Tabletki do zmywarki do działań specjalnych – co jeszcze można wyczyścić przy ich użyciu?

Mało kto wie, że zwykłe tabletki do zmywarki mają szereg innych zastosowań. Okazuje się, że ten niepozorny środek myjący przyda się do czyszczenia wielu powierzchni, a efekty jakie można uzyskać są naprawdę imponujące.

Spis treści:

tabletki do zmywarki

Tabletki do zmywarki w walce o czystą łazienkę

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym do umycia jest bardzo wiele powierzchni. Ważne, aby nie tylko pozbyć się z nich zabrudzeń, ale także namnażających się bakterii. Tabletki do zmywarki świetnie zdadzą tu egzamin. Można je rozpuścić w wodzie znajdującej się muszli klozetowej, odczekać kilka godzin, a następnie umyć jak zawsze szczotką do toalety. Produkt przyda się także do wyczyszczenia kafelków na ścianie czy płytek podłogowych. Najlepiej to zrobić rozpuszczając tabletkę do zmywarki w ciepłej wodzie, a następnie namoczyć w roztworze miękką ściereczkę i przetrzeć nią zabrudzone powierzchnie. W podobny sposób można wyczyścić kabinę prysznicową czy wannę. Alternatywnym sposobem jest wycięcie otworu w środku gąbki, a następnie zwilżenie jej ciepłą wodą i umycie detergentem armatury sanitarnej czy nawet baterii łazienkowych. Tabletki do zmywarki idealnie usuwają nie tylko nagromadzony brud, ale także kamień spowodowany twardą wodą przywracając powierzchniom utracony blask.

czyszczenie kabiny prysznicowej

Jak wyczyścić piekarnik z pomocą tabletki do zmywarki?

Czyszczenie piekarnika zwykle należy do ścisłej czołówki najmniej lubianych czynności domowych. Jeśli sprzętu nie czyści się regularnie zbierają się w jego środku trudne do usunięcia zaschnięte plamy. Pozbycie się ich często jest czasochłonnym procesem i nie zawsze udaje się to zrobić w stu procentach. Jest jednak na to rozwiązanie, a są nim właśnie tabletki do zmywarki. Wystarczy umieścić jedną z nich w naczyniu żaroodpornym i zalać wodą. Następnie należy je wstawić do piekarnika nastawionego na 100 stopni i pozostawić w środku na około godzinę. Parująca woda świetnie rozpuści nagromadzone zabrudzenia np. zaschnięty tłuszcz. Po wyjęciu naczynia i ostudzeniu środka piekarnika należy umyć jego ścianki gąbką zwilżoną ciepłą wodą, aż do całkowitego usunięcia pozostałości detergentu.

czyszczenie piekarnika w kuchni

Poznaj także inny sposób czyszczenia piekarnika z uporczywych zabrudzeń:

Czy tabletka do zmywarki czyści pralkę?

W tym przypadku nawet nie musimy wkładać w sam proces żadnego wysiłku, bo pralka wykonana całą pracę za nas. Wystarczy do pustego bębna wrzucić jedną tabletkę do zmywarki, a następnie uruchomić automatyczny program. Ważna uwaga: temperatura powinna być ustawiona na 60 stopni. W gorącej wodzie, podobnie jak w środku zmywarki tabletka dobrze się rozpuści i nie zatka filtra. Czynność można powtarzać w zależności od potrzeb. Zaleca się, aby proces przeprowadzić minimum raz na 6 miesięcy.

wnętrze pralki

Jak usunąć plamy z ubrań przy użyciu tabletki do zmywarki?

Świeże plamy doskonale można usunąć z tkanin jeśli w porę na ich powierzchnię naniesie się odpowiedni detergent. W tej roli sprawdzi się tabletka do zmywarki. Wystarczy lekko zwilżyć miejsce zabrudzenia, a następnie potrzeć je tabletką do zmywarki  i zostawić tak na kilka minut. Środek zadziała niczym odplamiacz i świetnie przygotuje odzież do późniejszego prania. Po zabrudzeniu nie powinno być śladu!

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (22 głosów, średnia: 5,00 z 5)
zapisuję głos...