Tatuaż wąż – co oznacza i jakie są jego najciekawsze wersje? Zebraliśmy dla Was najlepsze pomysły!

Wąż to niejednoznaczny symbol, w różny sposób postrzegany i wykorzystywany przez poszczególne kultury. Zdarza się, że wywołuje negatywne konotacje, ale wynika to z reguły z niewiedzy postronnych obserwatorów bądź ich niechęci do tych zwierząt. Jako wzór tatuażu może jednak prezentować się niezwykle efektownie, dodając noszącej go osobie pazura i podkreślając jej seksapil. Sprawdźcie, jak powinno się interpretować takie tatuaże i jakie wersje wężowych malunków uznaliśmy za najbardziej inspirujące!

Tatuaż wąż to motyw równie często spotykany wśród męskich, jak i wśród damskich wzorów tatuażyNiezależnie od towarzyszącego mu graficznego tła, zawsze kryje w sobie nutkę tajemniczości i budzi wiele pytań. Może odwoływać się do wierzeń religijnych, starożytnej mitologii czy tradycji dawnych Indian lub mieć indywidualne znaczenie, zaprojektowane przez jego właściciela i tworzącego dla niego artysty. Chętnie wykonywany jest na przedramieniu (szczególnie w formie „bransoletki” oplatającej rękę) ale spotyka się go też na palcach, plecach, nogach i między piersiami). Zobaczcie, jakie najciekawsze realizacje tego pomysłu udało się nam zebrać w poniższej galerii i poznajcie dokładne znaczenia tego wzoru!

tatuaż wąż

www.unsplash.com; Jasmin Chew

Tatuaż wąż – co oznacza i jakie są jego najciekawsze wersje? Zebraliśmy dla Was najlepsze pomysły!

W zależności od nadanego mu kształtu oraz otaczających go elementów, tatuaż wąż może być odczytywany wielorako. W zestawieniu z owocem, drzewem czy ponętną kobietą, a nawet w klasycznej formie przypiszemy mu odwołanie do biblijnego kusiciela-szatana. Będzie wówczas symbolizował pokusę, grzech i czające się w pobliżu zło. Wytatuowany na ciele wyznawcy buddyzmu może stanowić emanację siły i być znakiem ochronnym, odnoszącym się do bóstwa znanego jako Naga. Owinięty wokół laski bądź kieliszka powinien zostać zinterpretowany jako Eskulap – symbol medycyny i zdolności lekarskich.  W przypadku gdy wąż połyka lub gryzie własny ogon, tworząc krąg bądź charakterystyczną „leniwą” ósemkę, jest to jednoznaczne nawiązanie do Uroborosa – węża symbolizującego nieskończoność. Wąż wijący się wokół pióra, pióropusza, tomahawku czy indiańskiego namiotu albo umaszczony etnicznymi zdobieniami to odwołanie do indiańskiego symbolu płodności, wiecznego odrodzenia i ponadczasowego związku człowieka z naturą.

Rzadziej interpretuje się znak węża jako mądrość, świadomość, władzę, ciemność czy piekło. Ponieważ węże zrzucają skórę, mogą jednak nawiązywać także do zmian w czyimś życiu, w rodzaju metamorfozy, odrodzenia czy też po prostu nowego rozdziału. Nie zapominajmy również o tym, że Wąż to jeden ze znaków chińskiego zodiaku, a Wężownik jest uznawany za brakujący, trzynasty znak. Taki tatuaż może zatem nawiązywać również do astrologicznej przynależności właściciela.

Szukacie ciekawego pomysłu na tatuaż z wężem? Poniżej znajdziecie aż 12 propozycji!

 

A oto wybrane przez nas pomysły na tatuaż wąż:

1. Tajemniczy zakręcony wąż na przedramieniu

tatuaż wąż

www.unsplash.com; Jasmin Chew

 

2. Minimalistyczny wąż sunący w kierunki szyi

tatuaż wąż

www.unsplash.com; Persnickety Prints

3. Wąż przeplatany kwiatami

tatuaż wąż

www.unsplash.com; Trevor Buntin

 

4. Wąż okręcający się wokół sztyletu

tatuaż wąż

www.unsplash.com; Logan Weaver

5. Atakujący wąż jako element ezoterycznego „rękawa”

tatuaż z wężem

www.unsplash.com; Erik Mclean

 

6. Męski tatuaż – wąż wokół sztangi

tatuaż wąż

www.unsplash.com; Jahir Martinez

 

7. Twarz okolona wężami, symbolizująca zemstę

tatuaż wąż

www.unsplash.com; Nathan Costa

8. Węże zakochanych: dzień i noc

 

9. Przyjacielskie węże oplatające ręce

 

10. Żmija na palcu

 

11. Wąż, który połyka własny ogon

 

12. Księżyc pochwycony w wężowe sploty

 

Co sądzicie o tym motywie? Czy zdecydowałybyście się na podobny tatuaż? Dajcie nam znać!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (48 głosów, średnia: 4,79 z 5)
zapisuję głos...