Tatuaż gwiazdki – co oznacza i jakie są jego najładniejsze realizacje? Zobacz 15 propozycji i zainspiruj się!

Tatuaż z gwiazdkami to jeden z najchętniej wybieranych wzorów, szczególnie przez kobiety. Jest uroczy, można dopasować go do dowolnej strefy ciała, a w dodatku budzi pozytywne skojarzenia – z romantycznym, usianym gwiazdami nieboskłonem, magią, energią i dążeniem do wielkości. Sprawdzamy, jak interpretuje się jego znaczenia i pokazujemy najciekawsze realizacje.

Tatuaż gwiazdki zyskał tymczasową niechlubną sławę po tym, jak młoda Belgijka, Kimberly Vlamnck, wyszła z salonu tatuażu z 56 czarnymi gwiazdkami na twarzy. Dziewczyna twierdziła, że prosiła tatuażystę jedynie o 3, a on wykorzystał okazję gdy zasnęła i zrobił ich znacznie więcej. Oszpecona – najprawdopodobniej przez swą niefortunną, młodzieńczą decyzję – dziewczyna musiała poddać się 9 laserowym zabiegom, by usunąć koszmarny tatuaż. Na szczęście teraz gwiazdki wracają do łask za sprawą wielu ładnych i dużo bardziej przemyślanych projektów. Zajrzyjcie do naszej galerii i zainspirujcie się!

tatuaż gwiazdki

Fot. Depositphotos

Tatuaż gwiazdki – co oznacza i jakie są jego najładniejsze realizacje? Zobacz 15 propozycji i zainspiruj się!

Tatuaż gwiazdki często jest wybierany przez celebrytki i młode dziewczyny. Jego symboliczne znaczenie może być różne, w zależności od nadanego mu kształtu. Przyjmuje się, że spadająca gwiazda oznacza istotne wydarzenie, które wywarło duży wpływ na życie właściciela. Tatuaż z gwiazdą polarną dawniej był specjalnością marynarzy, którzy wierzyli, że posiadanie takiego symbolu na stałe pomoże im nocą dobrze nawigować statek i dotrzeć do domu. Dziś takie gwiazdy traktuje się głównie jako znaki ochronne, symbol przewodnictwa i szczęścia.

Często spotykanym wzorem jest szlak ułożony z wielu gwiazdek, przywodzący na myśl Drogę Mleczną. Wiele osób wybiera go po prostu dlatego, że ładnie się prezentuje. Niektórzy jednak traktują go jako mapę prywatnych osiągnięć, dodając każdą gwiazdkę przy kolejnym sukcesie. Część matek decyduje się też oznaczać gwiazdkami narodziny kolejnych dzieci.

Wielu miłośników tego motywu traktuje ponadto gwiazdę jako oznakę indywidualizmu, odrodzenia lub własnej drogi, którą sobie wyznaczyli.

Oczywiście sięgnięcie po ten znak, szczególnie w formie konstelacji czy całej mapy nieba, może wskazywać na zainteresowanie astronomią. Jest to jednak przypadek należący do tych rzadziej spotykanych. Jesteście ciekawe, jakie tatuaże z gwiazdą są najczęściej wybierane przez kobiety? Zobaczcie 15 inspirujących propozycji!

A oto tatuaż gwiazdki w 15 ciekawych odsłonach:

Gwiazdki jako element nocnego nieba

tatuaż gwiazdki

pexels.com; Bruno

 

Gwiazdki w ornamencie

tatuaż gwiazdki

Fot. Depositphotos

 

Pojedyncza gwiazdka na nadgarstku

tatuaż gwiazdki

Fot. Depositphotos

 

tatuaż gwiazdka

pexels.com; Vitor

 

Tatuaż gwiazdki na karku

gwiazdki

Fot. Depositphotos

„Migoczące” gwiazdki na plecach

tatuaż gwiazdy

Fot. Depositphotos

 

Deszcz gwiazd na ręce

tatuaż gwiazdki

pixabay.com

 

Gwiazdki jako symbol przestrzeni kosmicznej

tatuaż gwiazdka

www.unsplash.com

 

Dwie gwiazdy na biodrach

tatuaż gwiazdki

pixabay.com

 

Gwiazdki w „magicznej łunie”

tatuaż gwiazdki

Fot. Depositphotos

 

Konstelacje i gwiazdy nocnego nieba

 

Pojedyncze gwiazdki na przedramieniu

 

Siostrzane gwiazdy na dłoni

 

Gwiazdki okalające księżyc

 

Tatuaż gwiazdki układający się w szlak

 

Jak podoba się Wam tatuaż z gwiazdkami? Czy zrobiłybyście sobie podobny? Nie zapomnijcie zostawić komentarza!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (64 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...