Tatuaż motyl – inspiracje na delikatny, dziewczęcy wzór, idealny na lato

Do lata coraz bliżej, a rosnące temperatury zachęcają do odsłaniania większych partii ciała. Dlaczego by nie ozdobić swojej skóry delikatnym, kobiecym tatuażem, przywodzącym na myśl pełnię wakacji, zwiewność i ulotność? Jednym z takich wzorów o ponadczasowym charakterze jest motyl. Wybraliśmy dla Was 30 najładniejszych realizacji tego motywu z nadzieją, że okażą się dla Was ciekawą inspiracją!

Tatuaż motyl w zależności od pomysłu i wykonania może pasować do zróżnicowanych osobistych wizerunków. Narysowany jedną kreską zgra się z eleganckim, nowoczesnym stylem właścicielki. Wielobarwny i opalizujący dopasuje się do hipsterskich patchworkowych sukienek. Czarno-biały i pełen detali ozdobi rękę starannej graficzki lub makijażystki. Przeobrażający się w kwiat będzie idealnym tatuażem dla kobiet i z pewnością okaże się idealny dla romantyczki. Kreskówkowy, w stylu lat 90. sprawdzi się zaś na ręce VSCO Girl. Zobacz najładniejsze wzory tatuaży z tym motywem!

tatuaż motyl

źródło: www.pixabay.com

Tatuaż motyl – 30 inspiracji na delikatny, dziewczęcy wzór, idealny na lato

Tatuaże z motylem tradycyjnie symbolizują kobiecość, płodność i duchowy rozwój. W zależności od interpretacji uważa się je również za metaforę transformacji, wolności i podążania za marzeniami. Nam kojarzy się przede wszystkim z pełnią ciepłego lata, ukwieconą łąką, zróżnicowanymi kolorami świata i ulotnością pięknych chwil. Z tego powodu wydają się doskonałym wyborem na zbliżający się czas, oczywiście pod warunkiem, że salony tatuażu znów otworzą przed nami swoje podwoje.

Poszukując inspiracji na tatuaż z motylem można natrafić na całe morze projektów. Większość z nich to czarno-białe lub kolorowe odwzorowania realistycznych ujęć tego niezwykłego owada. Nie brakuje jednak także bardziej wysublimowanych odsłon wzoru. Niektórzy miłośnicy tatuażu decydują się na ich mroczne wersje, wybierając motyw ćmy i innych nocnych motyli. Inni łączą motyle z lunarnymi symbolami, wpisują je w złożone kompozycje albo całe skupiska motylków. Tatuaż motyl może też funkcjonować jako wzór 3D, z narysowanym cieniem imitującym ten rzucany przez żywego owada. Najciekawsze wydają się jednak motylki o oryginalnej kolorystyce. Na przykład w różach i fioletach, z połączeniem żółci i błękitu, turkusowe czy czerwono-pomarańczowe. Najważniejsze, by współgrały z wizją noszącej je osoby i oddawały jej osobowość. Zobaczcie najładniejsze wzory, jakie udało się nam wyszukać na Instagramie! 

 

Oto tatuaż motyl w 30 pięknych odsłonach:

Tatuaż motyl

Sharon McCutcheon Unsplash.com

Tatuaż motyl

Ujjwal chouhan Unsplash.cm

Co sądzicie o wyborze tego wzoru? Chciałybyście zobaczyć jednego z tych motyli na swoim ciele?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (155 głosów, średnia: 4,30 z 5)
zapisuję głos...