Tajemnica kobiecej biżuterii – co o Tobie mówi?

Od zawsze ludzie, nie tylko kobiety, ozdabiali swoje ciało różnego rodzaju dodatkami. W przeszłości to mężczyźni nosili więcej biżuterii niż kobiety. Symbolika naszyjników, szpil, broszek oraz sygnetów jest bardzo bogata i zróżnicowana – zależy od czasów oraz szerokości geograficznej.

kobieca biżuteria złota

Obecnie za pomocą odpowiednio dobranej biżuterii można dowolnie kreować swój wizerunek. Profesjonalni styliści i kreatorzy mody prześcigają się w wyborze dodatków – biżuteria złota i srebrna, mezalians srebra ze złotem, a może miedź lub platyna? Ogromny wybór kamieni szlachetnych pozwala na grę światłem – podkreślenie koloru oczu, włosów, karnacji. Dobór naszyjnika, bransoletki, kolczyków może uwypuklić nasze zalety, odwrócić uwagę od mankamentów, a podkreślić atuty.

 

Odpowiedni dobór biżuterii damskiej

Nie każdy wie, jak odpowiednio dobrać biżuterię damską do koloru oczu, włosów i skóry. Zielonookie uwodzicielki, niebieskookie księżniczki, piwne piękności – czasem warto poznać i wykorzystać standardowe zestawy, które zawsze się sprawdzą. Bezpiecznie dobrane kolory kamieni w kompletach biżuterii damskiej na zasadzie podobieństwa lub kontrastu – to pewne rozwiązania, które zachwycą każdego. Masz piękne zielone oczy, dobierz szmaragdowe kolczyki, które dodadzą im jeszcze więcej blasku! Baw się kolorami oraz stylistyką. I przede wszystkim kieruj się zasadą, że to Ty masz czuć się pięknie i dobrze.

W artykule 'Co biżuteria mówi o kobiecie’ znajdziesz szczegółowe informacje o tym, jakie kolory do siebie pasuje i co z czym najlepiej się komponuje.

Symbolika pierścionków

 

Niektóre symbole są oczywiste, inne nie. Warto jednak zapoznać się z symboliką noszenia biżuterii, aby uniknąć niewłaściwego zrozumienia i nieoczekiwanych sytuacji, gdy ktoś mylnie zinterpretuje nasz przekaz. Pierścionek zaręczynowy na serdecznym palcu lewej dłoni w kręgu Europy Zachodniej to oczywisty symbol, w innej kulturze już jest inaczej. A pierścionki na innych palcach? Który z nich jest symbolem władzy, a który oznacza osobę otwartą seksualnie lub homoseksualną?

 

Znajdź swój styl damskiej biżuterii

Wybór dodatków jest ogromny. Sprawdzone standardy doboru rodzaju biżuterii oraz kolorów są cenną wskazówką, jednak ostateczna decyzja należy do Ciebie. Warto wykorzystać możliwości wpływania na postrzeganie naszego wizerunku za pomocą ubioru oraz biżuterii. Odpowiednia stylizacja wpłynie na innych, ale przede wszystkim na nas same – doda pewności siebie, podniesie morale, poprawi nastrój i pomoże osiągnąć zamierzone cele.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (147 głosów, średnia: 4,44 z 5)
zapisuję głos...