Taras, piętro, hala garażowa. Na co zwracamy uwagę przy kupnie mieszkania?

Polacy chętnie kupują mieszkania. Zwykle decydują się na ofertę deweloperów, którzy stawiają swoje osiedla w dobrze skomunikowanych, atrakcyjnych pod względem lokalizacji punktach miasta. Wraz ze wzrostem naszych zarobków rosną również oczekiwania. Chcemy, żeby wybrane lokum było nie tylko dobrze położone, ale także piękne, świetnie zaprojektowane i wygodne. Coraz większą uwagę zwracamy na to, by mieszkać elegancko i stylowo. Czego oczekujemy i czego szukamy w nieruchomościach? Sprawdzamy!

Kolejny poziom

Mieszkania dwupoziomowe cieszą się coraz większą popularnością. W Warszawie, Gdańsku czy Wrocławiu powstają kolejne budynki, w których można znaleźć takie nieruchomości. Nic dziwnego, że tak bardzo je lubimy. Są wygodną alternatywą dla domu i łączą w sobie to, co najlepsze w bloku i najwygodniejsze w samodzielnym budynku. Dwa poziomy sprawiają, że nie możemy narzekać na brak przestrzeni, a jednocześnie nie musimy się martwić wszystkim tym, co zakłóca spokój posiadaczy domów.

Mieszkanie dwupoziomowe to idealne rozwiązanie dla większych rodzin lub wszystkich tych, którym marzy się sporo miejsca. Warszawa czy Kraków nie sprzyjają budowaniu domów. Działki są tutaj ekstremalnie drogie, miejsce z kolei mocno ograniczone. Dlatego tak bardzo cenione są tutaj właśnie piętrowe nieruchomości.

Takie lokum to także zupełnie nowe możliwości aranżacyjne i szansa na urządzenie oddzielnych przestrzeni – intymnej i kameralnej dla najbliższej rodziny oraz dziennej dla przyjaciół i znajomych.

Ogródki i tarasy

Interesuje nas jednak nie tylko to, co wewnątrz mieszkania, ale także jego dodatkowe zalety, takie jak rozległy taras lub urokliwy ogródek. Chcemy mieć możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu i cieszenia się kolacjami w blasku księżyca bez konieczności wychodzenia z domu. Tutaj doskonale zdadzą egzamin tarasy, które znajdziemy w nowoczesnych blokach mieszkalnych. Dzięki temu, możemy w przyjemny sposób spędzać wolny czas na zewnątrz, a nawet zażywać kąpieli słonecznych bez wypraw na plażę.

Załącznik:
19dzielnica_ietap_4.jpg

Parking

W dobie powszechnego posiadania samochodów bardzo istotną kwestią i koniecznym dla wielu udogodnieniem jest też dostępność miejsc parkingowych lub hali garażowej, w której bezpiecznie i komfortowo można garażować swoje rodzinne pojazdy. Większość nowych osiedli ma w swojej ofercie taki punkt parkingowy i to właśnie takie propozycje najczęściej wybierają Polacy. Tak, by zapewnić sobie i swojej rodzinie maksymalną wygodę, komfort i bezpieczeństwo.

Najlepszy punkt

Cechą nie do przecenienia dla większości z nas jest przy wyborze mieszkania lokalizacja. Wciąż to ona jest tym, co zwykle decyduje o chęci dokonania zakupu. Nic dziwnego – dobrze położona, wygodnie skomunikowana okolica to podstawa komfortowego życia. Takie jest osiedle 19. Dzielnica położone w samym centrum biznesowej Woli. Tu wszędzie jest blisko, metro jest zaledwie kilka kroków od domu, a lokale usługowe znajdują się na wyciągnięcie ręki.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (36 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Poleczka  9 września 2019 19:57

    Jak kupowaliśmy mieszkanie na Białołęce od Fabryki Domów to braliśmy pod uwagę miejsce parkingowe, otoczenie osiedla, perspektywy rozwoju infrastruktury i oczywiście cenę za metr. Nie żałujemy decyzji o zamieszkaniu w tej części Warszawy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany