Tatuaż witraż czyli wyższy poziom sztuki wytatuowanej na ciele

Coraz bardziej popularnym trendem w tatuażu są witraże. Całe obrazy lub tylko jego niewielkie elementy tatuatorzy przenoszą zazwyczaj na plecy, uda oraz ręce. Dla wielu jest to wyższa forma sztuki tatuowania. Zgadzasz się z tym? Zanim odpowiesz, przygotowaliśmy dla ciebie kilka propozycji tatuaży wykonanych w technice witrażu.

Nie ulega wątpliwości, że tatuaże – a szczególnie tatuaże damskie są swego rodzaju sztuką. Gdy dodatkowo na ciało przenosimy wytwory naszej kultury, które sztuką są z samej definicji, trudno odmówić tatuażystom kunsztu. Wyższym, a zarazem dla wielu kontrowersyjnym poziomem tatuowania jest tatuaż witraż, wzorowany na z dziełach  tradycji religijnej. Współczesne propozycje to jednak rozmaite wariacje na ten temat.

Mohammad Faruque Unsplash.com

Tatuaż witraż czyli wyższy poziom sztuki wytatuowanej na ciele

Jeśli chodzi o tatuaż witraż najczęściej decydujemy się na motywy baśniowe, etniczne oraz wszelkiego rodzaju kompozycje kwiatowe i zwierzęce. Nie zapominamy też o tradycji, dlatego na ciele niekiedy pojawiają się witraże żywcem przeniesione z kościelnego okna. To jednak nie wszystko. Często odbiorcy takiego dzieła skupiają się przede wszystkim na efekcie 3D w swoim tatuażu. Witraż jest jedną z możliwych dróg do osiągnięcia tego artystycznego celu.

Co to jest witraż?

Według podstawowej definicji nazwiemy tak ozdobę okna zbudowaną z kawałków kolorowego szkła, a każdy jego element dodatkowo osadzony jest w ramce (w przypadku okna to ramka ołowiana). Tą technikę dostrzeżemy przede wszystkim w obiektach sakralnych. Rozpowszechniła się w średniowieczu, a rozwinęła w gotyku. Dziś witraże to już nie tylko kościelne atrybuty. Ta forma sztuki przeszła m.in. do mody, co możemy dostrzec choćby na ubraniach z witrażowymi motywami. A jeśli moda, to również tatuaże. Moda na tatuaż witraż jest ostatnio coraz bardziej popularna.

Gdzie tatuujemy tatuaż witraż?

Tatuaż witraż najlepiej tatuować na większych partiach ciała. Ze względu na całe mnóstwo drobnych szczegółów tylko w większym wydaniu osiągniemy zamierzony efekt. Idealnie nadają się plecy, nogi oraz ręce (witraż stworzony w formie tzw. rękawa). Inaczej sprawa wygląda, gdy zdecydujemy się na mniejszy element witrażu, np. różę w 3D. Popularnym miejscem dla takiej ozdoby jest kark oraz nadgarstek.

Pomysł na tatuaż witraż:

Baśniowy

Etniczny

 Z motywami religijnymi

Z motywami roślinnymi i zwierzęcymi

W 3D

Oryginalny

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (139 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. vipala  13 września 2018 12:21

  Piękne wzory. Szkoda tylko, że na ludzkiej skórze, a nie na szkle.

  Odpowiedz
 2. Tara  15 września 2018 23:17

  A co, gdy się znudzi…? 😉

  Odpowiedz
 3. Klaudia  16 września 2018 02:06

  Piękne arcydziela, sama niedługo bede mieć 🙂

  Odpowiedz
 4. Jaworka  17 września 2018 07:43

  Śliczne , nie podoba mi się taka ozdoba skóry

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany