Ta męcząca alergia… Sprawdź jak z nią walczyć!

Alergia to bardzo uciążliwa przypadłość, która może dotknąć każdego, bez względu na wiek i płeć. Może występować zarówno u bardzo małych dzieci, jak i osób w podeszłym wieku. Przypadłość ta znacznie obniża jakość codziennego życia, a prawda jest taka, że na alergię cierpi coraz więcej osób. Mianem alergii określa się nadwrażliwość układu odpornościowego na substancję, która jest obojętna dla człowieka zdrowego. Teoretycznie rzecz biorąc, uczulać może wszystko. Alergenem mogą być zarówno pyłki roślin (drzew, traw, chwastów), jak również pleśń, roztocza kurzu domowego, pyły, wełna i sierść zwierząt. Dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że z męczącymi objawami alergii można walczyć i co najważniejsze – można z nimi wygrać! Ulgę przyniesie nie tylko unikanie czynników uczulających, ale także zastosowanie odpowiednich preparatów na alergię.

alergia---claritine---kobietamag.pl

Najczęstsze objawy alergii

Kiedy nasz organizm narażony jest na kontakt z alergenem, czyli czynnikiem uczulającym, wówczas mogą wystąpić rozmaite objawy. Wśród najczęściej występujących dolegliwości wymienia się: kichanie, wyciek z nosa, obrzmienie śluzówki, uczucie zatkania nosa, intensywne łzawienie oczu, pieczenie i zaczerwienienie spojówek. U niektórych osób mogą wystąpić także napady kaszlu (szczególnie w nocy i nad ranem), duszności, świszczący oddech i pełnoobjawowy atak astmy. O alergii mogą świadczyć również bóle głowy, uczucie ociężałości, zmęczenie i problemy z koncentracją, które najczęściej idą w parze z nieżytem nosa – typowym dla alergii wziewnej. U niektórych (nielicznych) alergików może pojawić się także gorączka. Wówczas temperatura potrafi podskoczyć nawet do 39 stopni Celsjusza.

Bardzo charakterystyczne dla alergii są również objawy skórne. U osób uczulonych (np. na sierść zwierząt) może pojawić się zaczerwienienie, swędzenie i pieczenie skóry. Typowa jest pokrzywka i różne wysypki. Skóra alergika w zetknięciu z alergenem dość szybko staje się zaczerwieniona, pogrubiona, napięta lub zaczyna się łuszczyć. Na jej powierzchni pojawiają się drobne grudki lub krostki, które z czasem mogą się rozprzestrzeniać i obejmować większe powierzchnie.

U niektórych alergików mogą wystąpić również objawy ze strony mięśni i stawów. Najczęściej wymienia się bóle mięśniowe i dolegliwości reumatyczne.

Jak walczyć z alergią?

Walka z alergią nie należy do najłatwiejszych, ale jest możliwa. Najlepszym sposobem na zminimalizowanie objawów alergii jest unikanie alergenów. Brak kontaktu z alergenem daje największe korzyści, gdyż choroba się nie zaostrza i nie postępuje. Jeśli głównym problemem są pyłki, wówczas należy zadbać o ich unikanie. Wbrew pozorom jest to możliwe. Należy szczelnie zamykać okna w sezonie pylenia i nie wychodzić z domu wczesną porą (rano), kiedy to pylenie jest najintensywniejsze. W okresie pylenia warto ograniczyć wychodzenie z domu do minimum, a jeśli istnieje konieczność wyjścia na zewnątrz, wówczas należy unikać lasów, parków, pól i łąk.

Ważne jest także zmniejszenie ilości alergenów w domu i najbliższym otoczeniu (np. biurze). Częste sprzątanie domu, jak również ograniczenie przedmiotów do minimum powinno zminimalizować problem. Dobrze jest zrezygnować zarówno z suchych bukiecików, wiklinowych koszy i innych bibelotów, na których gromadzi się kurz, jak również tapicerowanych mebli, grubych narzut na łóżko czy zasłon na okno. Tradycyjne dywany warto zastąpić łatwą do zmywania podłogą (panele, parkiet, deski). Podobnie rzecz ma się z pościelą. Warto zmieniać ją jak najczęściej i prać w temperaturze nie mniejszej niż 60 stopni. Warto zrezygnować z kołdry i poduszek z puchu. Poszewki wykonane ze sztucznych włókien zapobiegną przedostawaniu się alergenów do wnętrza pościeli. Również pranie pościeli w gorącej wodzie pomoże złagodzić objawy alergii.

W domu alergika powinno być chłodno i sucho. Przy wilgotności poniżej 50% roztocza się nie rozmnażają. Bardzo przydatne potrafią być filtry powietrza o wysokiej skuteczności filtracyjnej. Zamontowane we wnętrzach domu lub mieszkania, pomogą w ograniczeniu alergenów, a także oczyszczą powietrze z wszelkich pyłków i pleśni.

Claritine – skuteczna broń w walce z alergią

Istnieje wiele preparatów, które mogą zminimalizować lub całkowicie usunąć nieprzyjemne objawy alergii. Jednym z najskuteczniejszych, najlepszych, a jednocześnie najbezpieczniejszych (polecanych również dzieciom) leków jest CLARITINE – preparat łagodzący dokuczliwe objawy alergii, jak podrażniona błona śluzowa, pokrzywka, łzawiące oczy. Preparat cieszy się dużym uznaniem wśród lekarzy i zaufaniem wśród pacjentów. Dostępny jest bez recepty.

W przeciwieństwie do innych tego typu leków, CLARITINE leczy najbardziej uciążliwe objawy alergii, nie powodując przy tym senności, działania uspokajającego i kłopotów z koncentracją. Wykazuje właściwości przeciwobrzękowe, przeciwświądowe i przeciwuczuleniowe. Zarówno CLARITINE ALLERGY, jak i CLARITINE ACTIVE zwalczają zatkany nos i nieprzyjemne uczucie pełności w nosie, a także kichanie, katar i ból zatok. Łagodzą i eliminują swędzenie oczu oraz nadmierne ich łzawienie. Skutecznie rozprawiają się również z pieczeniem i zaczerwienieniem oczu. CLARITINE to lek, który z powodzeniem można stosować sezonowo lub całorocznie, zwłaszcza w całorocznym nieżycie nosa na tle alergicznym. Jego zadaniem jest niedopuszczenie do działania histaminy, która uwalnia się w organizmie w czasie reakcji alergicznych. Dzięki temu osoba, która zetknie się z alergenem, nie doświadczy niepożądanych objawów.

CLARITINE jako jeden z nielicznych leków w pełni odpowiada na potrzeby alergików i pozwala czerpać z życia garściami i skupiać się na rzeczach, które sprawiają prawdziwą przyjemność. Lek wykazuje silne, długotrwałe działanie (aż do 12 godzin) i daje szybkie efekty. Już po 10-30 minutach od przyjęcia leku odczuwa się wyraźną ulgę w męczących dolegliwościach. Lek może być stosowany co 12 godzin. CLARITINE zażywa się bez najmniejszych problemów, niezależnie od posiłków, pory dnia czy nocy.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (87 głosów, średnia: 4,46 z 5)
loading... zapisuję głos...