Szykujesz się na narty? Pomyśl już o stroju!

Zima to niewątpliwie ulubiona pora roku narciarzy. To wtedy mogą szaleć na pokrytych świeżym śniegiem stokach i podziwiać zdumiewające widoki. Ale zanim wyruszymy w góry, przyjrzyjmy się, jak się na nie ubrać, żeby było nie tylko modnie, ale i funkcjonalnie.

strój-na-narty

Zanim jednak zaczniemy mówić o modzie na stoku, Dzięki rozbudowanej sieci komunikacyjnej nie musimy jechać w polskie góry, żeby tam wypróbować nasz nowy narciarski strój. Wyjazd na narty we Włoszech czy Francji nie tylko pozwoli nam pokazać się innym i odkryć wyśmienite stoki, ale przyniesie coś jeszcze. Włochy i Francja to stolice mody, więc jest ona też obecna w górach. Warto wybrać wycieczkę z zimowej oferty Rainbow Tours i zobaczyć, jak Włosi i Francuzi noszą się na stokach, bo to oni wyznaczają trendy, które potem są modne na całym świecie.

Zacznijmy jednak od tego, czego unikać jeżdżąc na nartach. Przede wszystkim dżinsów i innych codziennych ubrań. Już nie chodzi nawet o to, że są niewygodne i niepraktyczne, ale wybierając się na narty w „zwykłych” ubraniach, możemy łatwo zachorować. Do dżinsów przykleja się śnieg i spodnie błyskawicznie przemakają. Przed wyjazdem w góry warto zaopatrzyć się w narciarską odzież, kurtki puchowe, którą teraz można już kupić nawet w marketach.

4f-zima-2015-2016-11

Propozycja stroju na narty od marki 4f

4f-zima-2015-2016-3

Propozycja stroju na narty od marki 4f

4f-zima-2015-2016-9

Propozycja stroju na narty od marki 4f

Coraz popularniejsza sportowa elegancja

Dziś narciarska moda jest już tak powszechna, że ubrania dla narciarzy spełniają zazwyczaj podstawowe techniczne wymagania, czyli nie przemakają, nie klei się do nich śnieg, chronią przed wiatrem i mrozem. Dlatego można skupić się na wyborze odpowiedniego dla siebie fasonu i koloru.

Niektórzy mówią wręcz o sportowej elegancji na stoku narciarskim. Przekonamy się o tym zwłaszcza w dużych kurortach europejskich – ostatnio w sezonie królowały tam czerwone puchowe kurtki obszyte futrem. Oczywiście nie ma co przesadzać i wydawać kroci na strój, zwłaszcza że sam wyjazd przykładowo na narty we Włoszech nie musi kosztować nas dużo (warto już teraz sprawdzać oferty biur podróży, na przykład Rainbow Tours).

Współczesne kurtki puchowe są nie tylko praktyczne i wygodne, ale wyglądają jak stylowe ciuchy z markowych butików. Są naprawdę świetnie skrojone, ale nie zbyt ciasne, bo to ogranicza ruchy w czasie zjazdu. Nieważne jak szykowny będziemy mieć strój, nie może on krępować ruchów.

Na co zwrócić uwagę, kupując odzież na stok i chcąc wyglądać modnie? Bardzo ważny jest kolor. Zimowa, narciarska moda bardzo lubi wyraziste barwy i nieszablonowe zestawienia. Nawet w czarnej lub pastelowej kurce lub spodniach znajdziemy jaskrawe elementy. Oczywiście nie ma co przesadzać z pstrokacizną i wielobarwnością, tylko wybrać odzież z klasą. Najlepiej dopasowaną stylem do nart i reszty wyposażenia.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (245 głosów, średnia: 4,24 z 5)
zapisuję głos...