Tatuaż na stopie – w tych wzorach się zakochasz! Wszystko, co musisz wiedzieć o tatuażach na stopie!

Tatuaż na stopie to oryginalny akcent na stopie, który najczęściej wybierają kobiety. Przyciąga uwagę, nadaje nam wyjątkowości, a przy tym jest strategicznie w takim miejscu, że na co dzień może być zakryty. Jakie wzory tatuażu dobrze wyglądają na stopie? Czy tatuaż na stopie boli? Postaramy się rozwiać wszystkie Twoje pytania związane z tą kwestią!

Spis treści:

Tatuaż na stopie to miejsce, które wiele osób wybiera jako pierwszy tatuaż. Najczęściej jest to niewielki wzór, który z łatwością możemy schować. Zimą tatuaż na stopie jest zupełnie niewidoczny, dopiero latem, gdy nosimy klapki lub sandały może ujrzeć światło dzienne. Poniżej w artykule przygotowaliśmy dla Ciebie galerię – najciekawsze tatuaże damskie na stopie oraz garść informacji na temat tego, czy tatuaż na stopie boli i jak go pielęgnować.

Tatuaż na stopie galeria inspiracji

Tatuaże na stopie

Tatuaż na stopie kojarzy nam się z przednią częścią stopy. Najczęściej to tam decydujemy się umieścić kobiece wzory tatuażu, np. kwiaty, czy piórka. Śródstopie nie jest jednak jedynym miejscem, gdzie możemy zamieścić akcent w postaci tatuażu. Kolejnym takim miejscem w okolicy stóp jest kostka. Tatuaż na kostce prezentuje się bardzo kobieco. Znacznie mniej popularnym miejscem – choć też się zdarza – jest podeszwa stopy. Wiele osób decyduje się na podwójny tatuaż. Wykonywany jest on na obu stopach i razem tworzy całość.

Tatuaż na stopie – czy boli?

Zanim zdecydujesz się na tatuaż w tym miejscu, z pewnością będziesz się zastanawiać, czy tatuaż na stopie boli. Niestety, nie mamy dobrych wiadomości. To bardzo wrażliwe miejsce i w którymkolwiek punkcie byś nie chciała go zrobić, to powinnaś przygotować się na to, że nie będzie to miłe doświadczenie. Tak, tatuaż na stopie boli. Jest to jednak ból do zniesienia. Każdy z nas ma też inny, indywidualny prób bólu i to, co dla nas może wydawać się bardzo bolesne, dla innych może być odczuwane jako ból, ale nie szczególnie mocny. Tatuaż na śródstopiu daje wyraźny dyskomfort, ponieważ skóra tam jest cienka, podobnie jest z kostką. Tatuaż na podeszwie stopy jest jeszcze bardziej bolesny z powodu delikatnej skóry i licznych zakończeń nerwowych.

Jak przygotować się do tatuażu?

Poniższe wskazówki dotyczą tatuowania każdego miejsca na ciele. Stopy jednak są jednym z najbardziej bolesnych miejsc, więc dobrze się odpowiednio przygotować przed wizytą u tatuatora. Przed dniem, w którym będziesz robił tatuaż, odpocznij i dobrze się wyśpij. Na dobę przed nie przyjmuj środków przeciwbólowych, ponieważ rozrzedzają one krew i nie pij alkoholu. Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu – pij dużo wody i zadbaj o nawilżenie skóry. Nie przychodź do zabiegu na czczo, bądź najedzona. Podczas wykonywania tatuażu, nie myśl o tym. Słuchaj relaksującej muzyki, oglądaj filmy na telefonie, oddychaj głęboko. Jeśli czujesz, że potrzebujesz przerwy, nie wahaj się o nią poprosić.

Najciekawsze tatuaże na stopie wzory fp

Najciekawsze tatuaż na stopie

Tatuaże na stopie o wiele częściej wykonują kobiety niż mężczyźni. Panie wybierają raczej delikatne wzory. Najczęściej pojawiające się wzory tatuażu na stopie to kwiaty, napis lub bransoletka. Są to raczej małe tatuaże, symboliczne. Wiele osób robi też wzór, który z czymś im się kojarzy, ma jakieś znaczenie. Coraz więcej jednak osób nie przywiązuje do tego wagi i wybiera wzory, które po prostu im się podobają. Poniżej znajdziesz najciekawsze tatuaże na stopie.

Tatuaż na stopie kwiaty

Najpopularniejszym wzorem tatuażu na stopie są kwiaty oraz wszelkie inne motywy roślinne. Wiele kobiet tatuuje na śródstopiu kwiaty, które pną się ku górze, kwiaty, listki. To delikatne tatuaże, bardzo kobiece. Czerwone róże są bardziej charakternym wariantem motywu roślinnego. Sięgają po nie zazwyczaj odważne osoby, które chcą podkreślić swój charakter.

Tatuaż na stopie kwiaty

Tatuaż na stopie kwiaty

Tatuaż na stopie bransoletka

Bransoletki na stopie w formie tatuażu wyglądają oryginalnie i szykownie. Postaw na ozdoby wokół kostki, które łączą się z wzorem pierścionków na palcach u stów. Wiele kobiet decyduje się na taki wzór tatuażu na stopie i wygląda to świetnie!

Tatuaż na stopie bransoletka

Tatuaż na stopie bransoletka

Tatuaż na stopie napis

Bardzo często decydujemy się na tatuaże napisy – ulubione cytaty, sentencje, hasła motywacyjne. Taki tatuaż można zrobić też na stopie. Pamiętaj, żeby wybrać tatuażystę, który potrafi robić cuda w kaligraficznym stylu. Napisy często umiejscowione są na podeszwie stopy lub z tyłu za kostką. Często robione są napisy składające się z dwóch wyrazów. Jeden wyraz jest tatuowany na jednej stopie, kolejny na drugiej. Razem tworzą całość, która ma znaczenie.

Tatuaż na stopie napis

Fot. Christina Victoria Craft on Unsplash

Małe tatuaże na stopie – zdjęcia

Na niewielkie tatuaże na stopie najczęściej decydują się osoby, które nie przepadają za całym wytatuowanym ciałem (np. za rękawami), a chcą mieć zawsze przy sobie jakiś symbol. Najczęściej małe tatuaże na stopie mają indywidualne znaczenie dla osoby, które je sobie robi.

małe tautaże na stopie

małe tautaże na stopie

Tatuaże na stopie galeria zdjęć

Poniżej galeria przedstawiająca inspiracje na tatuaż na stopę. Wybierz taki wzór, który będzie Ci najbardziej odpowiadał. Stopa na szczęście nie jest miejscem, które na co dzień jest widoczne. Możesz więc trochę zaszaleć!

Najciekawsze tatuaże na stopie wzory

Najciekawsze tatuaże na stopie wzory

Tatuaż na przedniej części stopy

fot. Toa-Heftiba-unsplash.com

Duży tatuaż na stopie

fot. Marco-Allegretti-unsplash.com

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (35 głosów, średnia: 4,77 z 5)
zapisuję głos...