TANTUM VERDE FORTE – pomoc w gardłowej sprawie

Żyjesz szybko i aktywnie, lubisz swoją pracę i starasz się rozwijać zawodowo. Nie tolerujesz nudy i bezczynności, w wolnych chwilach spotykasz się ze znajomymi, chętnie uczestniczysz w imprezach kulturalnych i towarzyskich. W twoim grafiku nie ma miejsca dla choroby i spowalniającego wszystko bólu. Dlatego kiedy tylko zaobserwujesz pierwsze objawy infekcji, ból gardła, sięgasz po lek o udowodnionej skuteczności, oczekując, że zadziała równie szybko i profesjonalnie – zupełnie jak Ty.

tantum verde

Do grupy nowoczesnych, skutecznych, bezpiecznych leków na ból gardła należy Tantum Verde Forte. Specjalnie stworzony aerozol  (posiada kaniulę która pozwala na celowane  podanie leku) umożliwia szybkie i precyzyjne (dawka leku jest  ściśle określona)  podanie leku w miejsce objęte stanem zapalnym, błyskawicznie hamując rozwój choroby.

 

Tantum Verde Forte zawiera benzydaminę, która wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, oraz miejscowo znieczulające. Chlorowodorek benzydaminy działa również przeciwobrzękowo i antyseptyczne. Po zastosowaniu miejscowym benzydamina przenika przez  błonę śluzową jamy ustnej, gromadzi się miejscowo w tkance objętej stanem zapalnym wywierając efekt terapeutyczny. Benzydamina po zastosowaniu miejscowym w minimalnym stopniu wchłania się do krążenia i praktycznie nie działa ogólnie stąd wysoki profil bezpieczeństwa.

Sugerowana cena detaliczna op. 15 ml. : 25 zł

 

Liczne badania kliniczne potwierdzają skuteczność i bezpieczeństwo stosowania.

Tantum Verde Forte  znajduje swoje zastosowanie nie tylko w przypadku infekcji jamy ustnej czy gardła, lecz także w innych dziedzinach medycyny np. w:

 • Stomatologii – zapalenie dziąseł, przyzębia; podczas zabiegów stomatologicznych;
 • Ortodoncji – aparaty ortodontyczne oraz protezy zębowe mogą podrażniać delikatną śluzówkę jamy ustnej i powodować dyskomfort, ból i pieczenie.

Tantum Verde Forte posiada doskonałe właściwości znieczulające i przeciwobrzękowe. Szybkość działania przeciwbólowego i znieczulającego pozwala na stosowanie Tantum Verde Forte bezpośrednio w gabinecie stomatologicznym przed lub po zabiegu.

Ponadto znieczulające i odkażające działanie preparatu Tantum Verde Forte wykorzystywane jest w objawowym leczeniu wielu schorzeń laryngologicznych, a także w postępowaniu z pacjentami po zabiegach chirurgicznych w laryngologii np.:

 

 • Usunięcie migdałków – przerost migdałków podniebiennych charakteryzuje się zespołem  bezdechów w czasie snu, zaburzeniami mowy oraz  trudnością w połykaniu zwłaszcza pokarmów stałych, co stanowi często wskazanie do zabiegu operacyjnego.

 

Okresowi pooperacyjnemu może towarzyszyć ból, trudności w przełykaniu, przekrwienie, obrzęk i odczucie zatkanych uszu. Badania kliniczne wykazują wysoką skuteczność benzydaminy zawartej w aerozolu Tantum Verde Forte w leczeniu dolegliwości będących następstwem operacji. Dowiedziono, iż Tatnum Verde łagodzi pooperacyjny ból gardła, ułatwia przełykanie, zmniejsza obrzęk i  przekrwienie, dzięki czemu przyspiesza rekonwalescencje  po zabiegach.

Mając na uwadze fakt, że dobry lek to nie tylko lek farmakologicznie skuteczny, ale także chętnie, a co za tym idzie systematycznie stosowany przez pacjentów, preparat Tantum Verde Forte ma przyjemny, bardzo do dobrze tolerowany lekko miętowy smak.

 

Dawkowanie i sposób podawania:

 • Lek przeznaczony jest do stosowania przez osoby dorosłe, szczególnie przez osoby, które mają problemy z płukaniem jamy ustnej.
 • Lek  należy stosować 2 do 6 razy na dobę, po 2-4 dawki.
 • Nie należy przekraczać zalecanych dawek.
 • Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki leku.

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

Czy można podawać dziecku Tantum Verde FORTE?

Nie. Tantum Verde FORTE przeznaczone jest jedynie dla osób dorosłych. Tantum Verde Forte zawiera podwójną dawkę benzydaminy, przez co wykazuje silniejsze działanie. Dzieciom w wieku szkolnym i przedszkolnym zaleca się stosowanie aerozolu Tantum Verde. Niska zawartość substancji czynnej w tej formie leku umożliwia precyzyjne dostosowanie dawkowania do wieku i wagi dziecka.

 

Czy stosowanie Tantum Verde może mieć negatywny wpływ na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych?

Preparaty Tantum Verde nie wpływają na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

 

Czy Tantum Verde można stosować w trakcie ciąży i karmienia piersią?

Należy zachować ostrożność w przypadku stosowania produktu leczniczego Tantum Verde w okresie ciąży oraz karmienia piersią. Wskazana jest konsultacja z lekarzem.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (123 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. stokrotkapolna  9 marca 2017 05:19

  Bardzo ciekawy artykuł,skorzystam z cennych rad.Są bardzo interesujące i przydatne.Warto czytać te artykuły i się dokształcać. Wiedzy nigdy nie mamy na każdy temat za dużo. Domowe sposoby też są dobre.

  Odpowiedz
 2. stokrotkapolna  9 marca 2017 05:19

  Domowe sposoby teżsądobre, i trzeba sobie radzić.Bardzo ciekawy artykuł,skorzystam z cennych rad.Są bardzo interesujące i przydatne.Warto czytać te artykuły i się dokształcać. Wiedzy nigdy nie mamy na każdy temat za dużo.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany