Tatuaż z łapaczem snów – pomysły na malunek z indiańskim motywem, który nigdy nie wychodzi z mody

W ciągu ostatnich lat tatuaże z łapaczami snów bardzo zyskały na popularności. Być może jest to zasługa gwiazd, które sięgnęły po ten motyw, inspirując swoich fanów (takich jak Miley Cyrus), a może kwestia uniwersalności samego wzoru. W końcu indiańska ozdoba pasuje zarówno kobietom, jak i mężczyznom, a dodatkowo łatwo można jej nadać różnorodne kształty, wprowadzając do bazowej formy dodatkowe, indywidualne elementy. Przedstawiamy pomysły na tatuaże z tym motywem z nadzieją, że i Was oczarują one swą osobliwą magią!

Łapacz snów jako wzór tatuażu wydaje się wyjątkowo nośny. Świetnie prezentuje się zarówno na dużych partiach ciała, na przykład na plecach, jak i w formie miniaturki – choćby na palcu czy dekolcie. Z biegiem lat, wraz z rosnącą popularnością, symbol indiańskiej zawieszki złożonej z gęstej sieci, koralików i piór ewoluował w zaskakujących kierunkach. Zobaczcie, w jaki sposób przedstawiają go obecnie tatuatorzy z całego świata i odnajdźcie własną inspirację na tatuaż z łapaczem snów!

tatuaż z łapaczem snów

źródło: www.unsplash.com

Tatuaż z łapaczem snów – pomysły na malunek z indiańskim motywem, który nigdy nie wychodzi z mody

Tatuaż z łapaczem snów dawniej miał formę standardowego koła (ewentualnie dwóch połączonych kół różnej wielkości), oplecionego siateczką i ozdobionego piórkami. Na zwisających z siatki wstążkach niekiedy widniały dodatkowo pojedyncze koraliki, ale poza tym trudno było natrafić na bardziej rozbudowany motyw. Dziś ten wzór zaczął być rozwijany w tak wielu kierunkach, że z prostego symbolu wyrósł do wysublimowanej kompozycji.

Tradycyjne koła bywają w nim zastępowane tarczami zegara, kompasem i wizerunkiem kuli ziemskiej. Wewnątrz ramy wrysowywane są różne ilustracje, na przykład z wyjącym wilkiem, księżycem, górami, zamkiem z Disneylandu czy Buddą. Co więcej, kółka potrafią być przerabiane na fragmenty korpusu różnych zwierząt, na wstążkach „zawiesza się” kluczyki i rozmaite talizmany, a siateczkę ozdabia kwiatami. Niektóre z nich łączą się ponadto z osobnymi elementami, takimi jak stado ptaków, aureole, ważne daty, motta i inne prywatne zapiski.

Kolorystyka oscyluje wokół takiej samej wielości możliwości, jak same wzory. Obok rysunków wykonanych czarnym tuszem znajdziemy wiele podkolorowanych w całości lub opatrzonych barwnymi dodatkami. W poniższej galerii obejrzycie kilkadziesiąt wariantów łapaczy, które otworzą przed Wami drzwi do świata indiańskiej mistyki zderzonej ze współczesną artystyczną fantazją. Zapraszamy na przegląd!

 

Zobacz kilka pomysłów na tatuaż z łapaczem snów:

tatuaż z łapaczem snów

Prabuddha Sharma  Unsplash.com

https://www.instagram.com/p/B8jkwuGAErh/ https://www.instagram.com/p/B8LlwDNFpga/ https://www.instagram.com/p/B8jgP6Pjkae/ https://www.instagram.com/p/B8puJPBFtdG/
https://www.instagram.com/p/B77ohA0pGYN/ https://www.instagram.com/p/B8qJP_-Fk_U/ https://www.instagram.com/p/B8rSlYvpcez/ https://www.instagram.com/p/B8qOyCXAjZV/

 

Jak podobają się Wam tatuaże z łapaczem snów? Czy zdecydowałybyście się na taki motyw? Koniecznie zostawcie nam komentarz, w którym wskażecie ten najładniejszy!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (140 głosów, średnia: 3,87 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Skosa Sandra  19 lutego 2020 12:04

    Nie mój styl.

    Odpowiedz
  2. spongelife  3 marca 2020 21:14

    Niezbyt orginalne

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany