Tatuaż z imieniem dziecka – gdzie zrobić? Pomysły na wzory, cena

Tatuaż z imieniem dziecka albo właściwie tatuaże z imionami dzieci to coraz popularniejszy w Polsce trend. Najczęściej robią je młodzi świeżo upieczeni rodzice. Tatuaż z imieniem dziecka to sposób na upamiętnienie jednej z najważniejszych chwil w życiu rodziców. Tatuaże z imionami dzieci robią zarówno ojcowie, jak i matki. To oryginalna i wyjątkowa ozdoba na całe życie.

Spis treści:

Tatuaże zazwyczaj robimy sobie po to, by upamiętnić coś, co jest dla nas ważne lub mieć przy sobie np. symbol czegoś, co nas definiuje. Wzory na tatuaże bywają rozmaite. Najczęściej jeśli decydujemy się na wytatuowanie imienia na swoim ciele, to wybór pada na imię drugiej połówki. Nie jest to jednak rozsądne rozwiązanie. Nawet najlepszy związek może się kiedyś skończyć. Na zawsze natomiast pozostaje więź rodzica z dzieckiem. Tatuaż z imieniem dziecka to bezpieczniejsza opcja. Gdzie zrobić tatuaż z imieniem dziecka? Jakie są wzory na tatuaż z imieniem dziecka? Odpowiemy dziś na te i na wiele innych pytań związanych z tą kwestią!

Napis "mama" wytatuowany na plecach, fot. Freepik

Napis „Mother” wytatuowany na plecach, fot. Freepik

Tatuaż z imieniem dziecka – wzory, inspiracje

Tatuaż z imieniem dziecka zazwyczaj jest niewielki, subtelny. Najczęściej młode mamy lub ojcowie tatuują go na nadgarstku lub przedramieniu. Często tatuaże z imionami dzieci łączy się z innym wzorem, tworząc razem spójną ozdobę, np. imię z datą urodzin, znakiem nieskończoności, czy innymi wzorami na tatuaż, które symbolizują dzieciństwo. Gotowe wzory na tatuaże dla rodziców z pewnością znajdziecie w Sieci. My również skompletowaliśmy dla Was inspiracje i pomysły, które pomogą Wam zrealizować pomysł na tatuaż z imieniem dziecka.

Gdzie zrobić tatuaż z imieniem dziecka?

Tatuaże z imionami dzieci najczęściej są wykonywane tak, żeby nie rzucały się szczególnie w oczy. Są raczej delikatne i niewielkich rozmiarów. Wiele rodziców tatuuje je sobie na nadgarstku, czy przedramieniu. Często wybieranym miejscem jest również kostka i obojczyk. Nadgarstek wydaje się być idealnym miejscem na tego rodzaju tatuaż, ale trzeba być świadomym, że jest to miejsce, w którym skóra jest cienka, więc sam proces tatuowania może być bardziej bolesny niż na innych częściach ciała.

Tatuaże u taty na cześć dziecka

Tatuaże u taty na cześć dziecka, fot. Freepik

Ile kosztuje tatuaż? Wzory z imieniem dziecka

Jeśli wzór na tatuaż z imieniem dziecka, jaki sobie wybierzesz, to będzie mały tatuaż, to cena takiej ozdoby oscyluje w okolicy 100-200 zł. Wszystko zależy oczywiście od studia tatuaży, tatuatora, renomy, umiejętności. Niech nie kuszą Cię oferty tanich tatuaży, lepiej skorzystać ze sprawdzonego lub polecanego salonu, w którym jesteś pewna, że wszystko odbywa się sterylnie i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Tatuaż imię dziecka dla ojca i dla mamy – jaka różnica?

Tatuaż z podobizną dziecka

Tatuaż z podobizną dziecka, fot. Freepik

Tatuaże tak naprawdę “nie mają płci”. Bez względu na to, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, jeśli podoba Ci się dany symbol, czy wzór i jest to przemyślana decyzja, to po prostu go sobie wytatuuj. Podobnie jest z tatuażami na cześć dzieci. Tak naprawdę każdy wzór może wykonać zarówno mama, jak i tata. Nie ma sztywnego podziału ani wzorów, które sprawdzą się wyłącznie u mamy lub tylko u taty.

