Taping twarzy, czyli kinesiotaping estetyczny jako sposób na zmarszczki. Czy to naprawdę działa?

Taping twarzy lub inaczej kinesiotaping estetyczny to jeden z zabiegów odmładzających, którego popularność stale rośnie. Kolorowe plastry większości z nas są znane z zabiegów rehabilitacyjnych do regeneracji mięśni i leczenia kontuzji. Tymczasem coraz częściej sięgamy też po nie w ramach kosmetyki. Taping twarzy to doskonały sposób na młodszy wygląd. Dzięki regularnym zabiegom, które można wykonywać samodzielnie w domu, możemy ujędrnić skórę, wygładzić zmarszczki i modelować oraz odprężać mięśnie twarzy. Czu kinesiotaping estetyczny wkrótce zastąpi inne sposoby walki z oznakami upływającego czasu?

Spis treści:

Kinesiotaping estetyczny, taping twarzy lub też plastrowanie to zabieg, który ma przywrócić twarzy młody wygląd, zredukować zmarszczki, zapobiec powstawaniu nowych i ujędrnić skórę. To alternatywna odpowiedź wobec medycyny estetycznej. Jak stosować tejpy na twarz? Jakich efektów możemy oczekiwać? Czy taping twarzy działa? Na te i na wiele więcej pytań znajdziecie odpowiedź w tym tekście!

taping twarzy efekty opinie

Co to jest kinesiotaping twarzy?

Kinesiotaping twarzy, czyli w skrócie taping lub plastrowanie dynamiczne to metoda, która wywodzi się z fizjoterapeutyki. Jeszcze niedawno zabiegi “tejpingu” stosowane były wyłącznie w rehabilitacji w celach regeneracji mięśni i leczenia kontuzji. Dziś specjalistyczne kolorowe taśmy używa się również w celach kosmetycznych. Odpowiednio zaaplikowane przywracają skórze elastyczność i poprawiają owal twarzy. Kluczem jest jednak prawidłowe przyklejanie plastrów – w odpowiednie miejsca i w odpowiedni sposób. Tejpy pomagają rozluźnić napięte mięśnie, usprawniają działanie układu limfatycznego, uwalniają tkanki od obrzęków. Dzięki temu możemy pozbyć się obrzmienia twarzy, drugiego podbródka, poprawić krążenie i wygładzić skórę. Taping twarzy to metoda modelowania i odmładzania twarzy za pomocą specjalistycznych plastrów.

Jakie taśmy do tapingu twarzy?

Taping twarzy można wykonać samodzielnie w domu. Do “tejpowania” twarzy używamy takich samych taśm, jak w przypadku rehabilitacji. Są to taśmy kinezjologiczne, czyli kolorowe plastry. Wiele osób zastanawia się, czy kolor ma znaczenia co do działania, ponieważ taśmy są dostępne w bardzo szerokiej ofercie kolorystycznej. Nie ma to jednak znaczenia. Wszystkie wykonane są z delikatnej, rozciągliwej bawełny. Ponieważ jest to produkt medyczny, to stosuje się w nim zazwyczaj klej hipoalergiczny, stąd małe ryzyko działań niepożądanych. Warto jednak zrobić próbę uczuleniową. Przed zakupem zrób dokładny research i wybierz produkt najwyższej jakości.

taping twarzy jakie taśmy wybrać

Taping twarzy w domu

Decydując się na taping twarzy w domu należy pamiętać, żeby najpierw dokładnie zapoznać się z tematem. Nieprawidłowo przyklejone plastry mogą spowodować efekt odwrotny od zamierzonego, czyli np. pogłębić zmarszczki. Skóra przed wykonaniem zabiegu powinna być dobrze oczyszczona i osuszona. Przed aplikacją należy lekko pocierać taśmy, żeby aktywować klej.

Taping twarzy – jak zrobić?

Taśmy można naklejać na czoło w celu redukcji tzw. lwiej zmarszczki oraz zmarszczek poziomych, na policzki w celu uniesienia i ujędrniania twarzy, w okolice oczu w celu wygładzenie kurzych łapek, na podbródek, by poprawić owal twarzy oraz w okolice ust i nosa, by wygładzić bruzdę nosowo-wargową. Można za jednym razem przykleić taśmy w kilka miejsc. Trzymamy je od 6 do 8 godzin. Ściągamy delikatnie zwilżając i rolując. Następnie myjemy twarz i nakładamy krem. Można aplikować je na noc.

taping twarzy jak naklejać

Taping twarzy efekty

Za pomocą tapingu twarzy można osiągnąć znakomite efekty. Należy poznać odpowiednią technikę klejenia taśm i robić to w prawidłowy sposób w wybranych miejscach. Tapin twarzy pozwala poprawić krążenie krwi i limfy w rezultacie możesz spodziewać się widocznej poprawy w wyglądzie twarzy.

Efekty tapingu twarzy:

  • poprawa jakości tkanek,
  • redukcję zmarszczek,
  • lifting twarzy,
  • zmniejszenie drugiego podbródka,
  • poprawa owalu,
  • pozbycie się obrzęków twarzy i szyi,
  • wzmocnienie osłabionych mięśni,
  • złagodzenie napięć (w tym bruksizm)

Kinesiotaping estetyczny, czyli plastrowanie twarzy – opinie

Taping twarzy ma coraz więcej zwolenniczek. W mediach społecznościowych ciągle wzrasta popularność tego zabiegu. Korzystają z niego gwiazdy i celebrytki oraz influencerki, a razem z nimi taping twarzy zyskuje nowe miłośniczki. Taping twarzy jest świetnym zabiegiem dla osób, u których zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki upływającego czasu i dla tych, którzy chcą zredukować zmarszczki, poprawić jędrność skóry, napięcie mięśni, owal twarzy, zniwelować podwójny podbródek lub mają problem z obrzękami. Taping twarzy to również dobry zabieg na działania profilaktyczne.

Przeciwwskazania

Jak przy większości zabiegów, tak samo przy kinesiotapingu twarzy istnieją pewne przeciwwskazania. Jest ich niewiele, ale to ważne, by być ostrożny i nie ignorować ich. Z tapingu twarzy powinny zrezygnować osoby, które wykazują się reakcją alergiczną na klej w plastrach, dlatego tak ważne jest przeprowadzenie próby uczuleniowej.

Ponadto istnieją takie przeciwwskazania jak:

  • stany zapalne, podrażnienia i infekcje skórne
  • zakrzepica żył,
  • świeże rany na skórze.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (54 głosów, średnia: 4,57 z 5)
zapisuję głos...