Podpaski i tampony organiczne są zdecydowanie bezpieczniejsze dla twych delikatnych sfer. Czym się różnią od tradycyjnych?

Delikatne, pozbawione chemii i naturalne. Okazuje się, że na taki skład możemy liczyć również kupując produkty do higieny intymnej. Wybierz więc dla swojego ciała to co najlepsze, czyli – organiczną bawełnę!

Nie jest tajemnicą, że w powszechnie nam znanych produktach do higieny intymnej pojawia się cała game syntetyków. To właśnie on umożliwiają m.in. wybielenie podpasek czy tamponów. Niestety, wszystko co sztuczne, nie jest mile widziane przez nasz organizm. I dlatego jeżeli tylko pojawia się ekologiczna alternatywa – warto po nią sięgać. To zawsze bezpieczniejszy i przede wszystkim zdrowszy wybór. Co w przypadku produktów stworzonych do higieny intymnej jest szczególnie ważne. Przedstawiamy więc podpaski i tampony organiczne, które nie uczulają, nie powodują raka, a które twoje ciało pokocha.

źródło: www.pixabay.com

Podpaski i tampony organiczne są zdecydowanie bezpieczniejsze dla twych delikatnych sfer. Czym się różnią od tradycyjnych?

Większość znanych i od lat używanych podpasek oraz tamponów, mimo iż reklamują się jako naturalne, z naturalnością niewiele mają wspólnego. Wystarczyć zerknąć na skład, a tam w większości przypadków pojawia się syntetyczna wersja jedwabiu. Co to oznacza? Nic innego niż połączenie miazgi papierowej i drewna, które następnie traktowane są chlorem. A wszystko po to, aby produkty do higieny intymnej miały śnieżnobiały kolor. Tym samym kojarzą nam się z czystością, lekkością i bezpieczeństwem. Czyli dokładnie z tym wszystkim, z czym kojarzyć powinien nam się tampon czy wkładka. Taka nieekologiczna produkcja jest zdecydowanie tańsza, dlatego sprawdza się od lat i… nierzadko wywołuje uczulenia. Odpowiedzialna za nie jest głównie chemia, którą nasycone są produkty. Zawierają ją m.in. sztuczne dodatki zapachowe. Później pochłania je drażliwa i delikatna błona śluzowa pochwy, a stąd już niedługa droga do zaczerwienień, swędzenia i nieprzyjemnych upławów. Alergeny mogą doprowadzać też do wysuszenia śluzówki okolic intymnych. Co więcej, jak większość syntetyków, również te występujące w podpaskach mogą wywoływać raka. Nie ma jednak badań, które udowadniałyby dokładnie, że to właśnie regularne noszenie sztucznych tamponów doprowadziło do choroby. Nie minie się z prawdą za to stwierdzenie, że taka higieniczna rakotwórcza dawka w połączeniu z naszprycowaną chemią żywnością, napojami i wszelkimi innymi niebezpieczeństwami, które nas otaczają, z pewnością nie wpływa na nasze zdrowie, a większe prawdopodobieństwo śmiertelnej choroby.

Intymnie znaczy ekologicznie

Na rynku znajdziemy już całą masę produktów do higieny intymnej stworzonych wyłącznie z naturalnych składników, a przede wszystkim z organicznej bawełny. To taka, która uprawiana jest bez wsparcia sztucznych nawozów, a w czasie produkcji podpasek, nie jest podrasowywana niepotrzebną chemią. Wystarczy czytać etykiety! A szukać nie musisz daleko, bo tego typu eko produkty znajdziesz właściwie w każdej drogerii. Nietrudno też o zakup internetowy. Pamiętaj, że w organicznych tamponach i innych środkach do higieny intymnej nie może znaleźć się przede wszystkim chlor, dioksyny, pestycydy, GMO czy składniki zapachowe.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (127 głosów, średnia: 4,63 z 5)
zapisuję głos...