Tatuaże z imionami dzieci – wzory, inspiracje

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie najciekawsze i najpopularniejsze wzory na tatuaże upamiętniające narodziny swoich dzieci. Mamy nadzieję, że nasz przegląd Cię zainspiruje. Jeśli szukasz jakiegoś pomysłu na tatuaż z imieniem dziecka, to świetnie trafiłaś. Tatuaże nawiązujące do narodzin dziecka, mogą być zarówno kolorowe, jak i czarno-białe. Minimalistyczne lub nieco bardziej ozdobne. Wybór należy do Ciebie!

Tatuaż z imieniem dziecka i data

To najczęściej wybierany wzór. Przedstawia nie tylko imię dziecka, ale i datę narodzin. Najczęściej czcionka imienia i daty nieco się różni, ale razem tworzą spójną całość. Taki wzór można dodatkowo jeszcze urozmaicić niewielkim symbolem kojarzonym z dzieciństwem – balonik, piórko, małe stopy.

Tatuaż z imieniem dziecka

Tatuaż z imieniem dziecka, fot. Freepik

Można też dodać więcej szczegółów i stworzyć swego rodzaju metryczkę:

Tatuaż z imieniem dziecka – piórko

Często przy tworzeniu wzorów na tatuaż z imieniem dziecka pojawia się zestawienie imienia wraz z piórkiem. Symbolizuje ono lekkość, beztroskę. To zestawienie nawiązuje do czasu dzieciństwa.

Tatuaż z imieniem dziecka i znak nieskończoności lub skrzydłami

Symbol nieskończoności to bardzo uniwersalny tatuaż rozpoznawalny niemal przez każdego. W znak nieskończoności tatuatorzy potrafią wpisać imiona dzieci i stworzyć bardzo spójny, delikatny wzór przedstawiający nieskończoną miłość rodziców do dziecka.

Tatuaż z sercem i skrzydłami, fot. Freepik

Tatuaż z imieniem dziecka – małe dłonie i stopy

Okres niemowlęcy i beztroskie dzieciństwo możemy również symbolizować za pomocą małych dłoń lub stópek dziecka. Wiele osób wybiera na wzór tatuaż z imieniem dziecka i małymi stopami. Niektórzy decydują się też wpleść imiona dzieci i datę narodzin do tatuażu przypominającego odcisk dziecięcej stopy.

Tatuaż z imieniem dziecka - małe dłonie i stopy

Wytatuowane małe stópki, fot. pixabay.com

Tatuaż serce z imieniem dziecka

Serce to oczywiście symbol miłości. W tym przypadku bezwarunkowej miłości rodziców do swoich dzieci. Tatuaż z imieniem dziecka połączony z symbolem serca to doskonały pomysł. Można go dodatkowo przedstawić na wiele sposobów. Poniżej kilka przykładów:

Tatuaż z sercem i podobizną dziecka z mamą

Tatuaż z sercem i podobizną dziecka z mamą, fot. Freepik

Tatuaż klocki z imieniem dziecka

Klocki bez wątpienia kojarzą się z dziećmi. Rodzice wybierając ten wzór na tatuaż z imieniem dziecka zazwyczaj stawiają na klocki z literkami, które układają się w konkretne imię. Taki tatuaż doskonale wygląda w wersji kolorowej. 

Tatuaż z imieniem dziecka na nadgarstku

Nadgarstek to jedno z najczęściej wybieranych miejsc na tatuaż z imieniem dziecka. Właściwie każdy przedstawiony wzór można wykonać w tym miejscu. O wiele lepiej na nadgarstku sprawdzą się jednak małe tatuaże takie jak tatuaż z imieniem i datą, z symbolem nieskończoności, czy niewielkim serduszkiem. Większe tatuaże lepiej będą wyglądać na przedramieniu, czy np. na łydce (to miejsce szczególnie często wybierane przez mężczyzn).

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (32 głosów, średnia: 4,47 z 5)
zapisuję głos...