TAKI POKAZ Joanny Klimas na warszawskim Muranowie

TAKI POKAZ Joanny Klimas to przewrotna nazwa jej najnowszej kolekcji. Pokaz odbył się w jej pracowni na warszawskim Muranowie. Dla kogo jest ta kolekcja? Adresatkami są kobiety, z którymi pracuje projektantka – kobiety aktywne zawodowo, które odnoszą sukcesy. To nowa, kobieca moda biznesowa, która porzuciła już surowy, męski dress code i pozwala na bardziej kobiecej projekty i stylizacje.

Zobacz także: Brafitting – dobrze dobrany biustonosz może zdziałać cuda!

TAKI POKAZ Joanny Klimas

TAKI POKAZ Joanny Klimas  – Opis kolekcji

 W kolekcji dominują kolory: szary, czarny, biały i granat;  pojawiają się także biało czarna grafika. W ten monochromatyczne barwy wplecione zostały, w kontraście do czerni bardzo mocne i wyraziste zielenie. Ale mimo tej bardzo zminimalizowanej palety barw, kolekcja jest bardzo różnorodna.

Joanna Klimas, tak jak zawsze pokazuje to, co stanowi jej dna: doskonale  skrojone żakiety, a nawet smokingi i długie, żakietowe płaszcze. Za każdym razem te klasyczne formy prezentowane są inaczej. W kolekcji znalazły się długie, szerokie spodnie, także stały element kolekcji Klimas. Choć w każdej są one inne. Na tym polega też kunszt krawiecki Klimas: to praca z detalem.

TAKI POKAZ Joanny Klimas to proste, rozszerzane lekko do dołu sukienki o długości nad kostkę lub za kolano. Gdy uszyte z bardzo bogatej fakturalnie tkaniny, mają charakter klasycznej, eleganckiej sukni wieczorowej. Znajdziemy też modele  uszyte z  klasycznej, gładkiej wełny, za to z subtelnym, prawie niewidocznym,  ale przykuwającym uwagę cięciem  i dodaną do tej prostej formy wypracowaną kieszenią. To jest to, co lubi Klimas: elegancja zestawiona elementem z odległego wydawałoby sią świata ubrań sportowych.

Polecamy również: Steve Madden – Modne sandały na lato 2015

Każda z form, nawet jeśli „ładna” jest czymś złamana tak, żeby ta „ładność” nie była zbyt oczywista, zbyt znajoma. To sposób tworzenia ubrań do noszenia, a jednocześnie ubrań niepowtarzalnych.  Element który przewija się przez całą kolekcje to element  czarnych pasów, o różnej faktorze i grubości.  Projektantka pokazuje je także w bardzo rożnych konstelacjach. Czasem jest to trochę niepokojący element zdobiący klasyczną małą czarną, która w zaskakujący sposób sprawia, że nie jest już ona zwykłą małą czarną.

Z kolei marynarki czy żakiety, typowy element tzw. ubioru do biura zestawiony został ze spódnicami uszytymi z bawełnianej, specjalnie podklejanej koronki i  naszytymi  na niej plisami z jedwabiu. Klimas też niezmiennie wraca do klasycznych, trochę sportowych, a trochę streetowych form. Przez kilka poprzednich kolekcji była to forma bomberki, która pojawiała się we wszystkich możliwych konstelacjach i tkaninach: od koronki po tkaniny techniczne. Dziś jest nią  ramoneska uszyta z tkaniny o graficznym, biało czarnym wzorze. To dość prosty zabieg, ale efekt wydaje się być piorunujący. Reasumując, kolekcja stonowana, czysta, a jednocześnie różnorodna.

Partnerami wydarzenia były: WHIRLPOOL, producent pralek z linii SUPREME CARE, PERWOLL ,  marka 3i, której eleganckie buty uzupełniały stylizacje Joanny Klimas, La Biosthetique Paris POLSKA, która stworzyła makijaże i fryzury pokazu oraz alessandro International POLSKA, która zadbała o manicure i pedicure modelek. O nastrój gości wydarzenia zadbała marka Jacob’s Creek.

Zapraszamy do galerii: TAKI POKAZ Joanny Klimas

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (248 głosów, średnia: 4,26 z 5)
zapisuję głos...