modny tatuaż z morskim motywem!

Tatuaż z morskim motywem to idealny wybór tatuażu damskiego na lato. Oczywiście nie musi być on zrobiony na zawsze – możemy zdecydować się na jedną z gotowych, jednodniowych kalkomanii – które powróciły do świata mody z pełną mocą i nie są już przeznaczone wyłącznie dla dzieci (w drogeriach znajdziecie szerokich wybór delikatnych kobiecych wzorów tak czarnych i kolorowych, jak i metalicznych, efektownie połyskujących w słońcu na opalonej skórze) – albo tygodniowy rysunek z henny. Przedstawiamy garść letnich inspiracji, które pięknie uzupełniają plażowe stylizacje!

Tatuaż z morskim motywem

Irene Caramaschi Unsplash.com

Tatuaż z morskim motywem – ozdoba idealna na plażę albo wakacyjny rejs!

Tatuaż z morskim motywem - niebieskie fale

Matheus Ferrero Unsplash.com

Decydując się na tatuaż z wzorem morskim  możemy przebierać w bardzo szerokiej gamie wzorów. Na topie są morskie koniki, muszle o prostych lub bardziej złożonych kształtach, dyskretne pojedyncze fale, bajkowe syreny, kotwice połączone z napisami lub innymi symbolicznymi kształtami, morskie latarnie, rozgwiazdy, wodorosty oraz zachwycające wodne stworzenia, takie jak płaszczki, mirungi, kolorowe rybki czy meduzy. Pojedyncze motywy świetnie prezentują się na stopach (na grzbiecie tuż przy palcach lub blisko kostki, którą możemy dodatkowo ozdobić delikatną bransoletką), na boku pod wiązaniem bikini, na nadgarstku, łopatce, plecach albo pomiędzy piersiami. Najważniejsze jednak, by wybrać motyw, który najlepiej zgra się z naszą osobowością oraz planowaną plażową stylizacją – pamiętajmy, że do kolorowych pareo najbardziej pasują tradycyjne obrazki wykonane cienką czarną kreską, białe i koronkowe narzutki lub lekkie sukienki w stylu boho będą wyglądać świetnie ze złotymi kalkomaniami, a szare i czarne topy z dżinsowymi szortami „zagrają” się z kolorami, np. z syreną o tęczowym ogonie czy niewielką złotą rybką.

 

Zobaczcie najładniejsze tatuaże z morskim motywem:

tatuaż kolorowy koło z falami

Kseniia Zaitseva Unsplash.com

 

Który z zaprezentowanych motywów podoba Wam się najbardziej? Czy zdecydowałybyście się na permanentny tatuaż utrzymany w wodnym klimacie? A może latem stawiacie na kwiaty, napisy i motywy lunarne, np. konstelacje gwiazd? Nie zapomnijcie zostawić komentarza!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (213 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...