Tatuaż witraż czyli wyższy poziom sztuki wytatuowanej na ciele
Coraz bardziej popularnym trendem w tatuażu są witraże. Całe obrazy lub tylko jego niewielkie elementy tatuatorzy przenoszą zazwyczaj na plecy, uda oraz ręce. Dla wielu jest to wyższa forma sztuki tatuowania. Zgadzasz się z tym? Zanim odpowiesz, przygotowaliśmy dla ciebie kilka propozycji tatuaży wykonanych w technice witrażu.
Nie ulega wątpliwości, że tatuaże – a szczególnie tatuaże damskie są swego rodzaju sztuką. Gdy dodatkowo na ciało przenosimy wytwory naszej kultury, które sztuką są z samej definicji, trudno odmówić tatuażystom kunsztu. Wyższym, a zarazem dla wielu kontrowersyjnym poziomem tatuowania jest tatuaż witraż, wzorowany na z dziełach tradycji religijnej. Współczesne propozycje to jednak rozmaite wariacje na ten temat.
Tatuaż witraż czyli wyższy poziom sztuki wytatuowanej na ciele
Jeśli chodzi o tatuaż witraż najczęściej decydujemy się na motywy baśniowe, etniczne oraz wszelkiego rodzaju kompozycje kwiatowe i zwierzęce. Nie zapominamy też o tradycji, dlatego na ciele niekiedy pojawiają się witraże żywcem przeniesione z kościelnego okna. To jednak nie wszystko. Często odbiorcy takiego dzieła skupiają się przede wszystkim na efekcie 3D w swoim tatuażu. Witraż jest jedną z możliwych dróg do osiągnięcia tego artystycznego celu.
Co to jest witraż?
Według podstawowej definicji nazwiemy tak ozdobę okna zbudowaną z kawałków kolorowego szkła, a każdy jego element dodatkowo osadzony jest w ramce (w przypadku okna to ramka ołowiana). Tą technikę dostrzeżemy przede wszystkim w obiektach sakralnych. Rozpowszechniła się w średniowieczu, a rozwinęła w gotyku. Dziś witraże to już nie tylko kościelne atrybuty. Ta forma sztuki przeszła m.in. do mody, co możemy dostrzec choćby na ubraniach z witrażowymi motywami. A jeśli moda, to również tatuaże. Moda na tatuaż witraż jest ostatnio coraz bardziej popularna.
Gdzie tatuujemy tatuaż witraż?
Tatuaż witraż najlepiej tatuować na większych partiach ciała. Ze względu na całe mnóstwo drobnych szczegółów tylko w większym wydaniu osiągniemy zamierzony efekt. Idealnie nadają się plecy, nogi oraz ręce (witraż stworzony w formie tzw. rękawa). Inaczej sprawa wygląda, gdy zdecydujemy się na mniejszy element witrażu, np. różę w 3D. Popularnym miejscem dla takiej ozdoby jest kark oraz nadgarstek.